• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

bluevoda web site builder

düşünceli

Katılımcı
bluevoda programıyla bir site tasarlamaya çalışıyorum. butonlara frontpage deki gibi köprülerle 2.3.4 vs. sayfaları tarayıcıda açtıramıyorum. tarayıcı ekranındayken butona verdiğim linke tıkladığımda yeni sayfa bluevoda programına tasarım görünümünde yüklenerek açılıyor. programı tanıyan arkadaşlar varsa bir açıklama bekliyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kısa bir araştırma yaptım internetten. Edindiğim izlenim yeni başlayanlar için olduğu ve özelliklerinin yeterli olmadığı yönünde oldu. Daha önce kullanmadığım bir program.

Sorunuza soru ile karşılık vereyim. Bu programı kullanmak için gördüğünüz artı özellikler nelerdir? FrontPage gibi Türkçe ve html ile olan kısmını rahat halledebileceğiniz bir program ve DreamWeaver gibi her işin üstesinden gelen ve profesyonellerin kullandığı programlar varken neden bu programı tercih ettiğinizi söylerseniz ve biz de artılarını öğrenirsek gerektiğinde kullanabiliriz.

Sanırım hazırladığınız sayfaların tarayıcıda açılması için Farklı Kaydet komutu ile .html uzantılı kaydetmeniz gerekiyor. Diğer bir ihtimal .html uzantılı dosyaları bu program ile ilişkilendirmiş olabilirsiniz.

Not: Eğer web tasarım ya da programlama ile uğraşıyorsanız bilgisayarınızda dosya uzantıları kesinlikle açık olsunki dosyaları bir bakışta tanıyalım.

Kolay gelsin.

düşünceli

Katılımcı
frontpage ve DreamWeaver dan farkını inanın bilmiyorum. yalnızca tasarımcılığa merak saldığım için karşıma çıkan bir program. bir kaç denemeden sonra çok kolay bir kullanım arayüzüne sahip. eklemek istediğiniz her şeyi hiç bir kodlamaya gerek kalmadan ekliyor. yapmak istediğiniz herşeyi program üzerinden yapabiliyorsunuz. Aramızda kalsın ama çoğu özelliğin ve terimin adını bile bilmiyorum. Şunun üzerine de dikkat çekmek istiyorum ki ezbere bir şey yapmıyorum. Mutlaka ne işe yaradığını öğrenmeye çalışıyorum.

( htm olarak ve front pagede yaptığım gibi yeni sayfaları oluşturuyorum ve butonlara bu yolu tanıtıyorum ama nafşle. index.htm. brovserde açılıyor sorun yok. sayfa2.htm. ön tanımlı butona tıklıyorum html kodlarını açıyor. bir türlü bağ kuramadım. Çok araştırdım ama onlarca site ve forum birbirinin aynısını kopyala yapıştır yapmış. prog anlatımı yok.)