Sigarayı Bırakma Uygulamaları

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Sigaraya yapılan zamdan sonra akıllı telefon kullanıcıları, sigarayı bırakmanın yollarını aramaya başlamış durumdalar. Bizler de iOS ve Android platformları için geliştirilmiş olan sigarayı bırakma uygulamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde sigara fiyatlarına çok ciddi oranda bir zam geldi ve asgari sigara fiyatı 18.5 TL'ye ulaştı. Sigara fiyatlarına yapılan zammın ardından sigara tiryakileri farklı farklı reaksiyon gösterdiler. Bir grup, yapılan zammı eleştirirken; başka bir grup ise sigarayı bırakmanın yollarını aramaya başladılar.
Zammın ardından sigarayı bırakmak isteyen kişi sayısında ciddi bir artış yaşanınca uygulama mağazalarındaki 'popüler uygulamalar' da değişiklik gösterdi. Sigara tiryakileri, tıbbi bir çözüme gerek duymadan kendilerine motivasyon sağlayabilecek sigarayı bırakma uygulamalarına yönelmiş durumdalar.
popüler uygulama

Üstelik bu yönelim, uygulama mağazalarını ciddi şekilde etkilemiş durumda. Öyle ki; Apple'ın resmi uygulama mağazası olan App Store'de 'sigarayı bırak' terimi, popüler arama terimlerinde zirveye oturmuş durumda. Elbette ki sigarayı bırakma uygulamaları kullanıcılara tıbbi bir destek sağlamıyor ancak motivasyon oluşması adına sigara içilmediği süre zarfında sağlığınızdaki ve cüzdanınızdaki iyileşmeyi gösterebiliyor.
App Store ve Play Store'da sigara bırakma uygulamalarının aranma trendi yükseliş gösterse de kullanıcılar, hangi uygulamanın kendilerine daha fazla motivasyon sağlayacağına tam olarak karar veremiyorlar. Webtekno olarak sigarayı bırakma uygulaması konusunda kararsız kalan takipçilerimiz için birkaç öneride bulunduk.
iOS platformu için geliştirilmiş olan sigara bırakma uygulamaları:
Sigarayı Bırak Sağlıklı Yaşa
sigarayı bırakma uygulaması

Bu uygulama, bir Türk geliştiricinin ürünü ve günlük sigara kullanım istatistiklerinizi kaydederek süre tutulmasına yardımcı oluyor. Bu uygulamayı kullanarak hem sağlık durumunuzdaki gelişmeleri hem de cebinize fazladan kalan parayı gözlemleyebiliyorsunuz. Sigarayı bırakmak isterseniz, bu uygulamayı kullanarak kendinizi gaza getirebilir hem sağlığınız hem de cebinizi koruyabilirsiniz. Uygulamanın en büyük artısı ise tamamen Türkçe olarak sunulması.

Sigarayı Bırakın
app store

Bu uygulamaya giriş yapabilmek için üyelik oluşturmanız gerekiyor. Günlük sigara kullanım sayınızı veritabanına işleyerek çalışan uygulama, kullanıcıların nikotin isteklerini belirliyor ve uyarılar veriyor. Kullanıcılar bu sayede nikotin isteklerinin ne zaman geleceğini anlayabiliyorlar. Üstelik bu uygulama, sigarayı bırakmak için bazı tavsiyelerde de bulunuyor ve kullanıcıların sigarayı bırakması için yardımcı oluyor.

• Not: Elbette iOS platformu için geliştirilmiş olan pek çok uygulama bulunuyor. Ancak bu uygulamalar, Türk geliştiriciler tarafından geliştirilmiş olan ücretsiz uygulamalar olduğu için tavsiye niteliğindedir.

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bence bunlara gerek yok. Önce kendimizi psikolojik olarak sigarayı bırakmaya hazırlayacağız. Bir kaç gün sigarayı azaltıktan sonra aklımızda belirttiğimiz günde sigarayı bırakacağız. Bol bol çay için,yanınızda sakız bulunsun,çerez yiyin,sigara içilen ortamlardan uzak durun ve sigara ikramlarına hayır içmiyorum demeyi bilin. Sabırlı olun bu illetten kurtulacaksınız.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
@Katip o kadar basit olsaydi Sigara icenlerin sayisi cok az olurdu. Asil sorun benim gibi problemi olanlarda Ben Nasil birakacagim sigarayi?
Şeker otu tavsiye edebilirim bir de Datça macunu benim hiç öyle derdim olmadı ama bu ikisinin fayda ettiğini duymuştum @Katip in de dediklerine katılıyorum bu arada herşey sende bitiyor azıcıkta sabır belki diyeceksin davulun sesi uzaktan hoş gelir diye ama insan isterse herşeyi başarır bir de destek olacak birileri varsa etrafında güzel olur tabii ki ama tek şuna katılamıyorum maalesef sigara içilmeyen ortamlar oldukça az içmeyen de zaten yok denecek kadar az

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Millet tütüne yönelecek hem ucuz hemde katkı maddesiz.
Salaklık edip yükselttikçe yükseltiyorlar amaç para kazanmak .Ama adı ^^sıgarayı bıraktırma çabaları^^ .
Milleti kandırıyorlar işte. Bende tütüne başlayacagım :D18 lira ona vereceğime tütün alır sarar içerim hem daha az zarar veriyor.

Evet herşey kafada bitiyor ben bırakmak istemıyorum. İçende ölüyor içmeyende kaderin önüne kimse geçemez.
He belki evlenip çoluk çocuga karışırım çocuk varken içmem sonra devam

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
@Katip o kadar basit olsaydi Sigara icenlerin sayisi cok az olurdu. Asil sorun benim gibi problemi olanlarda Ben Nasil birakacagim sigarayi?

28 yıl sigara içtim ve bu yöntemle sigarayı bıraktım. Öncelikle sigarayı bırakmak istediğinize karar vermelisiniz.
Sigara içmek için türlü bahaneler uyduran eniştem 35 yıl içtikten sonra bıraktı.
Azim,istek ve sabır....

EsRaRenGiz

.
Özel üye
Bırakmak isteyen adam zaten bırakır bu gibi uygulamalar farklı çözümlere iter, örnek tütüne geçmek. Bu zam artışlarının sigarayı bıraktırmaya yönelik adımlar olduğunu da düşünmüyorum maksat biraz daha vergi alalım ne de olsa kimsenin sesi çıkmıyor.