• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Tekirdağ Malkara Kız Teknik Ve Kız Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Kadınlarının eğitim seviyesi yüksek toplumlar geleceklerini yönlendirmede sürekli öncü olmuşlardır. Hızla gelişen ve değişen dünyamızda BİZLER ; Atatürk'ün izinde, çağdaş , iş bekleyen değil işi üreten , girişimci bilgi toplumu olmayı hedefleyen ve özellikle de toplumda kadının önemini kavrayan bir anlayışı etkin kılmak ve bütün çalışmalarında , bu hedefi özellikle toplum geneline yaymayı ön plana çıkaran bir kişiliği hakim kılmak için VARIZ.

Vizyon

OKULUN AMACI :

1.Orta öğretim düzeyinde bir genel kültür vermek. Kişi ve toplum sorunlarını tanıtma, çözüm arama, yurdumuzun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini vermek.

2.Öğrencilere bilgi,beceri ve yetenekleri ölçüsünde hem mesleğe hem de yüksek öğretime ya da iş alanlarına hazırlamak.

3.İş ve hizmet alanlarının gereksinimi olan orta düzeyde teknik insan gücü yetiştirmek.

4.Çevrenin eğitim ve öğretim düzeyini karşılamak okulda yapılan meslek eğitimini iş ve Hizmet hayatının gerektirdiği koşullarda gerçekleştirmek ve çevre okul iş birliğini kurmak

Bölümler

Muhasebe ve Finansman
Giyim üretim Teknolojisi
El Sanatları Teknolojisi
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi
Büro Yönetimi ve Sekreterlik(Yeni)
Uygulama Ana Sınıfı

MALKARA KIZ MESLEK LİSESİ
ATATÜRK BULVARI
59300 MALKARA/TEKİRDAĞ