• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Diyabet Hastalarına Sensörlü İnsülin Pompasıyla Daha Kaliteli Bir Hayat

cemree

=)=)
V.I.P
Annemde diyabet hastasın fakat onun ki inanılmaz bir şey... Doktorlar bile çözebilmiş değil. 600 e kadar çıktığı oluyor. Çok şükür bir şey olmuyor ama bünyesini alt üst ediyor nasıl düzelecek hiç bilmiyorum. Doktorlarda bir şey yapamıyor. Sadece yükselse tamam ama sonrada bir anda 40 lara indiği oluyor. Annemde çıkmadan önce nasıl bir hastalık olduğunu bilmiyordum ama 4 5 senedir çok iyi biliyorum. Allah herkesten uzak tutsun şeker hastalığını...

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Canım Allah şifa versin annene ve tüm hastalara.
600 lerde olan glukoz gercekten dönüşüm zor hasarlar bırakabilir Allah korusun.
Diyabet birçok hastalığa neden olabiliyor. Ve bu hastalıllar sinsice ilerleye biliyor.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Aslında tamamen olay karbonhidratta bitiyor. Egerki hasta karbonhidratla besleniyorsa. Tokluk glukoz oranı çok yüksek çıkıyor. Ani düşmeler yaşaması ise insülin kullanimindaki düzensizliklerden kaynaklanabiliyor.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Diyabet ve Tedavisi

diyabet_bros_a5-1.jpg

Diyabet, yaygın bilinen adıyla (şeker hastalığı) İnsülin hormonunun eksikliği ve/veya insülin direnci - insülinin az verimle çalışması sonucunda görülen kronik bir metabolizma hastalığıdır. Toplumumuzda yaklaşık 7 diyabet hastası bulunmaktadır.

Tanı Nasıl Konur?

Hastalığın tanısını koymak için aşağıdakilerden en az birinin var olması yeterli olmaktadır.
  • Gün içinde herhangi bir saatte ölçülen kan şekerinin 200 mg/dL (serumda 180 mg/dl) veya üstünde olması, beraberinde çok su içme, sık idrara çıkma veya açıklanamayan kilo kaybı yaşanması,
  • Açlık kan şekerinin 126 mg/dL (serumda 110 mg/dl) veya üstünde olması,
  • 75 gram glukoz çözeltisi kullanılarak yapılan şeker yüklemesi testinden 2 saat sonra kan şekeri düzeyinin 200 mg/dL veya üstünde belirlenmesi.