• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Alternatif ev ısıtma yolları(Bedava Isınma)

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Arkadaşlar önümüz kış bende böyle bi konu açayım dedim.Arkadaşlar ben hep düşünmüşümdür evimizi bedava ısıtsak ya da sıcak suyumuz olsa diyeMesela internette biraz araştırdım çok ilginç yöntemler varmış mesela ben bi kaç tanesini koyayım buraya.Eğer sizinde varsa böyle fikirlerini ya projeleriniz lütfen bizden esrgemeyinizEee ne demişler;Paylaşıldıkça artan tek şey bilgidir...

-Alt Komşunuzun Yaktığı soba ile evi ısıtmak::
Alt komşularınızın yaktığı sobalar sizin evinizin içinden hatta bacanızın yanından geçer tavandan tabana bacayı kırın oraya sac boru takın ek yerlerini güzelce yalıtınki zehirlenme falan olmasın hatta bacanın içinden geçireceğiniz bir metal boru tertibatıyla suyunuzuda ısıta bilirsiniz

-Eğer eviniz bol rüzgarlı bi yerde ise;
Basit jeneratörü modifiye ederk ısınmakta mümkün o 100 ytl ye satılan jeneratörlerden bir tane alıp motorunu çıkartıp ucuna bir pervane takarak ve jeneratör çıkışınıda bir ufo sobaya bağlayarak ısınılabilir (bu biraz masfaflı galiba birazda işçilikli)

-Diyelim bir köy yerindesiniz;
Tarladan çıkan anızı topladınız bahçeye katman katman yığın her katmanın arasına su hortumunu dolayın üzerinede anız ile katman yapın sonmra yine hortum bu şekilde ne kadar çok katman olursa okadar çok ısı üretir hortumun bir ucu çeşmeye bağlanacak tabii sonrada bu saman yığınını sulayın iyice suyu emdirin ama
sonra üzerini branda yada naylonla iyice örtün göreceksiniz çürümeye başlayınca size çok sıcak bir su gönderecek bununla ister evi ısıtın ister kullanın ( Bir belgesewlde izlemiştim Almanlar Yılşlarca böyle ısısnmışlar)
bu arada yazın samanları açtığınızda elinizde doğal gübre olacaktır

EĞER SİZİNDE BÖYLE FİKİRLERİNİZ YA DA PROJELERİNİZ VARSA BU BÖLÜMDE LÜTFEN PAYLAŞINIZ