• Merhaba Ziyaretçi.
    "EYLÜL AYI" temalı fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sevenler Neden Aglar

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Ben sevmek sevmek isterdim. Nerden bilirdim ki sevenler ağlarmış diye başlıyordu bir şarkı. Sevgi üzerine şarkılar söylendi, şiirler, hikayeler yazıldı, filmler çekildi hepsinde de sevenler ağlatıldı. Peki ama neden ağlatıldı bu sevenler? Sevenler suçu neydi? Çok sevmesi miydi? Peki sevenler neden ağlar?

Çok sevdiği için mi? Çok sevildiği için mi? Çok sevipte ayrılmaktan, kavuşamamaktan korktuğu için mi? Birbirini seven iki insanın sevdiği halde kavuşamadığı için mi? Niçin ağlar bu sevenler bunlarında gülmeye, mutlu olmaya hakkı yok mu? Her çağda, her devirde birilerinin çıkıp sevenleri ağlatma, ayırma sahneleri neden tekrar tekrar yaşanır? Sevenler ağlamazsa şairler ilhamsız, hikayeler konusuz, filmler senaryosuz mu kalır? Sevenler arasına girecek kara kediler işsiz mi kalır? Neden ağlatılır bu sevenler?

Yoksa sevmek mi suç olan, yada sevilmek mi? Bu duygulara kapılanlar mutlaka ağlar diye bir yasa mı var? Hayatının baharındaki biri için hayat tecrübesi mi bu yoksa? Ha birde sevenler gece ağlarmış öyle değil miydi? Geceleyin sevdiğini düşündüğü, ona ulaşamadığı, ona dokunamadığı, yanında olmadığı, onun kokusunu hissetmediği için mi gece ağlar?


Yok yok ağlatan bunlar değil ağlatan sevenin, sevilenin kalbine düşen o kor ateşin yanması, sevmesi, sevilmesi bu güzel duyguları yaşamasıdır. Çok sevdiği için ağlamasıydı bu ağlama, sevilenin ise sevdiğine olan aşkındandı bu ağlama. Ama bu ağlama insana ağlatırken duygulandıran ve onu hüzünlendirmek yerine düşündüren ağlamadır. Belki de en güzel duyguyu tattığı içindir bu gözyaşları, çünkü sevmek ve sevilmek kadar güzel olan insanın kalbine işlenmiş bu duygular onu elbette ağlatacaktır. Ama bazı ağlamalar vardır ki insanın kalbine bir hançer saplanması gibi acı verir insana. İki seven insanın birbirine severken hiç yok yere birbirinden ayrılması işte bu ağlama yürek dağlayan bir ağlamadır. İşte bu sevenlerin hüzünlü ve acı acı ağlamasıdır.


Sevenler ağlar sevdiği için ağlar, sevdiğine üzüldüğü için ağlar, sevdiğinin mutluluğuna şahit olduğu için ağlar ve sevdiğinden ayrıldığı için ağlar. Eğer gerçekten seviyorsan sevdiğin uğruna döktüğün gözyaşları sevdiğinin yoluna serilen gül yaprakları kadar değerlidir.


Arkadaş eğer gönülden seviyorsan her ne sebep olursa olsun sevdiğini hiçbir zaman bırakma, onun uğrunda savaş, mücadele et, eğer şimdi mücadele edersen gelecekte geçmişinle mücadele etmezsin ve keşke demezsin ve en önemlisi sende sevenler ağlar kervanına katılmazsın. Zamanı geriye çevirme şansın olmadığına zamanını çok iyi kullan bu hayatta bazı şeyler için tekrar geriye dönme şansın olmayacak.
 
Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Sevmek neydi CAN ? Canım derken canının yanması Yürek yaram dersin ya yüreğinin acıması Sevmek tarifi imkansız adı Konulmayan hüzünün taa kendisi Sevmek SEN'sin YAR Sevmek bitti deyip unutamamak, aklımda bile yoksun deyip Sevmek Seninle NEFES almaktır.
 
Top