Bir Şiirdi Nazenin

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
slm günlüğüm..

bu kelimeyi kullanmak güzelmiş..

önce başlığı açıklamak lazım sanrım.. ilk kez bir günlük yazıyorum ve ortaya nasıl bişey çıkacak hiç bir fikrim yok..
bu zamana kadar hiç yazma ihtiyacı duymadım ondan heralde..

bugün yazmak istedim..

keyfim hiç yok bu aralar.. bi süredir aklımda bir sürü soru var.. her dk derdini dinleyecek birini de bulamıyosun..
dedim bu durumda benimde bi günlüğüm olsun..

tabi bu arada her gün yazar mıyım onu da bilmiyorum..
neyse bunu zamanla anlarız..

bu aralar hayatı anlamıyorum..diyorum ki herkese ;

hayatı anlayabilen var mı .. varsa bana bi özet geçsin..

aldığım cevaplar hep bilindik klasik cevaplar ..

hayat bir sınavmış mesela.. iyi yada kötü..tek bir kağıt ,tek bir cevap..tabi kurtarması olmayan bir sınav..

bide şu var .. genelde duyduğum.. hayat kısa gez ,toz , eylenmene bak anlamaya çalışma..
anlık yaşa genç öl meselesi..

masala vurursak da .. tek gözlü canavar .. başa çıkılması gereken..

bazen de tek başınalık.. etrafındaki onca insana rağmen..
kapat gözünü tek başınasın.. sen nerdeysen hayat orda..
şimdi diyeceksin ki bu ne karamsarlık .. kimse tek değildir.. en başta rabbin var..
peki sen onun da elini tutamamışsan..

zaten kastettiğim yalnızlık etrafında kimsenin olmaması değil.. seni anlayan birilerinin olmaması..
bu da sinir bozucu işte..

vee bunun gibi daha bir sürü cevap..

bak işte yine aynı yerdeyim.. hala aradığım cevap yok.. ne aradığımı da bilmiyorum ya..

neyse ilk günden çok sıkıcı oldum..seni de kaçırmim ..
fazla neşeliyimdir aslında .. böyle hallerim az görünür..

ama bu aralar herşey anlaşmış sanki.. başta kahramanımız HAYAT da dahil.. hepsi bana ders verme peşinde..

dersen ki aldın mı bi ders..
hem de çok iyi aldım ..anladım bazı şeyleri.. çoğu şeyin değerini..
sınıfta kalmayacak kadar var birşeyler elimde..

neyse bitmez benim yazım.. yazamam ama bir ordan bir burdan hiç te susmam hani..
yakınma hemen neymişsin sen hep dert mi dinlicem diye.. konuyu aşana kadar yazmam artık..
sonra ilk mutlu günümde senleyim..

bu arada yazmak hakkaten iyi geliyomuş insana..
bak bir soru daha.. benim niye bir günlüğüm olmamış acaba..

hayat bir sınavmış,22 yaşında bunu anlamak çok zor olsa bile anladım,sürekli sınavlardan geçip,bişeyler öğrenecekmişiz...hayat bu demek böyle bişey,yaşadıklarımızın ağırlığını unutturacak daha ağır şeyler yaşamamak adına hayat bir sınavdır diyerek geçiştirmek en kolayı.

o kadar çok sınavdan geçtim ki,kendimi bazen 50 yaşında hssediyorum,kimse anlamaz seni,sen gibi olmadıktan sonra...
bana seni anlıyorum diyene kaç defa kemoterapi gördün derdim...kimse kimseyi anlamaz,yalnız teselli edilmek güzeldir,destek görmek güzeldir,hayat güzeldir,güzel yerinden bakınca:)

hayat bir sınavmış,22 yaşında bunu anlamak çok zor olsa bile anladım,sürekli sınavlardan geçip,bişeyler öğrenecekmişiz...hayat bu demek böyle bişey,yaşadıklarımızın ağırlığını unutturacak daha ağır şeyler yaşamamak adına hayat bir sınavdır diyerek geçiştirmek en kolayı.

o kadar çok sınavdan geçtim ki,kendimi bazen 50 yaşında hssediyorum,kimse anlamaz seni,sen gibi olmadıktan sonra...
bana seni anlıyorum diyene kaç defa kemoterapi gördün derdim...kimse kimseyi anlamaz,yalnız teselli edilmek güzeldir,destek görmek güzeldir,hayat güzeldir,güzel yerinden bakınca:)

hakklısın canım .. hayat güzel .. ama arada fazla kötü işte..

:)

sagol canımm..

saçmalarım ama yazarken ..
iyi yazamam ..
yine de oku ama sizle paylaşmak güzel.. :)
Kötü yazdığını söyleyenin alnını karışlarım azizem.
İyi/kötü görecelidir.
İç döküşlerini beğendim,
zaten önemli olan;
Senin içini döküp rahatlaman. Yazmanın amacı zaten :) Kendini gayet güzel ifade ediyorsun,günlüğünü öksüz bırakma, sık sık yaz. Bizde faydalanmış oluruz.

Geri