• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Şanışer Methüsena & Bela

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
$aNı$éR MéTHüSéNa

Şanışer Methüsena, asıl adıyla Sarp Palaur , 09.11.1987'de İstanbul'da dünyaya geldi.İlk ve Orta öğretimini İstanbul'da tamamladıktan sonra yaşamına Antalya'da devam etti.2005 yılında Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Seyahat işl. bölümünde okumaya başladı.1999 yılında Fuat Ergin Hassickdirr serisi ile rap dinlemeye başladı ve 2000 de evinde ilk deneme kayıtlarını aldı.2007 yazına kadar evinde sürekli deneme kayıtları almaya devam eden Sarp, Ekim ayında Bela ile yayınladıkları "Bullshit Mixtape" ile ilk defa internet dinleyicisinin karşısına çıktı.Sonrasında yine Bela ile Kasım ayı sonunda "Günlüğüm E.P" yi yayınladı.2008'in Şubat ayında ilk solo albümü olan Ludovico'yu dinleyicilerin beğenisine sundu.Sarp Palaur,hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

BéLa​

Bela asıl adı ile Sezer Savgınlar 1985 Adana doğumlu.
1995'te Antalya'ya taşındıktan sonra 97-98 yıllarında Rap dinlemeye başladı. İlk kulağına giren Rap müzik Cartel oldu ve bu böyle devam etti.
2 senelik dinleme sürecinin ardından artık Rap yapma duygusunun yükseldiğini ve yapması gerektiğini düşünerek 2000 yılında bu dünyaya ilk adımını attı.
2000 yılı içerisinde şuan da Türkiye'nin en iyi DJ'i olan Burak Yeter yani DJ Yeter'le tanıştı. 3 senelik bir çalışmanın ardından ilk kaydını Yeter'in stüdyosu olan T-Records'da aldı ve Akdeniz Donanması çatısı altında Rapini yapmaya devam etti.
2005 yılında çocukluk arkadaşı olan Snow'la yaptıkları PARODİSS isimli underground albümlerini internet üzerinden piyasaya sürdüler. İki senelik zorunlu askerlik arası sonrasında 2007 yılında Şanışer ile BULLSHİT isimli underground albümlerini piyasaya çıkardılar ve Şanışer & Bela birlikteliği başlamış oldu.
Bu iki isim halen çok iyi işler çıkartıyorlar.
Şu ana kadar birçok iyi isimle de düet yapma şansını yakaladı ve birçok organizasyonda sahne aldı.​

şimdi iki olasılık mevcut
1)adamın adı bu garip alfabeyle yazılıo
2)sen klavyendeki yeni karakterleri keşfettin elini alıştırıyosun

birinciyse eline sağlık çok güzel olmuş tarifini versene diyorum
ikinciyse seni efesle kınıyorum

şimdi iki olasılık mevcut
1)adamın adı bu garip alfabeyle yazılıo
2)sen klavyendeki yeni karakterleri keşfettin elini alıştırıyosun

birinciyse eline sağlık çok güzel olmuş tarifini versene diyorum
ikinciyse seni efesle kınıyorum

Tezlerinin hiçbirisi doğru değil
Ben sana özel 3. şıkkı açim hemen