• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Ücret sayılan ödemeler

• Konuyu açan Konuyu açan ZeyNoO
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ücret sayılan ödemeler

Ücret sayılan ödemeler kanunun 61’inci maddesinde aşağıda belirtildiği gibi sıralanmıştır.

1.İstisna dışında kalan emeklilik, maluliyet, dul ve yetim aylıkları,
2.Evvelce yapılmış veya gelecekte yapılacak hizmetler karşılığı ödenen para, ayın ve sağlanan diğer menfaatler,
3.Türkiye Büyük Millet Meclisi, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyeleri ve özel kanunlarına veya idari kararlara göre kurulan komisyonların üyelerine bu sıfatları dolayısıyla ödenen para, ayın ve sağlanan sair menfaatler,
4.Yönetim ve denetim kurulu başkan ve üyeleri ile tasfiye memurlarına bu sıfatları dolayısıyla ödenen veya sağlanan para, ayın ve diğer menfaatler,
5.Bilirkişi, eksper, spor hakemleri, yarışma jürisi üyeleri ve resmi arabuluculara ödenen para, ayın ve diğer menfaatler,
6.Sporculara transfer ücreti veya başka adlarla yapılan ödemeler ve sağlanan menfaatler.
Ücret olarak sayılan gelirler de ücretlerin vergilendirme usul ve esaslarına göre vergilendirmeye konu edilir.

Geri