• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

acemilik gibisi yok

düşünceli

Katılımcı
slm.lar.frontpage 2003 e aşağıdaki buton kodlarını eklediğimde not defterinde ön izleme yaptığımdaki gibi olmuyor.Ekleniyor fakat bazı özelliklerini kaybediyor bu hatayı sonlandırp verimli halde nasıl kullanabilirim.
Kod:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>roScripts - Vertical CSS menu 3</title>
<style type="text/css">
body {font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;margin: 0;font-size: 70%;font-weight: bold;background: #202B31;}
ul {list-style: none;margin: 0;padding: 0;}
img {border: none;}
#container {width:200px;background-color: #333A46;margin-left: 15px;margin-top: 36px;}
#top {background-image: url('nav_top.gif');background-repeat:no-repeat;background-position:top left;height: 16px;}
#bottom {background-image: url('nav_bottom.gif');background-repeat:no-repeat;background-position:bottom left;height: 16px;border-top:1px solid #000;}
#roScripts_m2 {width: 200px;}
#roScripts_m2 li a {height: 32px;voice-family: "\"}\"";voice-family: inherit;height: 24px;text-decoration: none;}
#roScripts_m2 li a:link, #roScripts_m2 li a:visited {color: #ccc;display: block;background:  url(roScripts_m2.gif);padding: 8px 0 0 25px;}
#roScripts_m2 li a:hover, #roScripts_m2 li #current {color: #fff;background:  url(roScripts_m2.gif) 0 -32px;border-bottom:1px solid #000;padding: 8px 0 0 27px;}
</style>
</head>
<body>
<div id="container">
<div id="top"></div>
<div id="roScripts_m2">
<ul>
<li><a href="Home.html">Home</a></li>
<li><a id="current" href="Products.html">Products</a></li>
<li><a href="Services.html">Services</a></li>
<li><a href="Support.html">Support</a></li>
<li><a href="Order.html">Order</a></li>
<li><a href="News.html">News</a></li>
<li><a href="About.html">About</a></li>
</ul>
</div>
<div id="bottom"></div>
</div>
</body>
</html>
bunlarda butonda kullanmaya çalıştığım resimleri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yukarıdaki kodları FrontPage'in HTML sekmesine yazmadan önce Not Defteri'ni açarak yapıştırın. Daha sonra Not Defteri'nde yazanları kopyalayıp FrontPage programında HTML sekmesinde bulunan kodları tamamen silip yapıştırın.

Daha sonra bir isim vererek kaydedin.

Sayfayı kaydettiğiniz aynı klasör içine yukarıdaki büyük resmi roScripts_m2.gif adı ile bulunmalı.

düşünceli

Katılımcı
Dediklerinizi zaten defalarca yaptım sayın adminim. Ancak resimlerle anlatmaya çalıştığım şekilde yalnızca işaretlediğim alana butonları eklemeye çalışıyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yukarıdaki sayfanın da kodlarını ve kulandığınız resimleri ekleyin. Söylediğiniz alana ben eklemeye çalışayım. Gördüğüm kadarıyla kodlarda sorun yok.

Ancak size bir tavsiyem var. Tepeden başlayarak öğrenmeye çalışıyorsunuz. Basit html kodlarını özümseyerek öğrenmeniz gerek. Bu şekilde sadece hazır kodlar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz ancak kavrama konusu gecikir.

Ayrıca; ücretli bir host ve domain alırsanız php ya da asp portallarından birini hemen kurup sitenizi oluşturabilirsiniz. Örnek olarak oluşturduğum sitelere bakabilirsiniz.

Bu iki site php kodları ile oluşturulmuş güçlü altyapısı olan uygulamalar. Admin panelinden istediğiniz ekleme çıkarma olaylarını yapabilirsiniz. HTML de ise verileri teker teker girmeli, teker teker sayfa dizyn etmeli ve olşturduğunuz sayfaları upload etmelisiniz. Bir admin paneli yapamazsınız. Kısaca sitede gördüğünüz her şeyi kendiniz oluşturmak zorundasınız.

Yukardıdaki örnek verdiğim sitelerin admin paneline girerek bir tıklama ile 10 larca görünümden birini seçebilir ve ziyaretçinin görmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik SEO (Arama motorları optimizasyonu) yazlımı entegredir. Yakın zamanda bu konu ile ilgili detaylı bir açıklamayı zaten sitede yayınlayacağım.

düşünceli

Katılımcı
İlginize teşekkür ederim. Resimleri ve kodları ekledim. Zaten tek sayfalık küçücük bir deneme sayfası. Yapmak istediklerimi gerçekleştirdikten sonra oğlum için bunu yayınlamaya çalışacağım tabiki sizinde emek ve katkılarınızla.

sherry

V.I.P
V.I.P
Düşünceli gerçekten çok ilgili ve azimlisiniz sorularınızdan anladığım kadarı ile. Böyle bir üyenin güzel paylaşımlar yapacağını, bizlerle güzel bilgiler paylaşacağını sanıyorum. Keşke foruma sadece soru sormak için değil de paylaşımda bulunmak için de gelseniz. Hem biz de sizin emek ve katkılarınızdan faydalanmış oluruz. Bundan sonrası için size iyi paylaşımlar diliyorum, umarım yanılmam...

düşünceli

Katılımcı
sayın sherry kendinizce haklı olabilirsiniz ama ben bütün vaktini bilgisayar başında geçiren bir üyeniz değilim şu an elimde olan prog.ların çoğunuda cerez forumdan aldım . Çok ahım şahım bilgisayar bilgim de yok zaten. Özür dilerim çok afedersiniz ama sağdan soldan döküman-program vs.vs toplamak ve benimde katkım olsun diye forma eklemeye çalışmak da kandırmaca olur diye düşünüyorum. Benim pc.imde olupta formda göremediğim tek program frontpage 2003 dü onuda ekledim zaten. Şunuda belirteyim ki ben yalnızca soru sormak için forma gelmiyorum. Sürekli takipte ediyorum.

düşünceli

Katılımcı
sayın yorumsuze-çözüm.net.i de sürekli ziyaret ediyorum. cerezforumda kullandığım kullanıcı adıylada üyeyim zaten. Çalışmalarınızı beğeniyle izliyorum. Umarım sizin 3/1 iniz kadar bilgi birikimine sahip olabilir , bilinmeyenleri paylaşmaya çalışabilirim...o zaman forumdaki kötü imajımda düzelmiş olurdu belki.

sherry

V.I.P
V.I.P
Düşünceli paylaşımda bulunmak için yeterli bilginizin ve zamanızın olması yada olmaması tabiki sizin bileceğiniz konular. Şartlar herzaman uygun olmuyor, paylaşımda bulunmak içinde burda olsanız, takip etmek içinde burda bulunsanız forum herzaman herkese açık. Ben sadece ilginizden dolayı güzel paylaşımlarda bulunup, bizlere de faydalı olacağınızı düşünmüştüm.Teşekkürler ilginiz için..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yukarıdaki 2. linki yanlış yazmışım. Düzelttim. Doğrusu tasarlakur.com Bu site benim başka biri adına açtığım bir site.