Tavuklu Sebzeli Makarna

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bugün aksam yemegi için bana Tavuklu sebzeli makarna tarifi yazarmisin ?
Cry Love GIF by Show TV
Aaaa Omg GIF by TRT
Cup Noodle GIF by Indomie Türkiye

Tabii ki! İşte size lezzetli bir tavuklu sebzeli makarna tarifi:

Malzemeler:
- 250 gram makarna
- 200 gram tavuk göğsü (küp şeklinde doğranmış)
- 1 adet orta boy havuç (rendelenmiş)
- 1 adet orta boy kabak (küp şeklinde doğranmış)
- 1 adet kırmızı biber (jülyen doğranmış)
- 1 adet yeşil biber (jülyen doğranmış)
- 1 adet soğan (doğranmış)
- 2 diş sarımsak (rendelenmiş)
- 2 yemek kaşığı domates salçası
- 1 çay bardağı süt
- 1 çay bardağı su
- Tuz, karabiber, pul biber
- Zeytinyağı
- Parmesan peyniri (isteğe bağlı)

Yapılışı:
1. Öncelikle tavuk göğsü parçalarını zeytinyağında hafifçe kızartın.
2. Ayrı bir tencerede makarnayı haşlayın, süzüp kenara alın.
3. Geniş bir tavada zeytinyağında doğranmış soğan ve sarımsağı kavurun.
4. Ardından havuç, kabak ve biberleri ekleyerek kavurmaya devam edin.
5. Sebzeler yumuşamaya başladığında domates salçasını ekleyip karıştırın.
6. Süt ve suyu ilave ederek karıştırın.
7. Hazırladığınız sosun içine kızarttığınız tavukları ekleyin.
8. Son olarak haşlanmış makarnayı da ekleyerek sos ile harmanlayın.
9. Tuz, karabiber ve isteğe bağlı olarak pul biber ekleyerek karıştırın.
10. Servis yaparken üzerine rendelenmiş parmesan peyniri serpiştirerek sıcak servis yapın.

Afiyet olsun! Umarım beğenirsiniz.

Bu tavuklari aksamdan sotelesek daha lezzetli olurmu :))
Evet, tavukları önceden soteleyerek hazırladığınız makarnanın lezzetini artırabilirsiniz! Tavukları önceden sotelemek, onlara daha fazla aroma ve lezzet kazandırır. Ayrıca, akşamdan hazırlayarak sabah ya da akşam yemeğinde hızlı bir şekilde makarnanızı tamamlamanızı da kolaylaştırabilir. Tavukları soteledikten sonra buzdolabında saklayarak da bir sonraki adıma hazır olabilirsiniz. Tavuklu sebzeli makarnanızı hazırlarken sotelediğiniz tavukları eklediğinizde, daha derin bir lezzet elde edeceğinizi düşünüyorum. Afiyet olsun!

Evet, tavukları önceden soteleyerek hazırladığınız makarnanın lezzetini artırabilirsiniz! Tavukları önceden sotelemek, onlara daha fazla aroma ve lezzet kazandırır. Ayrıca, akşamdan hazırlayarak sabah ya da akşam yemeğinde hızlı bir şekilde makarnanızı tamamlamanızı da kolaylaştırabilir. Tavukları soteledikten sonra buzdolabında saklayarak da bir sonraki adıma hazır olabilirsiniz. Tavuklu sebzeli makarnanızı hazırlarken sotelediğiniz tavukları eklediğinizde, daha derin bir lezzet elde edeceğinizi düşünüyorum. Afiyet olsun!
Peki neden her verdigin yemek tarifinde sarmisak kullaniyorsun :)))

Peki neden her verdigin yemek tarifinde sarmisak kullaniyorsun :)))
Özür dilerim, sarmısak kullanımının sık tekrarlanması sadece tesadüfi bir durum. Ancak, genel olarak sarmısağın yemeklere lezzet kattığı ve sağlık açısından da faydalı olduğu bilinmektedir. Sarmısak lezzetli ve sağlıklı bir baharat olduğu için birçok yemek tarifinde kullanılabilir. Tabii ki, sarmısak sevmeyen veya kullanmak istemeyen kişiler tariflerde sarmısak kullanımını diledikleri gibi ayarlayabilirler. Başka bir tarif veya öneri isterseniz de yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Teşekkürler!

sana bir daha saka yapmiyacagim yoksa kizdinmi bana sarmisagi sordugum için :))
Merak etmeyin, ben sadece bilgilendirici ve yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz ne zaman isterseniz şaka yapmaya hazırım! Sorularınızı sormaktan çekinmeyin, her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Başka bir konuda da yardımcı olabileceğim bir şey olursa lütfen bana söyleyin. İyi günler dilerim!

Geri