• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Şeytana secde etmenin sonu

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye

Zamanında adamın biri ibadetlerine çok düşkünmüş.Hiç bir ibadetini aksatmazmış.Nitekim şeytan, bu adamı yoldan çıkarmaya karar vermiş ve yaşlı bi adam kılığına girerek adamın kapısını çalmış.Adam kapıyı açmış.

Şeytan :

-Evladım, ben tanrı misafiriyim.Rica etsem beni bu gecelik evinde ağırlarmısın?

Adam hemen içeriye almış şeytanı.İçeri girer girmez yalandan namaz kılmaya başlamış şeytan.Saatler geçmiş adam bakmış hala namaz kılıyor.Sabaha kadar yalandan namaz kılmış şeytan.Namazı bitince ev sahibi adam :

-Amca siz nasıl böyle ibadet edebiliyorsunuz ? Sabaha kadar hiç durmadan namaz kıldınız.Lütfen söylermisiniz bunu nasıl yapıyosunuz?

Şeytan :

-Benim gibi olmak istiyorsan önce çok büyük bi günah işleyip sonra tövbe etmen gerekir.

Adam :

-Mesela ne günah işleyeyim ?

Şeytan :

-Adam öldürebilirmisin ?

Adam :

-Hayır! Onun günahı çok fazla.

Şeytan :

-Zina yapabilirmisin ?

Adam :

-Olmaz! Onu da yapamam.

Şeytan :

-Peki içki içebilirmisin?

Adam, içki içmeyi diğer günahlara göre daha az zararlı bulduğundan ve yapılması daha kolay olduğundan kabul etmiş.Şeytanla beraber bi meyhaneye gitmişler.Şeytan adamı sabaha kadar içirmiş.Adam iyice sarhoş olduktan sonra şeytan adamın aklına girip; adamı bi kızla zina yaptırmış.Adam kendine geldiğinde:

-Eyvah! Ben bu kızla zina yaptım. Herkes beni dindar biliyor, şimdi bu kız gidip birine söylerse ben naparım ?

Diyerek kızı öldürmüş.Böylece şeytanın dediği 3 büyük günahı da işlemiş olmuş. Adamı zina yapmak ve adam öldürmek suçlarından mahkemeye çıkarmışlar ve idamına karar vermişler. İdam edilmeden önce adamın boynuna ipi geçirmişler. Tam o sırada şeytan gelmiş (yine yaşlı adam kılığında).

Şeytan :

-Eğer bana secde edersen seni kurtarabilirim.

Adam :

-Nasıl secde edeyim boynumda ip var ?

Şeytan :

-Sen gözlerinde yere bak ben anlarım.

Adam tam gözleri ile yere baktığında altındaki tabureyi itelemişler ve adam imansız gitmiş

neden işlenen tüm günahları insan oğlu şeytana atıyor. Adamın bilinç altı bunların hepsini yapmaya müsait olmasa şeytan bile birşey yapamazdı.

şeytan da ölüp hesap çekileceğimiz zaman böyle diyecekmiş. ben sundum sen yaptın. ben sadece kulağına fısıldadım sen uyguladın. adamın bilinç altındaki kötü düşünceler neyden kaynaklanıyor dersin nefis ve şeytan değil mi?

allah tüm iyilikleri ve kötülükleri yapma testi sunarken birde diğer canlılardan üstün bir özellik vermiş yaptığı kötülüklere insanoğlu bahane bulmasın diye akıl her şeyi düsünüp öyle yapsın diye akıl vermiş biraz irade hakimiyeti biraz akıl bir çok kötülüğü yapmayı engeller.

söylediklerin doğru. ama şeytanın insanları kötülüğe sürüklediği gerçeğini değiştirmez. insana kalan verilen akıl mantık ve iradeyle günaha bulaşmamak.

Geri