• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Ruh ve Burçlar

SizinSesiniz

~~Şimdi Susma Vakti~~
Özel üye
Dr. Ender Saraç?ın Ruhsal Gelişim ve Kader adlı kitabında burçlarla ilgili aşağıdaki bilgiler veriliyor:

Yengeç Burcu: Ruhun bedeni dünyada ilk deneyimlediği burç olarak kabul edilir. Ruh yeni tanıdığı bedendeki duyguları deneyimlerken ben egolarına sahip olmayan birey sezgi yeteneklerini kullanarak içinde daha tam anlamıyla gelişmemiş olan güdüleri sezer.

Aslan Burcu: Doğasından ayrılan ruhun bedenlenme süreci içindeki bireysel ben egosunu tanıdığı yerdir.

Başak Burcu: Ruh bireysel bağımsızlığı devam ettirmek için beden sağlığının önemini fark eder.

Terazi Burcu: Ruh bedenin toplum içindeki yalnızlığını ve bu yalnızlığın uzun zamanlar önce kaybettiği eksik parçaya olan bağlılığından kaynaklandığının nihayet bilincine varır ve kaybettiği değerleri yeniden aramaya başlar.

Akrep Burcu: Bedeni deneyimleyen varlık bedenin tatmin edilmemiş şehvet dolu arzularını Terazi Burcunda tezahür eden sevgi açlığıyla gidermeye çalışır.

Yay Burcu: İnsan aklının en felsefi ve anlaşılmaz olan bireyselliğini kendi tinselliği içinde açıklamaya çalışır.

Oğlak Burcu: Karmanın başladığı yengeç burcunun karşısıdır. Beden artık bilinçaltı otomatik arzular ve çocuksu isteklerden kurtulmak zorunda olduğunu soğuk ve baskıcı geçmek bilmeyen sınavları içinde öğrenmek mecburiyetinde kalır.

Kova Burcu: ?Ben?i öğrenmiş olan ruh artık geriye dönmek için ?biz? demeyi öğrenmelidir.

Balık Burcu: Ruh kendi içsel dönüşüne ve evrensel sezgi yeteneklerine yeniden dönmüştür.

Koç Burcu: Ruh dünya illüzyonundan kurtulmuş gerçekliğe sahip olmayan tümleşik zihinsel bireyselliğe sahip olmuştur.

Boğa Burcu: Ruh bedenin ihtiyacı olan formu ve evrendeki tüm tanrısal olanı keskin estetik güzelliği ve pi sayısını algılar.

İkizler Burcu: Ruh kendi içindeki diğer yanla iletişim kuran varlık halk deyişiyle eş ruhunu okültist deyişle gizemli karanlık ikizini bulur.

Geri