• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ailenin Önemi İle İlgili Kompozisyon

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aile bir toplumun çekirdeğini oluşturan bir milletin devamını sağlayacak olan nesillerin yetiştirilmesini sağlayan en önemli kurumdur. Aile kurumunun önemi o kadar büyüktür ki aile kurumunun önemini kaybettiği toplumlar için rahatlıkla ahlakın ve birlik beraberliğin çözüldüğü toplumlar diyebiliriz.

İlk okulumuz anne ve babamız, varsa ağabeyimiz, ablamız ya da küçük kardeşlerimizin olduğu ailemizdir. Hele bu aile içerisinde babaanne, dede varsa o zaman daha da bir güzel olur. Sevgiyi, saygıyı, birlik ve beraberliği ailemizde öğreniriz. Mutlu bir ailede büyümek kadar insanlar için daha önemli hiçbir şey olmadığını düşünüyorum. Çünkü mutlu ailelerde yetişen çocuklar hem aileleri hem de milletleri için hayırlı işler yapan bireyler oluyorlar. Aile dağıldığı zaman maalesef bu durumdan en çok çocuklar etkileniyor. Düzenli bir ilgi göremeyen çocuklar sevme sevilme ihtiyacını sokakta karşılamaya çalışıyor bu da maalesef çoğu zaman olumsuz sonuçları beraberinde getiriyor. Kötü alışkanlıklar ve umutsuz bir yaşamın temelleri çatırdayan ya da dağılan ailelerde atılıyor.

Aile kurumunun ayakta kalması çok önemlidir. Aileler dağıldığında ya da gençler aile kurmaktan kaçınmaya başladığında bu geleceğimiz için büyük tehlike demektir. Çünkü nüfusumuzun devam etmesi ve aynı zamanda bu nüfusun mutlu ve huzurlu bir biçimde hayata atılması için iyi bir aile eğitimi alması şart.
 
Top