• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Bu Ne Yaman Çelişki..?

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
05 Temmuz 2011 tarihinde, Yüksekova ilçe merkezinde kiralık olarak ikamet ettikleri evlerinden sivil olarak göreve gitmek üzere çıkan Dağ Komando Tugay Komutanlığında görevli P.Uzm.Çvş.Yahya KARAKAYA ve P.Uzm.Çvş.Murat ÖZ...KOZANOĞLU, apartman çıkışında pusu kurarak kendilerini beklemekte olan sivil vatandaş görünümlü bölücü terör örgütü mensupları tarafından, saat 07.10'da arkalarından ve yakın mesafeden hunharca ateş edilmek suretiyle gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu şehit olmuşlardır...

Hrant Dink, Ermeni asıllı Türk vatandaşı, Agos Gazetesi genel yayın yönetmeni. 19 Ocak 2007 tarihinde saat 15:00 sıralarında, genel yayın yönetmeni olduğu Agos gazetesinin Şişli Halaskârgazi Caddesi üzerindeki binası önünde uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetti.

2 olay..3 ölüm..Ama anlamadığım Dink in ölümü aylarca konuşuldu..Yazıldı çizildi tartışıldı..Fakat bizim iki şehidimizin ölümü kimsenin dikkatini çekmedi..Ateş düştüğü yeri yaktı...Milleti temsil etsin die seçtiklerimiz koltuk sevdasına düştü..Araya Futbolda şike olayları Girdi..Unutuldu Gitti..Bu kadar Basit mi Türk Askerini Öldürmek..Veya Bunlara Göz yummak..Kimin Suçu Bu..?

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Neden bu kadar basit olaymış gibi görülüyor bunlar..Hükümetin Pasifliğinden mi..Askeriyenin Korkaklığından mı..? Çözemedim..
Bu şekilde sonu Gelmez bu olayların..PKK yı kim ya da kimler Bitirmiyor..Daha Kaç Şehit Lazım..?

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Kimlerin koruduğu ortada herkez biliyo ama kimse dile vermiyo devlet değilmiydi bunları başımıza çıkaran dillerinin bu kadar uzamasını sağlayan adamlar bize tehdit savuruyo nerden aldılar bukadar cesareti ortada ne terör biter nede şehit biter olan bizim gençlerimize oluy olan analara oluyo

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Evet doğru dedin ama içimize bu terörü koyan ayrımcılık yapan iç savaşın çıkmasını isteyende belli...

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Ve hala müttefik olarak görenlerde var..Bakın Irak'a Demokrasi getirdiler..Yakında Bize '' Siz padişahlıkla yönetilmeye Başladınız..Size de Demokrasi Getireceğiz..'' Diyecekler..!!

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
onu aslında hepimiz o yuz hepimiz bu yuz diyenlere sormak lazım arkası olan gidiyor 2 askeri kim ne yapsın onlardan daha çook var
aslında eyleme falan gerek yok onu şehit olamadan dağlarda leş olanlar düşünsün askerimizin tv ye dergiye gazeteye çıkmaya ihtiyacı yok.... anlar reklam için değil vatan uğruna ALLAH için şehit olmuşlardır
ha daha ne kadar kişi gidecek diye düşünüyorsanız herkeş şehit olamaz
örneğin : abim oldu ama ben olamadım keşke olsaydım
örneğin : P.Uzm.Çvş.Yahya KARAKAYA ve P.Uzm.Çvş.Murat ÖZ...KOZANOĞLU oldu ama Hrant Dink olamadı

eFSaNe_KaRTaL fazla kurcalama bu konuları zamanı gelince tüm taşlar yerine oturur elindeki küçücük bir kesiğin bile iyileşmesi birkaç gün alıyor böylesine büyük bir yara öyle basit iyileşmez.. zaman ...zaman ...zaman

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
1974 den beri zaman diyoruz..46.000 şehit verildi zaman diyoruz...Sonu Yok bu gidişatın..
Tabi ki Allah Yolunda şehit oldular..Ama en azından Bir ermeniden daha önemli olmaları lazım bizim için..
Vatan Uğruna açılan yara kapanmasa da önemli değil..En azından benim için öyle..

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Bunun artık zamanı kalmadı diye düşünüyorum elbetteki herkes şehit olamaz şehitlik büyük bir mertebedir.Ama en acısıda büyük başalrın yüzünden olan arada gençlerimize oluyo ben kürtüm benim kardeşim askere gitti biz odönemler doğuya düşmesin diye dua ettim kendi toprağıma gitmesin diye ..Yok efendiler yok kimse bana zaman demesin kimse bana bu kan durucak demesin bu büyük başlar varya bunların oyunları bitmeden bu kan durmaz ve şehit haberleri bitmeZ...