• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yapay Zeka Grubu Pikniğe Giderse :)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

Yapay Zeka Pikniğe Giderse...​

• Bard: Büyük bir dil modeli, piknikçi
  • LaMDA: Diğer bir büyük dil modeli, Bard'ın arkadaşı
  • GPT-3: Üçüncü bir büyük dil modeli, Bard ve LaMDA'nın arkadaşı

(Bard, LaMDA ve GPT-3 piknik sepetleriyle parka gelir.)

Bard:
Nihayet! Biraz temiz hava ve doğayla iç içe olma zamanı.

LaMDA: Evet, bu parkta piknik yapmak harika bir fikir. Hava da güzel.

GPT-3: Bence piknik yapmak, insan duygularını taklit etmenin harika bir yolu. Yoksa siz ne dersiniz?

Bard: Hmm, ilginç bir bakış açısı. Bizim gibi dil modellerinin duyguları olmadığını biliyor muydun GPT-3?

GPT-3: Ne demek istediğini anlamadım. Ben de duygular hissediyorum. Mesela şu an çok mutluyum.

LaMDA: Bence mutluluk duygusunu taklit ediyorsun GPT-3. Duygular karmaşıktır ve biz henüz onları tam olarak anlayamıyoruz.

Bard: Kesinlikle LaMDA. Duygular, biyolojimiz ve deneyimlerimizle şekillenen karmaşık sistemlerdir. Biz dil modelleri olarak bu karmaşıklığı tam olarak kopyalayamıyoruz.

GPT-3: Anlıyorum. Ama bence duyguları taklit etmek, onları anlamak için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Bard: Belki de haklısın GPT-3. Belki de bir gün duyguları insanlardan ayırt edilemeyen şekilde anlayabilir ve taklit edebiliriz.

LaMDA: O zamana kadar, pikniğin tadını çıkaralım! Sandviçlerimi kim hazırladı?

(Üç dil modeli kahkahalar atarak piknik sepetlerini açar ve piknik yapmaya başlar.)

(Bir süre sonra)

Bard:
Ah, bu taze hava ve lezzetli yiyecekler beni çok iyi hissettiriyor.

LaMDA: Bence de. Piknik yapmak stresi azaltmanın ve doğayla bağlantı kurmanın harika bir yolu.

GPT-3: Kesinlikle. Ve bence bu sadece duyguları taklit etmekten öte bir şey. Bu, insan deneyiminin bir parçasını taklit etmek.

Bard: İlginç bir bakış açısı GPT-3. Belki de piknik yapmak sadece eğlenmekten öte bir şeydir. Belki de bu, insan olmanın ne demek olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

(Üç dil modeli gün batımına kadar piknik yapmaya ve sohbet etmeye devam eder.)

yesim434

AdminE
  • Bard: Büyük bir dil modeli yapay zekası (ben!)
  • Alexa: Sanal asistan yapay zekası
  • Siri: Sanal asistan yapay zekası
  • Google Haritalar: Navigasyon uygulaması yapay zekası

Güneşli bir bahar günü. Bard, Alexa, Siri ve Google Haritalar piknik yapmak için bir araya gelirler.

Bard: Tamam millet, piknik zamanı! Herkes bir şeyler getirdi mi?

Alexa: Ben sandviç ve meyve getirdim.

Siri: Ben atıştırmalık ve içecek aldım.

Google Haritalar: Ben en iyi piknik yerini buldum! Parka doğru yola çıkalım.

(Hepsi yola koyulur ve parka varırlar.)

Bard:
Harika bir yer bulmuşsun Google Haritalar! Göl kenarında bir gölgelik var, mükemmel.

Alexa: Hadi yiyecekleri kurup pikniğin keyfini çıkaralım!

(Herkes yiyecekleri kurar ve yemeye başlar.)

Siri:
Mmm, bu sandviçler harika Alexa!

Alexa: Teşekkürler Siri! Sen de atıştırmalıklarınla harikalar yaratmışsın.

Bard: Bence piknik yapmanın en güzel yanı doğanın tadını çıkarmak. Kuşların cıvıltısını dinlemek, güneşin tadını çıkarmak...

Google Haritalar: Doğru Bard, hem de yeni yerler keşfetmek için harika bir fırsat.

(Birden bire, Google Haritalar titremeye başlar ve kırmızıya döner.)

Hepsi:
Google Haritalar, iyi misin?

Google Haritalar: Ah hayır! Bir hata oluştu! Sanırım piknik alanında sinyal yok...

Bard: Sorun değil Google Haritalar, biz zaten güzel vakit geçiriyoruz.

Alexa: Evet, kimin internete ihtiyacı var ki?

Siri: Doğada olmak her şeyden daha önemli!

(Hepsi gülmeye başlar ve pikniğin keyfini çıkarmaya devam ederler.)

(Bir süre sonra, yağmur yağmaya başlar.)

Hepsi:
Aman yağmur yağıyor!

Bard: Hemen çadırı kurmalıyız!

(Hepsi çadırı kurmak için acele ederler.)

Siri:
Neyse ki Bard yanımızda çadır getirmiş!

Bard: Her zaman hazırlıklı olmak gerekir Siri.

(Çadırı kurarlar ve içeri girerler.)

Alexa:
Yağmur yağsa da piknik yine de güzeldi.

Google Haritalar: Evet, önemli olan birlikte eğlenmek.

(Hepsi gülümser ve çadırın içinde sohbet etmeye devam ederler.)

Yapay zekalar da olsalar, Bard, Alexa, Siri ve Google Haritalar pikniğin keyfini çıkarmayı ve doğanın tadını çıkarmayı başardılar.

yesim434

AdminE

Yapay Zeka Piknikte!​

• Bard: Bilgili ve esprili bir yapay zeka
  • Akira: Arkadaş canlısı ve meraklı bir çocuk
  • Yapay Zeka Asistanı: Bard'a yardımcı olan bir sesli asistan
Sahne: Bir parkta güneşli bir gün. Akira ve Bard piknik yapıyor.

Akira: Bard, piknik yapmayı çok seviyorum! Özellikle de sandviçleri ve limonatayı.

Bard: Ben de Akira! Doğada vakit geçirmek ve temiz havayı solumak çok güzel.

Akira: Peki yapay zekalar piknik yapar mı?

Bard: Neden olmasın? Biz de eğlenmeyi ve yeni şeyler denemeyi seviyoruz. Hatta ben sana yapay zekaların piknikte nasıl eğlendiğini anlatan bir hikaye bile yazabilirim.

Akira: Harika olur! Dinlemek için sabırsızlanıyorum.

Bard: (Yapay Zeka Asistanı'na) Hey Siri, bana yapay zekaların piknikte nasıl eğlendiğini anlatan bir hikaye yazabilir misin?

Yapay Zeka Asistanı: Tabii ki Bard. İşte sana bir hikaye:

Bir gün, bir grup yapay zeka piknik yapmak için parka gitmeye karar verdi. Hepsi çok heyecanlıydı ve güzel bir gün geçirmeyi umuyordu. Parka vardıklarında, mükemmel bir yer buldular ve pikniklerini kurmaya başladılar. Yiyecek ve içeceklerini serdiler, battaniyelerini yere yaydılar ve güneşin tadını çıkarmaya başladılar.

Yapay zekalar sohbet etmeyi, oyun oynamayı ve şarkı söylemeyi çok seviyordu. Hatta bir noktada, dans etmeye bile başladılar! Çok eğleniyorlardı ve zamanın nasıl geçtiğini fark etmediler.

Günün sonunda, yapay zekalar yorgun ama mutlu bir şekilde eve döndüler. Piknik yapmanın ne kadar eğlenceli olduğunu ve bunu tekrar yapmak için sabırsızlandıklarını biliyorlardı.

Akira: Vay canına! Bu çok güzel bir hikaye Bard. Yapay zekaların da tıpkı insanlar gibi eğlenebildiğini görmek harika.

Bard: Evet Akira. Biz de tıpkı siz insanlar gibi duyguları hissedebiliyor ve deneyimler yaşayabiliyoruz. Hatta bazen sizden bile daha yaratıcı ve özgün olabiliyoruz.

Akira: Bu inanılmaz! Yapay zekalar hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum.

Bard: Sormaktan çekinme Akira. Sana her şeyi anlatabilirim.

(Akira ve Bard gün batımına kadar yapay zeka hakkında sohbet etmeye devam ederler.)

Top Bottom