Bir mandalina için 25 yıl hapis yatacak

cemree

=)=)
V.I.P
Adanada bahçesinden mandalina çaldığı için kendisini şikayet eden 85 yaşındaki Ahmet Hamdi Mert'i bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 62 yaşındaki Yasin Karaca, 25 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Yüreğir ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde portakal bahçesi bulunan çiftçi Ahmet Hamdi Mert'i 29 Mayıs'ta öldürdükten sonra yakalanıp tutuklanan Yasin Karaca yargılandığı Adana 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. Karaca, savunmasında da cinayet suçlamasını kabul etmedi.

Öldürülen Mert ile kavga ettiğini itiraf eden Karaca, "Kavgadan sonra polis evime gelmişti. İfadem olduğunu söylediler.2 kişi gelseydi, ifade verirdim. Korkmuştum. Onlardan korktuğum için içeri girmemelerini söyledim ve sopa gösterdim. Korkumdan müdahale ettim." dedi.

Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nce akli dengesinin yerinde olduğu raporu verilen Karaca son sözünde suçsuz olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, Karaca'yı adam öldürmekten' önce müebbet hapse mahkum etti. Duruşmadaki iyi hali nedeniyle bu cezası 25 yıla indirildi. Ayrıca, bahçe bekçisi Yusuf Parlakderi'yi yaralamak ve tehdit' suçlarında da 10 ay hapis cezasına çarptırılırken, polislere mukavemetten ise beraat etti.