• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

vB 3.x Vbulletin sürüm yükseltme

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
ARKADAŞLAR ANLATIMA BAŞLAMADAN ÖNCE ÖNCELİKLE FORUMUNUZUN SQL YEDEĞİNİ VE FTP YEDEĞİNİZİ MUTLAKA ALINIZ

NOT : BEN SİZLERE 3.6.8 DEN 3.7.0 BETA 2 YE YÜKSELTMEYİ GÖSTERECEĞİM.. BU YOLLA HERHANDİ BİR SÜRÜMDEN İSTEDİĞİNİZ BİR SÜRÜME UPGRADE YAPABİLİRSİNİZ..
ÖNCELİKLE 3.7.0 BETA 2 NİN UPLOAD DOSYASININ İÇİNDEKİ TÜM DOSYALARI FTPDE FORUMUN İÇİNE ATIYORUM VE ÜZERLERİNE YAZIYORUM
DAHA SONRA

explorerdanwww.sitenizinadi.uzantisi/forum/install/upgrade.php siteniz forum klasöründe değilse

www.sitenizinadi.uzantisi/install/upgrade.php

şeklinde yazıp giriş yapiyoruz .

Daha sonra karşımıza aşağıdaki resimdeki ekran çıkacak ve oradan Next Step (1/5) yazan yere tıklıyoruz ve devam ediyoruz

ve son işlemde ise karşınıza resimdeki gibi bir uyarı gelecek ve ftpden install klasörünü sileceğiz

evet artık sitemizizi vbulletin 3.6.8den 3.7.0 Beta 2 sürümüne yükseltmiş bulunuyoruz hayırlı olsun

daha sonra karşmıza yine ilk resimdeki gibi benzer bir ekran çıkacak ve burada da Next Step(2/5)e tıklıyoruz

yine aynı resime benzer bir resim çıkacak ve tekrar Next Step (3/5) yapıyoruz ve devam

şimdi karşımıza çıkan ekranda dil dosyasını yükliyecek kendisi ve Next Stemp (4/5)e tıklayıp devam ediyoruz

ve son adımda yüklemiş oldumuz temaları otomatik kendisi yüklüyor ve Next Step (5/5) e tıklayıp devam ediyoruz

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yukarıdaki yöntem tüm upgradeler için geçerlidir. Çok merak edilen ise versiyonlar arasındaki fark büyükse upgrade yapılıp yapılamayacağı. Hiç endişe etmeyin sürüm yükseltme olayı şu anki güncel versiyon olan 3.8.1 versiyonuna her versiyondan yapılabilir. Sadece birkaç tıklama daha yapmak durumunda kalırsınız o kadar.

Top Bottom