• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yurt Dışında Hemşire Olmak

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Hemşireler için mesleki İngilizceye hakim olmak yurt dışında hemşire olmak isteyenler için kesinlikle şart. Çünkü “blood pressure” teriminin Türkçe’de “tansiyon” olması gibi sağlık sektöründe kullanılan çok fazla kalıp var. Ayrıca yurt dışında çalıştığında akıcı İngilizce konuşman da çok önemli olacağından mutlaka İngilizce öğrenmelisin.

Yurt dışında hemşirelik eğitimi almak isteyenler için de İngilizce bilmek şart çünkü yurtdışında okullar TOEFL, IELTS sınavları ve dil seviyesini gösteren belgeler ile öğrenci kabul ediyorlar. Open English’da bulunan IELTS, TOEFL ve TOEIC sınavlarına hazırlık kursları sayesinde bu zorlu sınavlarda başarı sağlayabilirsin. Sayfada bulunan iletişim formunu doldurarak detaylı bilgilendirme için Open English online dil kursu müşteri temsilcimizin seni aramasını bekleyebilirsin. Ayrıca hemşireler için mesleki İngilizce de öğrendiğinde, bu, hemşirelik okulunda aldığın derslerde öne geçmeni sağlayacaktır.

Hemşirelik Alanında Karşılaşılan 15 Terim​

Aşağıda hemşireler için İngilizcede karşılaşılan kelimelerden 15 tanesini ve bunları içeren örnek cümleleri sıraladık. Bu kelimeleri inceleyerek hemşirelikte karşılaşabileceğin kavramlardan bazılarını öğrenebilirsin.
İngilizce – Türkçe KelimeÖrnek Cümle
Acute: Çabuk İlerleyen (Türkçe’de de genellikle İngilizcesi kullanılan bir terim.)Acute leukemia can occur at any age. (Çabuk ilerleyen lösemi hastalığı her yaşta ortaya çıkabilir.)
Cardiologist: Kalp UzmanıIf you feel a problem in your heart you should go to the cardiologist. (Kalbinde bir sorun hissedersen bir kalp uzmanına gitmelisin.)
Check Up: Tepeden Tırnağa Sağlık Muayenesi (Türkçe’de de genellikle İngilizcesi kullanılan bir terim.)It is very important to have a check-up every year. (Her yıl tepeden tırnağa sağlık muayenesi yaptırmak çok önemlidir.)
Chronic: Uzun Süreli Devam Eden (sürekli) (Türkçe’de de genellikle İngilizcesi kullanılan bir terim.)Chronic bronchitis fills your airways with thick mucus. (Uzun süreli –sürekli- devam eden bronşit solunum yollarınızı kalın mukusla doldurur)
Contusion: Çürük, Yumuşak Doku YaralanmasıThe contusion on her arm began to swell. (Kolundaki çürük şişmeye başladı.)
Dentist: Diş DoktoruI have an appointment at four p.m. with my dentist. (Dişçim ile saat dörtte bir randevum var.)
Dermatology: CildiyeI’m going to dermatology for acne treatment. (Sivilce tedavisi için cildiyeye gidiyorum.)
Emergency Room: Acil ServisNeva arrived at the emergency room with a fever of 40 degrees. (Neva, acil servise 40 derece ateşle geldi.)
Epidemic: SalgınEpidemics caused many deaths. (Salgınlar birçok ölüme sebep oldu.)
Flu: GripI had flu last week. (Geçen hafta griptim)
Headache: Baş AğrısıHe won’t come because he has a headache. (O gelmeyecek çünkü başı ağrıyor).
Hypertension: Yüksek TansiyonHypertension is a very dangerous disease. (Yüksek tansiyon çok tehlikeli bir hastalıktır.)
Patient: HastaPatient has a severe diarrhea and fever. (Hastanın Şiddetli bir ishal ve ateş şikâyeti var.)
Plaster: AlçıHis foot is broken. Let’s get took it in plaster. (Ayağı kırılmış, alçıya alalım.)
Pregnancy: HamilelikWalking is very important for a healthy pregnancy. (Sağlıklı bir hamilelik için yürüyüş yapmak çok önemli.)
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

TOEIC, IELTS ve TOEFL nedir?​

TOEIC, IELTS ve TOEFL farklı alanlara odaklanmış global çapta tanınırlığı olan İngilizce yeterlilik sınavlarıdır. Bu sınavlarda belirli seviyenin üstünde puan aldığın zaman, uluslararası alanda akademik kariyer ya da global kurum ve firmalardla görevlere atanabilirsin.
 
Top