• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Unutmayalım her hayırda bir şer,her şerde bir hayır vardır

bir gün azraile sormuşlar : insanların canını alırken üzüldüğün ve üzülmediğin oldu mu ?
oda evet üzüldüğümde üzülmediğimde oldu demiş ve anlatmaya başlamış.
bir gün gelen emir üzerine birinin canını almaya gitmiştim,canını alacağım kişi kunduracıda kundura almak için pazarlık yapıyordu parada anlaştılar ama adam bir çift kunduraya üç yıl garanti istiyordu kendisinin bir saat garantisi yokken ,onun canını alırken üzülmedim.
üzüldüğüm ise; zamanın birinde bir yaşlı nine iki erkek torunuyla bir kıtayı ikiye bölen nehrin kenarına karşıdaki kıtaya geçmek için gelmişlerdi. torunlrından birini karşıya geçirmiş ve diğerini de karşıya geçirmek için dönerken bana emir geldi, al canını diye , ozaman üzüldüm ve yaradanıma dönerek yalvardım ey büyük ALLAH'ım c.c bu küçük yavruların ninelerinden başka kimi kimsesi yok diğerinide karşıya geçirsinde öyle alayım canını. ninelerinin yokluğunda birbirlerine destek olurlar. ALLAH c.c o an bir ayet indirmiş ,( her hayrda bir şer,her şerde bir hayr vardır bunu sizler bilmezsiniz.) azrail görevini yapmış iki çocuk ayrı kıtalarda kalmış. yıllar sonra iki çocuk büyümüş ve bulundukları kıtaların kralları olmuşlar.

ne zaman başıma çok güzel bişiy gelse çok sevinmem ve nezaman başıma kötü bişiy gelse fazlada üzülmem.
çünkü ; bilirimki her şerde bir hayr ,her hayrda da bir şer vardır ama ne olduğunu veya ne olacağını bilmem.
tıpkı nineleri ölen o çocukların başına gelenin başlangıçta şer ama sonunda hayra dönüştüğü gibi belkide aynı kıtada kalsalardı
taht için birbirlerini öldürecektiler.???

Ellerine sağlık arkadaşım çok güzel bi yazı.
Biz hayrın ve şerrin Yüce Yaratıcı olan ALLAH'TAN geldiğine inanırız.Ve her şerrin ardında hayır ararız.Alemlerin RABBİ'NE ŞÜKÜRLER OLSUN...

Allah senden razı olsun kardeşim.
Hayatımızda evet bu söz ne kadar doğruymuş dedirtecek o kadar olay olur ki anlamamak için bedbaht olmak gerekir
Selametle...

Geri