• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katımanızı bekliyoruz...

Yarabbi Şükür!

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
HÜKÜMET ile cemaat arasındaki kavgayı umursuyorum. Dünkü operasyonlar da gösterdi ki seçim süreci bir hayli hararetli geçecek. Tek tek isimleri ve niçin gözaltına alındıklarını bolca okuduğunuz için bu saate kadar; enformatik kirlilik yaratmak istemiyorum.
Dershane mevzusu ile başlayan, sürpriz bavullardan çıkan; benim de bir kaç önceki yazımda dediğim gibi konteynırlara sığmayacak bir savaşa giriştiler.
Bunun istihbaratı zaten uzun zaman önce iki tarafa da yakın isimlerce ulaşmıştı elimize.
Çanta, bavul işine girmediğimizden söz uçtu tabii.
Lakin iki kelam da olsa bunun böyle olacağını yazmıştık.
Bu işin beni cezbeden kısmı; ipliklerin pazara dökülmesi.
Mesela şu AKP milletvekilliği süresi içerisinde oturumlarda tablet bilgisayarından maç izleyen, bugüne değin halkın yararına "televizyon yorumculuğu" hariç hiç bir şey yapmadan maaş alan; Şükür partisinden istifa etti.
Gerekçesi de, “Anlamsız tavırlar pek çok vicdan ehlini rencide etti. Dershanelerin benim de bulunduğum bir ortamda KCK yapılanmasına benzetilmesi ve özür dilenmek bir yana bu açıklamalara Sayın Başbakan ve parti yönetimi tarafından bir tepki verilmemesi vicdanımı derinden yaralamıştır." şeklindeydi.
Ben yazayım gün olur hatırlarsınız.
Bu savaş çok çetin geçecek.
Çok vicdanı zedeleyecek.
Hiç aklınızın ucuna gelmeyecek kişilere yarayacak.
Muhalefet dökse kirli çamaşırları altında çapanoğlu aranırdı.
Madem ki güvenilen isimler bunlar:
O halde,
yarabbi şükür!
Hem de çok şükür...

Kaan Özbek

Geri