• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Açıköğretim e-Öğrenme Klavuzu

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Giriş

Anadolu Üniversitesinde uzaktan eğitim yapan Açıköğretim Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme
Fakültesinde okuyan öğrenciler için hazırlanan basılı kitaplar, TRT4 kanalında yayınlanan televizyon
programları ve 60’tan fazla ilde akşamları ve hafta sonları düzenlenen yüzyüze akademik danışmanlık
dersleri açıköğretim sisteminin temel öğretim ortamlarını oluşturmaktadır. Son yıllarda eğitim teknolojisinde
yaşanan gelişmelerle internet teknolojisinde yaşanan gelişmeler, uzaktan öğretim gören öğrencilerimize
giderek gelişen e-Öğrenme hizmetlerini sunmamıza olanak sağlamıştır. 1999-2000 öğretim yılında internet
ortamındaki deneme sınavlarıyla başlayan e-Öğrenme hizmetleri, günümüzde çok sayıda bölüme ve derse
yönelik olarak hazırlanan elektronik dersler, elektronik kitaplar, elektronik danışmanlık, internet ortamında
televizyon programlarının ve sesli kitapların dağıtımı gibi hizmetlerle çoğalmıştır.
Açıköğretim öğrencilerine internet ortamında sunulan e-Öğrenme hizmetlerinin sayısının artması, bu
hizmetlerden yararlanan öğrencilerin sayısının da artmasına neden olmuştur. Portalın yayına konmasından
bu yana Açıköğretim e-Öğrenme hizmetlerinden yaklaşık 665.000 açıköğretim öğrencisi 40.322.555 kez
yararlanmıştır.
Açıköğretim e-Öğrenme hizmetleri gerek yayınlanan eğitsel içerik miktarı, gerekse bu hizmetlerden
yararlanan öğrenci sayısı itibariyle Türkiye’nin en büyük e-Öğrenme uygulaması durumundadır.
Bu kılavuz, öğrencilerimizin internet ortamında kendilerine sunulan eğitsel ve bilgilendirici içeriğin
özelliklerini tanımaları, bu içerikten daha etkin yararlanmaları için önerilen yöntemlere dikkat etmeleri,
kullanım sırasında gereksinim duyacakları temel teknik bilgilere erişebilmeleri amacıyla hazırlanmıştır.
Kılavuz ayrıca açıköğretim programlarında verilen e-Öğrenme hizmetlerinin son durumunu gösteren bir
kataloğu da içermektedir.
Açıköğretim Fakültesi Bilgi Yönetimi Önlisans Programı ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programları’nda
uygulanan e-Öğrenme uygulamalarına bu kılavuzda yer verilmemektedir. Bu programlara ait e-Öğrenme
hizmetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi, programların kendi kılavuzlarında bulunmaktadır.
Açıköğretim e-Öğrenme Kılavuzu basılmamakta, sadece internet ortamında yayınlanmaktadır. Kılavuzun
PDF ve Flash Paper kopyalarına Anadolu Üniversitesi sitesinde Açıköğretim Sistemi sayfalarının Kılavuzlar
bölümünden erişilebilir
. Öğretim yılı
içerisinde sık sık güncellenen bu kılavuzun son kopyasını kullanmaya dikkat ediniz.
Açıköğretim öğrencilerinin başarı dolu bir öğretim yılı geçirmelerini dileriz.