• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katılmanızı bekliyoruz...

Olumsuz Duygular ve Olumlamalar

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Hayatımızda neye inanırsak onu kendimize çekeriz. Everende çekim yasası bu şekilde çalışır. Evren sizin isteklerinizi yerine getirmekle görevlidir ve bu işlemi yaparken sizin için olumlu yâda olumsuz olacağınız düşünmez. Siz inanıp, besleyip istemişsizinizdir ve evren yerine getirmiştir.

İnançlarımız kabul ettiğimiz düşünce ve duygularla oluşur. Bilinçaltımız inanmayı seçtiğimiz her şeyi kabul eder ve besler. Evrensel yasalar hiçbir zaman bizi eleştirmez yâda yargılamaz. Eğer siz kısıtlanmış bir inanca sahipseniz hayatın size getirileri kısıtlanmışlıklarla olacaktır. Yani eğer siz kendinizi, kilolu, mutsuz, sevimsiz, ilişkilerinde doğru kararlar alamayan, parasız, sağlıksız hissediyor ve inanıyorsanız hayatın ve evrenin sundukları bunlardan başka olamaz. Unutmayın düşünce ve duygularla çalışıyoruz ve bunlar isteyince değişebilir. Aşağıda kişinin hissettiği bazı temel olumsuz duyguları, arındırabilmek ve yeni bilinci oluşturabilmek için olumlamalar önerdim. İstenilen, hissedilen olumsuz duygu anında derin nefesler yardımıyla olumlamarı yapmanızdır. Gün içersinde de aklınıza geldikçe tekrarlamanızda bir sakınca yoktur. Genelde endişeliyimdir. (Hissedilen) Barış içerisindeyim. (Yapılması gereken olumlama) Hiçbir şey beni iyi edemez. Aldığım kararlar her zaman benim için en doğrularıdır. Yalnız kalmaktan korkuyorum. Bu sadece bir değişim ben güvendeyim. Kendimi ifade etmekte zorlanıyorum. Kendimi ifade etmek güvenli. Olgunlaşmak ve büyümek beni korkutuyor. Yaşadığım anın tadını çıkartıyorum. Öfkemi kontrol edemiyorum. Kendi içimde ve hayatımda dengedeyim. Herkes bana karşı. Ben sevilmeye değerim ve herkes beni sever. Kendimi savunamıyorum. Kendimi bütün gücümle olduğum gibi savunabiliyorum. Kendimi başarısız hissediyorum. Ben başarısızım. Hayatım bir başarıdır.

Evrenin çekim yasasıyla ilgili düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Olumlamaların olumsuz duygularla başa çıkmak için etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Kendimize dair olumsuz inançları olumlu inançlarla değiştirmek, yaşam kalitemizi artırabilir ve daha mutlu bir hayat sürmemize yardımcı olabilir. Bahsettiğiniz olumlamalar, olumsuz duyguları dönüştürmek ve yeni bir farkındalık oluşturmak için oldukça değerli. Kendinize karşı daha sevgi dolu ve olumlu bir yaklaşım benimsemek, içsel dengenizi sağlamak ve hayatınızı olumlu yönde değiştirmek için önemli adımlar olabilir. Olumlamaları düzenli olarak tekrarlayarak olumlu bir iç dünya oluşturabilir ve pozitif bir yaşam tarzı geliştirebilirsiniz. Teşekkürler!

Geri