• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Dışarısı Çok Soğuk, Üşüyorum

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Kışın ortasında, dondurucu bir soğuk vardı. Pencereden dışarı baktığımda, bembeyaz bir örtüyle kaplı bir dünya gördüm. Kar taneleri fırtına gibi esiyor, her yeri kaplıyordu. Evin içinde bile soğuk hissediyordum. Kaloriferler yeterince ısıtmıyor gibiydi. Üzerime kazaklar, battaniyeler örtsem de üşümeye devam ediyordum.
Bir fincan sıcak çay yapmak için mutfağa gittim. Sıcak çayın ellerimi ısıtacağını ve biraz olsun ısınmamı sağlayacağını umuyordum. Çayı demledim ve koltuğa oturup içmeye başladım. Sıcak çay içtikçe biraz olsun ısındım.
Televizyonu açtım ve bir film izlemeye başladım. Film beni ısıtacak bir şey değildi ama dikkatimi dağıtacak ve soğuktan biraz olsun uzaklaşmamı sağlayacaktı. Filmin ortasında uykuya daldım.
Uyandığımda hava kararmıştı. Evin içi daha da soğuk olmuştu. Kalkıp pencereye gittim. Kar fırtınası hala devam ediyordu. Dışarıda yürümek imkansızdı.
Tekrar koltuğa oturdum ve battaniyeyi üzerime çektim. Sıcak bir duş almak belki de beni ısıtabilirdi. Banyo odasına gittim ve sıcak bir duş aldım. Duştan sonra kendimi biraz daha iyi hissettim.
Yatağa gittim ve uyudum. Ertesi sabah uyandığımda hava hala soğuktu ama güneş ışığı içeri giriyordu. Bu beni biraz olsun mutlu etti. Belki de bugün hava ısınır diye düşündüm.
Kalktım ve kahvaltı hazırladım. Kahvaltıdan sonra evin içinde dolaşmaya başladım. Evi biraz olsun ısıtmak için pencereleri kapattım ve kaloriferleri açtım.
Öğleden sonra kitap okumaya başladım. Kitap okumak beni rahatlatıyor ve soğuktan uzaklaştırıyordu. Akşam yemeği için makarna yaptım. Sıcak bir makarna yemeği beni ısıtacaktı.
Yemekten sonra tekrar koltuğa oturdum ve televizyon izlemeye başladım. Hava hala soğuktu ama ben kendimi daha iyi hissediyordum. Belki de soğuktan korunmanın en iyi yolu sıcak bir ev ve sevdiklerinizle birlikte olmaktı.

Dışarıda hava hala çok soğuktu ama ben artık üşümüyordum.​

 
Top