• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Yıldız Usmanova

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
12 Aralık 1963′de Margilan Özbekistan’da doğdu. Taşkent Silkfactory Konservatuvarı mezunudur. 2009 yılı ekim ayında Türkçe bir albüm yaptı. Kariyerinde 20 milyon albüm satışı yapmayı başaran sanatçı, Türkiye’de müzik marketlere sunduğu “Dünya” albümünde çok önemli isimleri bir araya getirdi.

Yaşar ile düetinden sonra tanıdım onu daha önceden dinlememiştim seni severdim adlı şarkısını dinledim ve çok hoşuma gitti biraz tanımak istedim ve tanıtmak istedim gerçekten güzel ve hoş bir sesi var sesi biraz ılık gibi geldi bana ama kendisine yakıstıgını düşünüyorum yıldız usmanova yı tanıyalım yıldız usmanova hayatı yıldız usmanova biyografisi

Prodüktörlüğünü Şafak Karaman’ın yaptığı albümün müzik direktörlüğünü ise Mustafa Ceceli üstlendi. Yıldız Usmonova “Dünya” isimli albümünde Fatih Erkoç, Levent Yüksel, Yaşar ve Hüsnü Şenlendirici ile düet çalışmalara imza attı. Albümün ilk klibi ise Fatih Erkoç ile birlikte seslendirdiği “Görmesem Olmaz” isimli şarkıya çekildi.

Uluslararası Albümleri
Alma Alma
Jannona
Binafscha
The Selection Album
Dunya
Yulduz
The Best of Yulduz Usmanova
Uluslararası Single’ları
Jeli Jeli
I Wish You Were Here
Binafscha