• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Tanıtım Nedir?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Tanıtım, en klasik tanımıyla, kişi, ürün, hizmet veya organizasyon hakkında basılı ve elektronik medyada yer alacak haber yaratmadır. Tanıtım halkla ilişkiler stratejisini uygulamak için kullanılan bir pazarlama aracıdır. Halkla ilişkilerin “enformasyon” kanadıdır. Bu yolla, organizasyonun çıkarını sağlamak veya geliştirmek örneğin ürün ve hizmetlerin satılmasını sağlamasına yol açmak için seçilmiş iletişim medyasına parasız kullanarak planlanmış mesajlar yayılır; çünkü firmalar müşterileriyle iletişimde bulunmak zorundadır ve bu iletişim şansa ve tesadüfe bırakılmaz. Bu iş organizasyon ile halk arasında ilişki yaratmak ve sürdürmek için kullanılan geniş iletişim faaliyetleri seti olarak tanımlanır. Halk olarak da müşteriler, tüketiciler, çalışan işçiler, hisse sahipleri, devlet ve hükümet yetkilileri ve genel toplum olarak ele alınır.

Tanıtım için iletişim araçları oldukça boldur: Meslek dergilerinden gazeteler, radyo ve televizyona kadar çeşitlidir. Yaratıcı tanıtım girişimleriyle kitle iletişim medyası etkilenebilir ve istenen amaç girişimleriyle kitle iletişim medyası etkilenebilir ve amaç doğrultusunda çalışmalar sağlanabilir. Bu etkilenme medyaya sağlayacak faydadan geçerek olabilir, çünkü medyadaki insanlar sokaktaki insanlar gibi kolayca yönlendirilemez.

Geri