• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Tel Tel Pastane Açması

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
  • 1 su bardağı ılık süt
  • 1. 5 çay bardağı sıvı yağ
  • 6 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 paket instant kuru maya (yaş maya da olabilir)
  • 2 yumurta akı (sarıları üzeri için kullanılacak)
  • 5-6 su bardağı kadar un
İçi için:
  • 3 yemek kaşığı kadar tereyağı (oda ısısında)
Üzeri için:
  • 2 yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
  • Susam

Tel Tel Pastane Açması Tarifi Videosu Nasıl Yapılır?​

Pastane açmalarını bilirsiniz tel tel ayrılır yumuşacıkla çıtırlık arasındadır. Tel tel tam istenilen kıvamda olduğunu göstermek için yakından fotoğraf çektim inşallah anlaşılıyordur:) yaptığınızda siz de göreceksiniz. Bu tarifi denediğinizde her an yapacağınız favori lezzetiniz haline gelecek ısrarla denemenizi tavsiye ediyorum. Sahur için de ideal bir alternatif yanına birde çay mis şimdi geçelim yapımına
  1. Sütü ocakta ılıtalım. Derin bir karıştırma kabına koyalım.
  2. Üzerine maya ve toz şeker koyup karıştırarak eritelim.
  3. Daha sonra un hariç diğer malzemeleri ekleyip karıştıralım.
  4. Son olarak yavaş yavaş kontrollü bir şekilde un ilavesi yaparak çok çok yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde edelim.
  5. Üzerine streç serip temiz bir mutfak havlusu ile kapatalım.
  6. Sıcak bir ortama koyup 45-50 dk mayalanmasını bekleyelim. Çok ama çok kabarıyor :)))
  7. Mayalanan hamurun havasını alalım.
  8. Mandalina büyüklüğünde parçalar koparıp elimizle açalım. İçerisine oda ısısında yumuşamış tereyağı sürüp rulo şeklinde saralım. İki ucundan tutup ters yöne çevirelim ve yuvarlayıp yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizelim. Ben iki tepsi 19 adet açma elde ettim bu ölçülerle. 15-20 dk tepside mayalandıktan sonra üzerine iki yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ karışımından sürüp, susam serpelim.
  9. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında kızarana kadar pişirelim.