Sentinus İle İçten Bir Söyleyişi

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Mucbir GIF

Lelis

Selam öncelikle röportaj konuğu olmaya aday olduğun için cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum;)
Sentinus kimdir ne yer ne içer bize kendinden biraz bahseder misin?

Sentinus

Sentinus 1990 Trabzon doğumlu, mecburen İstanbul'da yaşayan, güvenlik sistemleri işinde çalışan garip bir kul 😄

lelis

Kısa ve öz olmuş memnun oldum Sentinus:)
O zaman biraz mesleğinden ,onun zorluklarından konuşalım ne dersin;)

Sentinus

Ben güvenlik sistemleri alt yapıları, internet ve fiber altyapı kablolamaları ve montajları yapmaktayım. Zorluklarına gelelim biz. En başta zaman kavramı yok bizim sektörde. Bir arıza durumunda saatin hiç bir zaman önemi yok. Ve en kısa sürede müdahale etme zorunluluğu var. Çalışma ortamı desen sürekli inşaat ortamları. Tahmin edersiniz artık zorluklarını az çok.

Lelis

Evet edebiliyoruz ;) peki neden bu meslek özel bir sebebi var mıydı?

Fifa Asker GIF by MBCeSports

Sentinus

Tamamen aile zorunluluğu ile. Göz rahatsızlığım sebebi ile askeri liselere alınmadım. Onlarda benim haberim olmadan Elektronik bölümüne yazdırmışlar. El mahkum okuduk bizde :D

Lelis

Sağlık olsun diyelim ne yapalım :)
O zaman sana en büyük hayalin neydi diye sorsam galiba askeriye girmekti diyeceksin gibi geldi yanılıyor muyum?

Sentinus

Kesinlikle haklısın. Şu an bile fırsat olsa bir saniye bile düşünmeyeceğimin garantisini verebilirim.

Lelis

Anladım bu konuda ne denir bilemedim teselli etme konusunda hiç iyi değilim çünkü;)
Sentinus 'u neler üzer neler mutlu eder?

adam levine GIF

Sentinus

En sevdiğim soru :D
Belki inandırıcı gelmeyebilir ama ben çok çabuk mutlu olurum. En ufak şeyler bile beni mutlu edebilir. Bir paket çikolataya tavım yani :D

Bana yalanla gelmesin kimse. Beşiktaş'ım yenilmesin. Annem üzülmesin. Bir de sevdiklerime zarar gelmesin. Bunlara dayanamam.

Lelis

O coşku o heyecan kelimelerine yansımış adeta resmen hissettim😇

Küçük şeylerle mutlu olmana neden inanmayalım:)
Bende öyleyimdir aslında karalar bağlayıp yas tutsam da küçük şeylerle mutlu olmasını da bilirim:)

Peki biraz da hobi ve fobilerinden bahsedelim ne dersin
;)

Sentinus

Neden olmasın derim :D
Futbol, kitap okumak, müzik dinlemeyi severim dizi ve film izlemekten fırsat bulursam :D Bir aralar kendi kendime bir kaç şiirde yazardım ama bıraktım artık. :D

Fobim var mı diye düşündüm de yok galiba ya :D Bir kredi taksidimi ödeyememekten korkuyorum sanırım bu aralar :D

Lelis

Umarım ödersin diyelim o zaman:)

Boş zamanlarını nasıl değerlendirilir Sentinus:)

Spill The Tea GIF by TRT

Sentinus

Aminn. Bitse de kafam rahatlasa.

Üstteki sorudan kopya çekeyim biraz. :D Dizi ve film izlemekten fırsat bulursam Kitap okuyorum. Balkon sefam meşhurdur mesela bak :D Çayımı demlerim semaverde, alırım kitabımı. Takarım kulaklığımı. Ohhh benden iyisi yok :D

Lelis

Umarım😊
Oh oh belki çay demlemem ama müzik konusunda hemfikiriz;)
Üstteki sorudan farklı şeyler söylersin diye umut etmiştim aslında:)

Etrafındaki insanların gözünden nasıl biridir Sentinus?

Sentinus

standart insanım ben ya. Yaptıklarım tutarlıdır genelde. :D

Bu soruya benim cevap vermem pek uygun olur mu bilemedim. Ne desem kendimi övüyormuşum gibi gelecek bana.

Genel olarak arkadaş canlısı, sessiz, fazla konuşmayan bir izlenim çiziyormuşum. Genel olarak öyle yorumlar alıyorum.

Lelis

O zaman cevrendekiler doğru söylüyordur;)
Peki sen de öyle mi düşünüyorsun kendin hakkında☺

adam sandler GIF

Sentinus

Sessiz ve az konuştuğum doğru değil bence. Ortam kafama yatarsa belki de en çok ben konuşurum :D Muhabbetin beni açması lazım ama.

Lelis

Peki:)
Beğendiğin ve beğenmediğin huyların nelerdir?Kendin ve cevrendeki insanlar arasında beğenilmeyen huyların aynı mı farklı mı?

Sentinus

Çok çabuk sinirlenir ve yine çok çabuk sıkılırım.Bazı olaylara çok fazla bağlanırım. Bu huylarımdan nefret ediyorum desem yeridir.

Asla kin tutmam.Her ortama ayak uydururum. Ve ne iş olursa olsun, elimden gelenin en iyisini yaparım her zaman. Bunlarda sevdiğim huylarımdır.

Genelde insanlar çabuk sinirlenmem konusunda bana da hak verirler.

Lelis

Değiştrmek istediğin bir huyun var mı diyecektim zaten cevabı yukarı da vermişsin:)
Çabuk sinirlenme konusunda bana hak verirler demişsin ya ona takıldım bak😊 ne konu da hak veriyorlar sinirlenmene ?

Angry Tv Series GIF by Tüplü Televizyon

Sentinus

gereksiz konularda gereksiz yere sinirlendiğim gerçeği konusunda. Tanıyanlar o zamanlarda bana beş dakika tek kelime etmezler mesela. Sinirim de çabuk geçer. Sonrası yaşanmamış gibi devam ederiz hayatımıza.

Lelis

Çok çabuk sinirlenen sonra hemen sakinleşenlerdensin o zaman;)

Anlaşıldı😊

Hayatında yakaladığın en büyük başarı ve başarısızlık nedir diye sorsam;)

Sentinus

Kesinlikle. Karadeniz gibiyim bende. Çok çabuk köpürür, hemen dinerim.

Bu soruya özel hayatımdan değil de kariyer bakımından cevap vereyim.
Askeri lise sınavlarına girdiğim sene Türkiye sıralamasında ikinci olmuştum.
Başarısızlığa gelince de Askeriyeye girememek oldu bence.

Lelis

Karadenizli olduğum belli diyorsun yani;)

Peki Askeriye dışında yapmak isteyip te yapamadığın içinde ukte kalan başka bir şey var mı?

Sentinus

iki ayrı kişi , tek konu var. Evlenmeye kadar götürmek isterdim ben işin sonunu. Ama kader işte. Rabbim benden daha çok seviyormuş ki yanına aldı ikisini de. Ben kendimi toparlamaya başlayınca yine aynı şeyi yaşamak değişik bir duygu anlatamıyorum bile.

Lelis

Gerçekten cok üzücü bir durum olmuş :(
Peki her insanın pişmanlıkları olmuştur zaman zaman senin en büyük pişmanlığın neydi?

Sentinus

Çok fazla sinir ve stres sonucu uzun bir dönem antidepresan ilaçlar kullandım bir dönem. En büyük pişmanlığım o ilaçlara başladığım gündür. Hayatımı derinden etkiledi sanki.

Lelis

Anlıyabiliyorum :(
Hangi konularda yetenekli olduğunu düşünüyorsun? Sahip olmak istediğin bir yetenek var mı?Varsa nedir?

Rasim Oztekin Ne GIF by TRT

Sentinus

Hafızam aşırı derecede kuvvetlidir mesela. Unutmak benim için sadece kelimeden ibaret diyebilirim.

Ve bu yüzden istediğim zaman istediğim anıyı unutmak isterdim.

Lelis

Al benden de o kadar ;)

Bende bana acı veren ne varsa unutmayı çok isterdim
Keşke hafızamızdan kötü hatıraları silebilsek:(

Neyse en iyisi biz biraz da çocukluğuna inelim nasıl bir çocuktu Sentinus?

Sentinus

top cat GIF

Ooo en sevdiğim ve özlemini duyduğum dönem hayatımda. Tipik 90'lar çocuğuydum ben. Bilmeden o neslin son ferdlerinden olduk.
Okuldan eve gelip, kapıdan içeri çantayı ve okul önlüğünü atıp top oynamaya giderdik. Öyle sahada falanda değil. Bildiğiniz sokağın ortasında. Kendi uydurduğumuz ama bütün Türkiye de sanki kanunmuş gibi geçerli kurallarımız vardı. Özlemişim o günleri harbiden ya
😄

Lelis

Bizde özledik ya ;)
Peki bir 90'lar çocuğu olarak o dönem izlediğin dizi ve programlardan, dinlediğin şarkılardan bahseder misin bize?

Sentinus

Oldum olası tv programlarını sevmem. Sıkı bir takipçi değilimdir bu konuda. Tvden tek takip ettiğim dizi Kurtlar vadisi ilk 100 bölümdür. Bir de Şahane Pazar ile Beyaz Show vardı.

Ama şarkılara gelirsek çok sıkı 90's slow pop fanıyımdır. Bir de Anadolu rock ilgimi çeker.

Lelis

Peki:)

Bende belki biliyorsundur nostalji şarkılar tutkunu biriyim hala o şarkıları dinliyorum;)

Sihirli bir değneğin olsaydı neleri değiştirmek isterdin?

I Love You Lover GIF by TRT

Sentinus

İnsanoğlunu. Beşer fazlasıyla şaştı. Bir dur demek isterdim.

Lelis

Geldik son tura :)

Hızlı Tur Bölümü

Burcunuz : Kova

Boy: 183 cm

Kilo: 100 kg

Giyim tarzın: Spor tarzda hoşuma ne giderse. Kombin takıntım yoktur.

Uğurlu eşyanız? Kardeşimle beraber birer tane aldığımız Kartal Pençesi yüzük.

Öğrenim durumu: Meslek Lisesi

En sevdiğiniz renk? Mavi huydur bende :D

En sevdiğin yemek? Patlıcan musakka

En sevdiğin dondurma çeşidi? Ekşi olan dondurma çeşitlerinin hepsi :D

En sevdiğin tatlı? Ekmek kadayıfı

En sevdiğin hayvan? Beşiktaşlı olmamın etkisi olmadan Kartal. Evcil hayvan olarak sultan papağanı.

En sevdiğin söz? Vişne bahçeleriyle dolu, Neşeli bir şehre benzerdi senin sesin. Didem MADAK

En sevdiğin mevsim? Kesinlikle Sonbahar

Ne tür müzik dinlersiniz? Anadolu Rock ve Türkçe Slow

Sigara ve Alkol kullanıyor musunuz? Sigara kullanıyorum.

Sevdiğiniz için neleri göze alırsınız? Yapabileceklerimin sınırı olduğunu sanmıyorum.

Sizi sevenin sizin için neler yapması hoşunuza gider? Kendimi açıklamam gerekmesin yeter.

Sence herkes ikinci bir şansı hak eder mi? Belli şartlar altında evet.

En çok kullandığınız küfür ya da küfüre benzer kelime? At hırsızı derim ya sürekli.

Şu an ruhunun olmak istediği yer? Trabzon/Yomra :D

Yanında en rahat olduğun kişi? Annem.

Yaptığın en büyük çılgınlık ? Aklıma gelmedi bir şey ya.

İzlemekten keyif aldığın TV programları ve diziler neler? Netflix de karşıma çıkan filmler :D
Hayatta en çok kıymet verdiğin insan? Şu sıralar ailem dışında kimse yok.

Hayata ve insanlara bakış açın? Hayat mecburen yaşanacak. Bir şekilde zevk almanın yollarını bulmalıyız.
İnsanlara gelince, ben insan sevmiyorum genel olarak :D

Birini aramadan önce ne söyleyeceğini kendi kendine tekrar ediyor musun? . Önem arz eden bir konu ise evet. Yoksa her şey spontane gelişir. Bazen arayıp, konuş sen anlat bir şeyler ben de dinleyeyim demişliğim bile vardır :D

Bir insanda değer verdiğin şeyler nelerdir? . İlle edep. İlle edep.

Sabahları seni yataktan aniden ne kaldırır? Uykum çok hafiftir benim ya. Her şey zıplayarak uyanmama sebep olabilir.

En çok neyi ve ya kimi özlüyorsun? @Düş

Tesadüflere ve mucizelere inanır mısın? Evet. Kesinlikle.

Uyandığında ilk ne yaparsın? Bugüne kadar gözlüklerimi takardım ilk. Artık lens kullanmaya başlayacağım. Bakalım neyi alışkanlık edinicez artık

Son zamanlarda kimsenin anlamasını istediğin bir şeyler yaptın mı? Hayır

Kendini kaç yaşında hissediyorsun? 31

Olmazsa olmazın? Özgürlüğüm.

Yaptığın veya yapmak istediğin spor? Futbol, ağırlık ve kardio

Günün en çok sevdiğin bölümü?Gece 11 ile 4 arası. Tam kafa dinlemelik zaman dilimi.

Sevdiğin ve nefret ettiğin kelimeler? Öyle bir takıntım yok ya.

Kaç yastıkla uyursun? 2

Görmek istediğin yerler? Mısır ve Tokyo

Hayvan besliyor musunuz? Şu an hayır.

Karşı cinste hoşlandığın tip? Genel bir fiziksel özellik yoktur benimsediğim. Bir tek gözler dikkatimi çeker. Böyle parlar ya hani bazı insanların gözleri. O parlaklık ve gülüş iç gıdıklayıcı gelir bana.

Aşk herşeyi affeder mi sizce? Hayır.

Benzetildiğiniz biri var mı? Behzat Ç dizisinde ki Bahri karakteri.

Lelis

Samimi cevapların için teşekkür ederim:) son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Sentinus

Ben teşekkür ederim asıl. Vakit ayırdığın için

Lelis

rica ederim😉

Son düzenleme:

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Hiç sıkılmadan okudum :) ikinizin de emeğinize sağlık
Sen de sağol
Yaaa harika zevkle okudum çok hoştu emeğinize sağlık harikasınız 🥰👏👏
O senin harikalığın
Harikaydı arkadaşlar okumaya doyamadım.
Okuyan gözlerinize sağlık arkadaşlar
Bende cok zevk aldım @Sentinus'un bu yönlerini hiç bilmiyordum o heyecanını hissettim resmen satırlarında ara sıra duygu dolu anlar da yaşadık bunlar yaşamın gerçekleri ama ;)
Bu vesileyle ben de kendisini tanımış oldum😉