Adet sancısı:(

Merhaba,yıllardır adet sancısı çekiyorum.bu konu ile ilgili defalarca hekime gittim ama her şey temiz çıktı.sadece çözüm bulamadığımız müthiş bir sancı 2 gün boyu perişan oluyorum.tahliller,araştırmalar,incelemeler...hepsi temiz.o 2 gün ömre bedel gibi.inanın yıllardır çekiyorum.şu an 39 yaşındayım.
Umarım bana da yardımcı olabilir siniz.

Teşekkürler..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Doktor değilim ama hastalığa bağlı olduğunu sanmıyorum.. Çünkü bu soruna sahip birsürü bayan var :)
Birde bi bayanın ayağını sürekli sıcak tutması lazım. Adet öncesi üşütürsen bi şekilde sancı yapıyor bildiğim kadarıyla.

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Kan tetkikleriniz (hormonlar dahil) normalse, ultrason sonuçları da normalse, adetler düzenli ise adetin ağrılı olduğu dönemden 1 gün önce size uygun tek veya ikili ağrı kesici ilaç kullanarak ağrılarınızı giderebilir veya azaltabilirsiniz.En sık karşılaştıgımız ağrı nedenleri enfeksiyonlar ve yumurtalık kistleri,miyomlardır. Öncelikle eşlik eden hastalık olmadığı kanıtlanmalı, sonra ağrı kesici tedavi uygulanmalı,başarısız olursa uygun bir doğum kontrol ilacıyla adetler ve ağrılar kontrol altına alınmalı. Bu arada hijyen, üşütme, ağır kaldırmama gibi kişisel önlemleride almalısınız.Düzeleceğinizi düşünüyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur, geçmiş olsun.

cemree

=)=)
V.I.P
adet döneminden şöle bı on gun once falan kendinizi kontrol altına almanızda işe yarıcaktır bence bu en çokta belinizi karnınızı ayaklarınızı sıcak tutmak olmalı çünkü buralar eger çok soğuğa maruz kalmıssa neden bilmıyorum ama adet döneminde agrı yapıyo ve sakın adet donemındekı karın ağrınıza sıcak su falan koymayın bu çok tehlıkelıymış yumurtalıkları bırbırıne yapıştırıyormus ve kısırlığa yol acıyormus bır doktor sölemişti... tekrar gecmiş olsun umarım gecer nasıl bır agrı oldugunu bılıyorum çunku :S