• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Yagmur

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
havayuvarındaki su buğusunun yoğunlaşmasıyla oluşan ve yeryüzüne düşen yağışın sıvı durumda olanı; yağmur gibi yağan.
çok ve sık düşen, gelen şey.
çokluk, bolluk.

En güzel şiirlerin, şarkıların konusu..

aklımda bir yağmur
çok uzaklardan çağırıyor
gelirsen...
severim diyor..

....

bugün yağmur
bir kadın saçıdır
yeryüzüne dökülen
upuzun ince ince karanlık kokulu..

....

birden serçelerle indi yağmur
ama hangisi serçe
hangisi yağmur..

ha bir de büyük dayımın torunu uzaktan kuzenim olur kendisi..

Beni Köyümün YAĞMURlarında Yıkasınlar..:D
Son İki Üç Gündür Evden Çıkıyorum Yağmur Yağmaya Başlıyo..:D Var bişi Bende Ama Çözemedim..:P

Şu anda yağmaya başlayacak ...Eskiden ege ve bazı öğrencilerim çok korkuyorlardı yağmurun yağmasından ve ona eşlik eden gök gürültüsü ve şimşekten...Bende onlara bir hikaye uydurdum ve çok işe yaradığını gördüm
Hikaye Şöyle: Allahın su dolu kamyonları var yukarıda kamyonlar çalıştığı zaman gürültü çıkartıyorlar Kamyonu en güzel şekilde çalıştırmaya çalıştırıyorlar..Şimşek için ise arabanın farlarını yakıyorlar ki bulutların arasında birbirlerine çarpmasınlar..Damperli olan kamyonlar suyu üzerimize döküyorlar..En çok ıslatan kamyona ödül veriliyor..Bu sayede kimin kazandığını merak ediyorlar ama asla kormuyorlar..Aynen sınıfta yaptığımız küçük yarışmalar gibi..Bu onlara söylediğim pembe bir yalan..1.sınıfta ders konusu olduğu için yavaş yavaş gerçeği öğreniyorlar....

ruhumu dinlendiren tek şey :( usul usul yağışı evde yatacaksın perdeyi açıp usul usul yağışını seyredeceksin yada dışarıya çıkıp saçından yüzünden ayaklarına kadar nazlı nazlı süzülüşünü hissedeceksin :( şu an bile içim huzurla doldu :)

İsim olarak ta kullanılabilen hava olaylarına verilen ad.

Aşırı ıslatmayacak yağmur altında yürümesi güzel olur :P

Geri