• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Violeta İle Akıcı Bir Söyleyişi

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Farah Zeynep Abdullah Huhu GIF by TRT

Lelis

İstersen yavaştan başlayalım forumumuzun yeni gözdesi Violeta?

Öncelikle beni kırmayıp teklifimi kabul ettiğin için çok teşekkür ederim @violeta kimdir nedir ne yer ne içer bize kendinden biraz bahseder misin?

Violeta

Rica ederimm, keyifli bir sohbet olacağını düşünüyorum. Bu konularda deneyimsizim biraz hatam olursa affola. Öncelikle merhaba herkese. Ben violeta  20 yaşındayım, Samsunluyum. İngiliz Dili ve Edebiyatı 1.sınıf öğrencisiyim. Hemen hemen her insan gibi müzik dinlemeyi ve dans etmeyi severim

Lelis

Hiç sorun değil ablam ben senin başaracağından eminim sonuçta hepimiz anamızın karnından yetenekle doğmuyoruz değil mi?

Peki neden İngiliz Dili ve Edebiyat bölümü?

Violeta

Lisenin ilk yıllarında gerçek anlamda İngilizce dersleri görmeye başladık ve ben de gerek sınavlarda gerek quizlerde kendimi tatmin eden sonuçlar alıyordum. Yani İngilizce'yle ilgilenmeyi seviyordum. Küçüklüğümden beri de İngilizce şarkılar dinlerdim hep neden bu bölüm olmasın dedim ve bu bölümü seçtim.

Lelis

Cok ta iyi yapmışsın ablacım;)

O zaman seni yavaştan tanımaya yönelik sorulara geçelim;)

Seni neler üzer neler mutlu eder?

Tired Yeter GIF by TRT

Violeta

Sevdiklerimle beraber olduğum her an mutluyumdur aslında ya da beklemediğim bir sınavdan yüksek aldığımda falan. Basit şeylerle mutlu olduğum gibi en ufak şeylerde kendimi demoralize de edebiliyorum yani

Hobi olarak bu aralar sürekli şarkı dinliyorum ayrıca kitap okumayı ve hafif yağmurlu havalarda yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Fobi olarak da direkt yükseklik diyebilirim

Lelis

Etrafındaki insanların gözünden @violeta nasıl biridir?

Violeta

Ruh hali dengesiz olarak görüyorlardır bence ama bir o kadar da cana yakınım diye düşünüyorum. Etrafımdaki insanları güldürmeyi severim :):)

Lelis

Laf aramızda benim de ruh halim cok dengesiz hele bu aralar bir günüm bir günümü tutmuyor😊

Beğendiğin ve beğenmediğin huyların nelerdir?Kendin ve cevrendeki insanlar arasında beğenilmeyen huyların aynı mı farklı mı?

film cry GIF

Violeta

Öncelikle çok duygusalım ve bu huyumu da hiç sevmiyorum. Ama çevremdeki insanlar benim ufacık bir şeyi kafaya takıp moral bozma huyuma çok kızarlar bir de şu ani değişen ruh hallerime.

Lelis

Bana duygusallık deme başıma ne geliyorsa ondan geliyor zaten😉

Değiştrmek istediğin bir huyun var mı duygusallık dışında?Varsa hangisi bizimle paylaşır mısın?

Violeta

Gereğinden fazla değer veriyorum insanlara ve bir şekilde onlardan darbe aldığım zaman kötü oluyor benim için. O yüzden biraz mesafe koyabilmeyi isterdim ki bunu da yavaş yavaş yapıyorum bence, öğreniyorum bir şeyler

Lelis

Ay ay o konulara hiç girmeyelim ben hala iyi değilim o konu da ya hep ondan kaybediyorum;)
Umarım bu huyundan kurtulursun ablacım😊

Hangi konularda yetenekli olduğunu düşünüyorsun? Sahip olmak istediğin bir yetenek var mı?Varsa nedir?

Celeste Plak Volleyball GIF by Aydın Büyükşehir Belediye Spor Kulübü

Violeta

Voleybolda yetenekli olduğumu düşünüyorum. Sahip olmak istediğim bir yetenek ise insanların ilk bakışta nasıl birileri olduğunu anlamak isterdim 

Lelis

Aha ben de insanların aklını okumayı cok isterdim ablam ya 😉
Hayatında yakaladığın en büyük başarı ve başarısızlık nedir?

Violeta

Benim için en büyük başarı annem bir olayda benimle gurur duymuştu o diyebilirim bunun için. En büyük başarısızlık ise voleybola yeni başladığım zamanlarda kendimi gösterememiştim ilk etapta sanırım buydu 

Lelis

Her insanın pişmanlıkları olmuştur zaman zaman senin en büyük pişmanlığın neydi?

Lisenin son senesinde çok asi bir kızdım ve annemle çok kez tartışmalarımız olmuştur. Pişmanlığımdır.

Lelis

Peki yapmak isteyip te yapamadığın için de ukte kalan bir şey var mı?

Violeta

Var ya çok saçma belki ama küçükken model olmak istiyordum 🤣bari bir ajansa kaydolsaydım diye hep geçirmişimdir içimden 😅

happy chef GIF by Jessica May

Lelis

Olsun ya küçükken kimin saçma hayalleri olmuyor ki ablam ;) bence hala geç değil bir düşün istersen;)

Violeta nın mutfakla arası nasıldır
?

Violeta

Berbattır😅😅 Yemek yapmayı sevmiyorum ama pandemi döneminde annemin gazıyla öğrendim bayağı bir şeyler ama istekli bir şekilde mutfağa giremedim hiçbir zaman

Lelis

İşte bize o deneyimlerinden bahseder misin biraz😆

Violeta

Yani ev yemekleri öğrendim genellikle, kara lahana dolmasını sarmayı bilmiyordum mesela onu öğrendim. Şerbetli tatlılara da hiç girmedim zaten sevmem de pek 😆😆

Lelis

Bu vesileyle yemek yapmayı öğrenmişsin işte :) neye niyet neye kısmet😉
Bir genç olarak Z kuşağı hakkında neler düşünüyorsun?

Violeta

Ne kadar güzel sorular bunlar 🙂 Bence Z kuşağı ilk olarak araştıran, okuyan ve objektif düşünen bir kuşak. Doğruyu yanlıştan ayırt edebiliyor. Ve umarım Atatürk'ün "bütün ümidim gençliktedir" dediği gençler olabiliriz şu an ve bundan sonra da.

Lelis

İnşallah ablam tek umudumuz sizsiniz peki bugünün gençleri neyin kurbanı sence;)

Violeta

Tam anlamıyla bu ülkeyi yöneten yanlış kişilerin diye düşünüyorum😐 Çok fazla cahil insanlar var artık toplumumuzda. Ne ara bu kadar haddimiz olmayan işlere karışır olduk? Sokakta gezen kişilerin kıyafetine dahi karışıyorlar artık. Umarım bir an önce her şey yoluna girer 🙂

Lelis

İnşallah ablam inşallah bizler başaramadık ama inşallah sizler başarırsınız?
Özellikle gidip görmeliyim dediğin bir ülke \\şehir var mı?

Violeta

Los Angeles ve Londra'ya gitmek istiyorum ve Japonya'yı da çok merak ediyorum çünkü buralarda pek şahit olmadığımız teknolojiye sahip olduğu söyleniyor

Lelis

Umarım bir gün o hayalini gerçekleştirir sin?
Violeta'nın cocukkken en büyük hayali neydi ve on hayali gerçekleştirebildin mi?

Lelis

Peki şimdi en büyük hayalin ne ablası
:)

Violeta

Ülkeden gitmek diyormuşum 😅 😅 şu an bir native kadar akıcı İngilizce konuşmak istiyorum ve bunu başaracağıma da inanıyorum 😛

Lelis

Ben de inanıyorum bu hayaline peki bu hayalinin özel bir nedeni var mı
?

Violeta

Yani yok aslında
😀

Lelis

Nasıl gidiyor bu arada röportaj istersen bir çay molası verelim;)

Çaylar şirketten:)
images

Afiyet olsun:) artık yanına atıştırmalıklar senden:)

Sıkılmıyorsun değil mi sorulardan

Violeta

Hayır benim için gayet eğlenceli 😆

Çok teşekkür ediyorum 😍😍

Lelis

Evet çay molasından sonra devam ediyoruz ülkemizin gidişatı hakkında düşüncelerin nelerdir bir genç olarak?☺

Violeta

Gidişat hiç iyi değil bence ve herkes de az çok bunun farkında olduğunu düşünüyorum. Ne eğitim ne teknoloji ne kadın hakları. Bunların hiçbirinde yeterli başarıya ulaşamıyoruz maaselef. Çok üzücü😐

Lelis

Seninle şöyle bir çocukluğuna doğru acılalım nasıl bir çocuktu Violeta

Gulmek Utanmak GIF by TRT

Violeta

Çok utangaçtım ya😆 İçine kapanık bir çocuktum biraz ama arkadaşlarımla buluştuğum zamanlar coşuyordum yine de hiçbir zaman yaramaz bir çocuk olmadım. Evin şımartılan çocuğuydum ben 🤣

Lelis

Peki Milenyum çocuğu olarak 90'lar sende neler çağrştırıyor?

Violeta

Yani o zamanın şarkılarının bile bir başka olduğu söyleniyor ki ben de çok severim ve de dinlerim doksanlar şarkılarını. Seksenler ve doksanlar bana her zaman sıcaklığın ve samimiyetin gerçek anlamda yaşandığı son dönemler olduğunu çağırıştırır😍

Lelis

Evet bunun hakkında konuştuk senle bu yaşında o şarkıları dinlemek büyük bir meziyet;)
Peki hiç dizilerine göz atabildin mi ablam yıllara ait olan:)

violeta

Seksenler dizisine bayılıyordum. Tekrarlarını dahi izliyordum ve evdekilere de izletiyordum. Sıkılmadan izlediğim nadir dizilerden biriydi

Lelis

Peki ablam muhabbet öyle akıcı geçti ki hiç bitirmek istemiyorum ama yavaş yavaş sona geliyoruz;)

Bir sihirli değneğin olsa neleri değiştirmek isterdin?
kit kat magic GIF

Violeta

İnsanlara mutluluk aşılmak isterdim ya da adaletli bir dünya olmasını isterdim. Bilemedim değişik bir soruymuş😅😅

Lelis

😀😁😂

Peki Cerezforuma üye olma macerandan bahseder misin bize bilmeyenler için neden burası seni buraya üye olmaya iten neydi?

Violeta

Burayı bir arkadaş tavsiye etmişti onun sayesinde üye olmuştum 😃

Lelis

Kimmiş o arkadaş diyesim geldi😊

Geldik son tura :)

Burcunuz : Aslan

Boy: 1.67

Kilo: 53

Giyim tarzın: spor

Tuttuğunuz takım: Beşiktaş

Uğurlu eşyanız? Yok

Memleketiniz: Samsun

Yaşadığınız şehir: Samsun

Öğrenim durumu: Öğrenci

En sevdiğiniz renk? Artık her renk 😃😃

En sevdiğin yemek? Sebzeli bezelye yemeği

En sevdiğin dondurma çeşidi? Her çeşit yerim sıkıntı yok🤣

En sevdiğin tatlı? Hafif tatlıları daha çok seviyorum ama en diyebileceğim yok

En sevdiğin hayvan? Köpekler😍

En sevdiğin söz? Bunu burda söyleyemem sanırım ya 🤣

En sevdiğin mevsim? İlkbahar

Ne tür müzik dinlersiniz? R&B, pop ama slow da severim

Sigara ve Alkol kullanıyor musunuz? Hayır

Sevdiğiniz için neleri göze alırsınız? Elimden gelen her şeyi yaparım.

Sizi sevenin sizin için neler yapması hoşunuza gider? Bilmem ki 😃😃

Sence herkes ikinci bir şansı hak eder mi? Konuya göre değişir bu.

En çok kullandığınız küfür ya da küfüre benzer kelime? Bu burda söylenmez ki şimdi😆😆

Şu an ruhunun olmak istediği yer? Yüksek bir binanın terasında şöyle etrafı seyretmek isterdim

Yanında en rahat olduğun kişi? Melike diye bir arkadaşım var. Onun yanında 😍

Yaptığın en büyük çılgınlık ? Okulda bir olay olmuştu. O aklıma geldi şu an

İzlemekten keyif aldığın TV programları ve diziler neler? Dizi izlemiyorum ya çatarsa Baht Oyunu'na bakıyorum ya da Masterchef'e

Hayatta en çok kıymet verdiğin insan? Canım annem😍

Hayata ve insanlara bakış açın? Hayat da insnalar da hepimiz için sınav

Birini aramadan önce ne söyleyeceğini kendi kendine tekrar ediyor musun? Hayır gelişine konuşurum. Ama eskiden yapardım bunu😅

Bir insanda değer verdiğin şeyler nelerdir? Merhametli, vicdanlı, sevecen böyle uzar gider 😆

Sabahları seni yataktan aniden ne kaldırır? Odamın kapısı açılınca aniden kalkıyorum sebepsizce😆

En çok neyi ve ya kimi özlüyorsun? Büyükbabamı

Tesadüflere ve mucizelere inanır mısın? Tabii ki

Uyandığında ilk ne yaparsın? Boş boş tavana bakarım 😝

Son zamanlarda kimsenin anlamasını istediğin bir şeyler yaptın mı? Gizli işlerde hiç iyi değilim

Kendini kaç yaşında hissediyorsun? 17-18 yaşımda kaldım sanki ben 🤣

Olmazsa olmazın? Sevdiklerim ve ailem

Yaptığın veya yapmak istediğin spor? Yapmak istediğim spor masa tenisi

Günün en çok sevdiğin bölümü? İkindi ve akşam vakitleri. Sabahları çok sıcak oluyor 😛

Sevdiğin ve nefret ettiğin kelimeler? Sevdiğim kelimeyi bilemedim şu an ama yazdığım mesaja "ok" dendiği zaman sinir olurum. Nefret ettiğime bu diyebiliriz.

Kaç yastıkla uyursun? Tek yastık yeterli oluyor

Görmek istediğin yerler? Kuzey ışıklarını merak ediyorum ya da eiffel

Hayvan besliyor musunuz? Maaselef

Karşı cinste hoşlandığın tip? Tip olarak değil de karakter olarak uyuşmak önemlidir herhalde

Aşk herşeyi affeder mi sizce? Yok affetmez

Benzetildiğiniz biri var mı? Var da bence benzemiyoruz

Lelis

Cevapların için cok teşekkür ediyorum son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Violeta

Çok teşekkür ederim ben de umarım sıkmamışımdır cevaplarımla kimseyi🙂🙂

Lelis

Yok ablam ne sıkması asıl ben sıkmamışımdır inşallah sorularımla;)

Violeta

Hayır olur mu eğlenceliydi benim için. Tekrar teşekkür ediyorum
😍

Son düzenleme:

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Baştan sona dikkatle okudum. Sorular mükemmel hazırlanmış tebrikler @Lelis. Cevaplar da çok içten çok samimi ve harika yaa tebrikler @violeta ...

Güzel bir söyleşi, güzel sonuç, okunası akıcı bir yazı. :)
Sağolasın @YoRuMSuZ o senin harikalığın;)
resmen ayni masada oturuyoruzda bende dinliyorum cay icerken harika olmus ya bu kadar candan cok cok güzel
tebrikler
Teşekkür ediyorum ben de çok zevk aldım yaparken:)
O duyguyu tattırabildiysek ne mutlu bana:)

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Yine keyifle okudum 😍
@violeta hoşgeldin dedim mi ben sana epeydir çok az uğruyorum foruma seni tanımak adına çok iyi oldu bu konu :) hoşgeldin neşe dolu biri canlandı gözümde neşen hiç eksilmesin :)

@Lelis söylememe gerek yok herhalde bu konuda her zamn çok iyisin :😍