Telefonunuzu ve sizi tehlikeye sokan 5 yanlış hareket

1-Telefonu sarja takarken ilkin sarj cihazını telefona sonra sarj cihazını prize takın diger turlu hem telefonun ufak bi ihtimalmis milyonda bir gibi bi ihtimalle patlaması soz konusuymus ve telefonun flash hafızası yanma ihtimali ortaya cıkıyormus..

Telefon kullanımı

2-Bu hafıza kartıyla ilgili kart reader la bicimlendirme yapacaksanız sistem turunun fat olmasına dikkat edin fat 32 format atmayın atarsanız karta el sallayın

3-Telefon dondu diye pil cıkarma cozum degil sarjı bitene kadar bklemeniz sart pil bittiginde zaten telefon kendine geliyo sarjın bittigini ve sistemi kendisi kapatıyo ve pili cıkarmak telefonun pixel ve renklerinde buyuk etkide bulunuyormus

4-Telefonlarımızı cogumuz yatarken yastıgımızın altına koyarız (bunu bende yapardım ama eskiden bunu duyunca sizde yapmayacaksınız) telefon ısı derecesinin artmasıyla patlama ihtimali 130.000 de 1 ihtimalden 500 de 1 ihtimale dusuyor ve sbah beyninizin parcalarını vlileriniz sıfatullerle kazımak zorunda kalabilir Very Happy

5-Telefonla konusurken olabildigince head set yani kulaklık yada arac kiti kullanın cep telefonunun icad olmasından bu yana beyinde kanama ve tümör cıkma vakaları % 40 artmıs bunun nedenininde cep telefonunun yaydıgı radyasyondan oldugu test edilmis onaylanmıs

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
1 numaralı seçeneğe cevap: Benim şarjım hep bir prizde takılı durur dolayısıyla hata yapıyormuşum :)

2 numaralı seçeneğe cevap: Fat diye bir sistem mi kaldı ya, Fat 32 veya NTFS yok mu ben mi yanlış biliyorum :)

3 numaralı seçeneğe cevap: Ben önceki telefonumda çok kez pili çıkarmak zorunda kaldım. DAha pil %90 da iken donup kalıyordu onun bitmesini beklemek imkansız.

4 numaralı seçeneğe cevap: Yastık altına bir veya iki kez koymuşumdur ama yine de çok yakındadır telefon uzanıp alabileceğim mesafede. Aslında yatılan yerde bile bulundurmamak lazım.

5 numaralı seçeneğe cevap: Pandemi döneminde yarı yarıya kulaklık kullanıyorum çünkü iyice telefon sardık her an konuşma durumundayız. :D