• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Beşiktaş BJK 25 yıllın şerefine

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Kupa sevinci yarım kaldı!
Fortis Türkiye Kupasını kazanan Beşiktaş'ta Tigana, maçın ardından sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı.

10.05.2007 00:51

Jean Tigana, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, bu akşam kendi dönemindeki 3. kupayı kazanmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Tigana, şöyle konuştu:

''2005 yılının Kasım ayında geldiğimde takım biraz yaşlıydı. Buradaki amacım kazanmak ve yeni genç bir takım inşa etmekti. Başkanla bu akşam konuştum ve kendisine teşekkür ettim. 3 kupa aldık. Takımı gençleştirdik. Fenerbahçe'den uzak değiliz, Galatasaray'ın önündeyiz. Tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Fazladan antrenmanları kolaylıkla kabul edip, çalıştılar. Hepsi arkamda durdu. Esasında bazı zor durumlarda içten gelen sorunlara rağmen...

Ocak'ta değişiklikler oldu. Pek fazla fikrim alınmadı. Bizimle birlikte çalışıyor gibi olup da çalışmayanlar oldu. Kayserispor ile oynayacağımız maçtan sonra ayrılmam söz konusu. Belki de sevinenler olacaktır. Son senemi kulübe hediye ediyorum. Evime gideceğim.''

Beşiktaş'ın doğru yolda olduğunu söyleyen Tigana, ''Tüm kalbimle benden daha iyi bir antrenör bulmalarını diliyorum. Doğru yoldayız. Umarım bu devam edecektir.''

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot ise Tigana'nın açıklamaları üzerine, ''Çok sıcak bir olay. Kulüp başkanımız dahi bu konuyu bilmiyordur'' şeklinde değerlendirdirdi.

-KAYSERİ ERCİYESSPOR CEPHESİ-

Fortis Türkiye Kupası finalinde Beşiktaş'a uzatma dakikalarında yediği golle mağlup olan Kayseri Erciyesspor'da teknik direktör Bülent Korkmaz, ''Finalde bir takım kazanacaktı o da Beşiktaş oldu. Oyuncularımı kutluyorum'' dedi.

Bülent Korkmaz, karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında, ekibinin maçta ortaya koyduğu futboldan ve oyuncularının performansından memnun olduğunu belirtti.

Artık lige konsantre olmaları gerektiğini ve ligde kalan 3 maçta da galibiyet hedefleyeceklerini dile getiren Korkmaz, şöyle konuştu:

''Finalde bir takım kazanacaktı o da Beşiktaş oldu. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Buraya kadar gelen ekibimi mücadeleleri için kutluyorum. Onlarla gurur duymak lazım. Finalde kaybetmek istemezdik ama futbolda bu da var.''

AA