Akrabaya kapak sözler

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

Akrabaya kapak sözleri

Sen sen ol önce insan ol. Geri kalan her şey peşinden gelir zaten.

İnsanların ne kadar çok maskesi var şaşıyorum. Hangi maskenin altında kim var belli değil.

Aslında şu hayatta kimseye güvenmeyeceksin; beyaz gülün gölgesi bile siyahsa gerisini sen düşün.

Aradığına ulaşamıyorsan, bil ki sorun hatlarda değil, menfaatlerdedir.

Gururlanma insanoğlu kimseyi küçük görme… Nokta da küçüktür ama cümlenin sonunu getirir.

Herkesin menfaatine geldiğin kadar iyisin bu sahte hayatta.

Bir insanın kıyafeti, boyu posu o insanı cemiyete buyur ettirir. Daha sonra ise o insanın konuşmaları, yaptıklarının göstergesi o insanı yolcu ettirir…

Oturur sana şerefi anlatırdım ama, kaybettiği bir şeyi dinlemek ağır gelir insana.

Senin gibi bozukları kumbarada biriktirir, geleceğe yatırım yaparım. Ha, çok mu sıkıştım, hiç düşünmem hemen harcarım.

Tabağına yiyebileceğin kadar yemek, hayatına sevebileceğin kadar insan al. İsrafın lüzumu yok.

Yüzüme karşı melek olanlar, arkamdan kuyu kazarak çakallık yaptıklarını düşünüyorlar. Asla unutmasınlar, ben onların içindeki şeytanla boğuşuyorum.

Bazen diyorum kendime ne çok değer vermişim değersizlere…

Kırgınlığım lunaparkta unutulmuş bir çocuğun nefreti kadar, sorun atlıkarıncalar değil, arkamdan dönüp duran dönme dolaplar.

Yalan zeka işidir, dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene.

En zor düşmanlık akraba düşmanlığıdır.

Ne akrabalar gördük kalbi var yüreği yok!

Seninle aramızda kan bağı olduğu için utanıyorum herkesten.

Akraba dedik alttan aldık hep yeteri kadar, bundan sonra herkes ederi kadar.

Çok söze gerek yok, herkes kimliğini cebinde, kişiliğini benliğinde taşır.

İnsan arkadaşını dostunu seçebiliyor ama maalesef akrabasını seçemiyor.

İkiyüzlü akrabalar sabun gibidir. Elini yüzünü temizlerler ama ayağını kaydırırlar.

Bu doğru, şu yanlış; bunları biliyorsun da kendin eğri misin, doğru musun? Ona bir bak.

Kişiliğinde şeref yoksa eğer, başını ne kadar dik tutarsan tut; Zaman gelir gökyüzü bile suratına tükürür.

En büyük kin akrabalar tarafından tutulan kindir. Bu öyle kindir ki düşmanın kini geçer ama akrabanın kini geçmez.