• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Cumhurbaşkanını sizce kim seçmeli?

Cumhurbaşkanını sizce kim seçmeli?

• Toplam katılan
    11
  • Anket kapatıldı: .

Melek

Özel Üye
Özel üye
bence halk seçsin ayrımcılığın olmadığı oyların partilere değil kişilere bölündüğü kesinlikle demokratik olacağına inandığım bir seçim olabilir diye düşünüyorum

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Ben de halk diyorum.
Birde şu var.
İlköğretim diplomalıların oyu 1 oy,
ortaöğretim diplomalıların oyu 2 oy
ve son olarak da
yüksek öğretim diplomalıların oyu da 3 oy olsa bence harika olur.Sizce?

rehber85

Özel Üye
Özel üye
bence diplomaya göre bir kriter olursa buna pek çok kişi karşı çıkar. bir çok üniversite diplomalı insan tanıdım,suya dalmış ama ıslanmadan çıkmış gibi, yine pek çok insan da gördüm ki ilkokul diplomalı ama 1o üniversite mezununu cebinden çıkaracak fikri altyapıya sahip....
bence de halk seçmeli....

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Herkesin gözardı ettiği bir durum var. Kuvvetler ayrılığı ilkesi. Hem cumhurbaşkanı hem de başbakanı millet seçtiğinde kuvvetler ayrılığı ilkesine ters durumun ne kadar kaosa neden oacağını hiç düşündünüz mü?

Eşit kuvvetlerin olduğu yerde kaos kaçınılmazdır ve kesinlikle bunun farklı bir formülü bulunmalırır. Evet halkın seçmesi en güzeli gibi görünüyor ancak bu ilke çerçevesinde kesinlikle farklı bir yol bulunmalı. Seçmenin bir farkı olmalı, bir kriteri olmalı. YUosa Cumhurbaşkanı ile Başbakanın karşı karşıya gelemsi durumunda geçmiş dönemlerdeki sakinlik yağnamaz, tam bir kaos içine gireriz.

Görünen o ki hala mantıklı olan (bu süreçte) meclisin seçmesi.

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Haklısın üstat. Bencede şu durum itibari ile meçlis seçmeli. Eğer halk seçecekse o zaman cumhurbaşkanı nın yetkileri azaltılmalı ve sadece temsil eden olmalı. Yoksa şimdiki durumda halk seçer ise kaos daha fazla olur ve direkt olarak başkanlık ve eyalet sistemi ve ardından bölünme ve de 7 yıllık yada 5 yıllık dediğim dedik tir diyen süreli padişahlıklar gelir. Ardından bir referandum ve işte Komşumuz. İsmi lazım değil. Öğretmeninin bile elini öpemezsin.
Bence iyi düşünmeli ve torunlarımıza bırakaçaklarımızı iyi hesaplamalıyız derim.