• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katımanızı bekliyoruz...

Ray ray da ray!

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
ASRIN projesi olarak lanse edilen Marmaray açıldı... Hem de dualarla.
Lakin bu işte bir iş var.
Hani Diyanet işleri Başkanı'ndan şüphem yok da; her halde törende bir abdestsiz vardı ki ilk gün elektrik kesiliverdi.
Türkiye'nin nükleer enerji yatırımlarındaki risklere bile, "Uçak da düşüyor" mantığıyla cevap verenlere sorsanız; hiç bir risk yok.
Ama projenin başından beri uyarılarda bulunanlara, 8 yıldır projenin içinde çalışanlara sorsanız.
Durum pek de öyle değil...
Projeyi sahiplenenlere göre Cumhuriyetin 90. yılında asrın projesi, kimilerine göre de Cumhuriyet kutlamalarını gölgelemek adına aceleye getirildi.
Ama uyarılar boş değil ki...
Hah işte ilk gün elektrikler kesildi!
'8 yıl bu projede görev alan mühendise "Tünelin içine su sızması noktasında orada o suyu tahliye edecek pompa sistemi var mı?" diye sormuşlar o da yanıtlamış...
"Bununla ilgili bir proje geliştirilmemiştir" diyor. "Marmaray’ı kullanır mısınız?" diye soruyorlar, "Sakın binmeyin" diyor. ve ekliyor, "Ben binmeyeceğim, kimse de binmesin. Aman bunu kamuoyuyla paylaşın bu bir cinayettir"
Temennimiz o dur ki; Allah bir facia yaşatmasın. Fakat olursa öyle bir hadise; Kastamonulu Mehmet emmi gibi, daş da düşebülü; ayıda çıkabülü.
Eeeee, haliyle uçak da düşebülü...
Yani ray ray da ray!

Kaan Özbek

National Geographic'in Marmaray'la ilgili bi belgeselini izlemiştim, gayet tarafsız bi belgeseldi ve yapım aşamaları anlatılmıştı. Bana çok riskli geldi açıkçası. Tüm bu aksaklıklar çıkmasaydı da binmezdim, şimdi kessen binmem.

aksaklıklar olması normal,yalnız mühendislerin açıklaması da ürkütücü,millet olarak tezcanlıyız,uyaranı bile hedef gösterip katlederiz A llahın izniyle,o derece tezcanlı...nedense benim aklıma yıllar öncesinin bakanı geldi,hani çayda kanser riski yok diyerek çayı içip,karadeniz bölgesinin tamamını kanserle savaşa zorlayan şahıs...galeyana gelen bir toplumuz,siyasiler bizleri kullanmayı iyi biliyor...199 yılından beri gündemde olan bu projeyi japonlar yerine kendi tescilimizle yapsaydık keşke...

Geri