• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Son Pişmanlık

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bir gün kırlangıç Gider ve bir adamın penceresine konar. Gagasıyla tıklatır pencereyi ve adam pencereyi acar sorar
- Ne var ?
diye Biliyorum der kırlangıç, Sana garip gelecek ama, müsaade edersen eğer Seninle kalabilirmiyim ? Niyeki der adam uzun süredir izliyorum seni, Evine kimse girip çıkmıyor. Anlaşılan ne esin, ne dostun, ne arkadaşın var. Beni içeri al ister bir kafese köy istersen avucuna allıp sev Ne olur bundan sonra seninle kalayım' der. kırlangıç. Adam şaşırır, Düşünür, taşınır. Ve reddeder kırlangıcı Olmaz der. Kapatır pencereyi. Ertesi gün tekrar gelir kırlangıç ve konar pencereye adam acar Yine ne var der gibi bir ifade yüzünde Kırlangıç "Beni içeri al diye tekrarlar yine -Neden şen ? der adam Çünkü seni seven ben . der kırlangıç... Üçüncü gün son kez gelir kırlangıç ve adama bak der. Bu sana son gelişim ve son kez seslenişim Havalar soğudu Artık göçüyoruz Sıcak ülkelere gidiyoruz Altı ay buralarda yokuz. Ne olur beni içeri al ister kafese köy kapat istesen avucuna al sev yeterki sana yakın olayım. Olmaz der adam ben bir insanım sen bir kuş Elalem ne der bu işe... Hadisenin nihayetinde adam örter yine pencereyi ve krılangıç da uçar gider Diğer kırlangıçlarla birlikte sıcak ülkelere.. Adam yine yanlız kalmıştır. Yine yalnız kaldım der kendi kendine Kırlangıcın içeri girmesine ve evinde kalmasına izin vermemiştir ama Aslında bir hayli içerlemiştir Tamam belki bir kuş Belki bir hayvan ama ik defa ona biri Seni seviyorum demiştir. O güne kadar birinden Bu iki kelimeyi duyacağı günü beklemiştir Duyduğunda ise yüz çevirmiştir. Adam pişman olur Ve kırlangıcı beklemeye karar verir Artık bir kuş da olsa Onu seven biri vardır Altı ay sonra geri gelecektir. ve sevdiği insanın evine girecektir. Aradan bir ay geçer iki ay geçer üç dört ay geçer Altıncı ay Adam artık evinin penceresi sonuan kadar açık beklemektedir. Nihayet altıncı ayın sonunda Ufukta kırlangıçlar görülür hepsi öbek öbek geri dönmektedir. Sanki adam için uzaktan yaklaşan bu manzara bri düğün bayram gibidir. Kırlangıçlar gelir Kırlangıçlar geçer pencerenin önünden Ama biizim kırlangıcı adam bir türlü göremez Nihayet son kırlangıçta geçmektedir pencerenin önünden Bir dakika bakarmışın der adam son kırlangıca Buyurn beyefendi der der kırlangıç adam sorar bir kırlangıç vardı Buraya gelir pencereme konardı beni sevdiğini söylerdi Gördünüz mü benm kırlangıcımı ? Kırlangıç Beyefendi ne zaman oldu bu olay? Adam ee daha çok yeni altı ay kadar oluyor Siz buradan göçüp gitmeden önce yani Ohoo,siz kırlangıçlarla ilgili gerçeği bilmiyorsunuz herhalde? der kırlangıç Hayır der adam nedir o gerçek ? Kırlangıç: Şudur: kırlangıçların ömrü altı aydır..

Geri