Bu Soruyu 10 kişiden 1 i cevaplıyormuş..

sessiz gemi

Özel Üye
Özel üye
Bu soru Einstein tarafından hazırlanmıştır. Bu testi, dünyadaki insanların yüzde ikisinin geçmeyi başarabileceğini söylemiştir. 5 farklı renkte ev, 5 farklı ülkeden kişi, 5 farklı içecek markası, 5 farklı marka GAZOZ ve 5 farklı cins hayvan. Çözüm konusunda aşağıdaki veriler dışında ipucu yok.

Kurallar:
1. 5 farklı renkte ev var.
2. Her evde 5 farklı ülkeden birer kişi oturuyor.
3. Bu evlerde yaşayan kişiler farklı marka içecek içiyor, farklı marka GAZOZ içiyor ve farklı cins hayvan besliyorlar.
4. GAZOZ, içecek ve hayvanların hiçbiri aynı cins değil.

Verilen Bilgiler:
1. İngiliz kırmızı evde yaşıyor.
2. İsveçli köpek besliyor.
3. Danimarkalı çay içiyor.
4. Beyaz evin solunda yeşil ev var.
5. Yeşil evin sahibi kahve içiyor.
6. Kuş besleyen kişi "ULUDAG " marka GAZOZ içiyor.
7. Sarı evin sahibi "CAMLICA" marka GAZOZ içiyor.
8. Tam merkezdeki evde yaşayan kişi süt içiyor.
9. Norveçli ilk evde oturuyor.
10. Kedi besleyen kişinin evinin yanındaki evde oturan kişi "FRUKO" marka GAZOZ içiyor.
11. "CAMLICA" marka GAZOZ içen kişinin yanındaki evde oturan kişi at
besliyor.
12. "ERIKLI" GAZOZ içen kişi aynı zamanda kuşburnu çayı içiyor.
13. Alman "TAMEK" marka GAZOZ içiyor.
14. Mavi evin yanında oturan kişi Norveçli.
15. Su içen kişinin komşusu "FRUKO" marka GAZOZ içiyor.

Soru: BALIĞI KİM BESLİYOR?

sametimsi

Üyecik
ben bunun içecek yerine sigara markalarının olduğu bir versiyonuyle 2-3 saat oturup uğraşmıştım. cevabını alman olarak bulmuştum. (sorunun kalan kısmı birebir aynı mı çok emin değilim ama oturup tekrar saatlerimi harcamak istemiyorum:) ) yalnız cevabı yoktu bende. yine de alman diyesim var :)

Murtiii

Üyecik
Alman Balık besliyor
ilk ev sarı renk, norveçli, dunhill marka sigara tüketiyor, su içiyor ve kedi besliyor
mavi renk, danimarkalı, blend marka sigara tüketiyor ,çay içiyor ve at besliyor
kırmızı renk, ingiliz, pallmall marka sigara tüketiyor, süt içiyor ve kuş besliyor
yeşil renk, ALMAN, prince marka sigara tüketiyor, kahve içiyor ve BALIK besliyor
beyaz renk,isveçli, blue master marka sigara tüketiyor, bira içiyor ve köpek besliyor..
evler yanyana biçimde olacak şekilde sıralanmıştır. :))