• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Dünyanın En İlginç Yasakları

Joker7238

_Pure Love_
Dünyanın En İlginç Yasakları
•Arabasının altında birinin bulunduğunu gören sürücünün otomobilini çalıştırması yasaktır - Danimarka Arabanın altında birinin bulunduğunu görüpte arabayı çalıştırıyorsa alttakine bi kastı vardır zaten.
•Otomobilinin karşısına at arabası çıkan sürücü, otosunu kenara çekmek zorundadır - Danimarka İsterse çekmesin, oranın atları tehlikeli oluyormuş
•Demiryolunda öpüşmek yasaktır - Fransa Başka bişey yapacaksanız kuralları gözden geçirmeliyiz
•Domuzlara “Napolyon” isminin verilmesi yasaktır - Fransa Napolyon gel yavrum.
•Yağmur yağarken çimler sulanamaz - Kanada Salakmısınız nesiniz ya En çok buna güldüm
•Koleje gitmek için entelektüel biri olmak zorundasınız - Çin Gözlük takmalı, ellerinizle kitaplarla dolaşmalısınız. Nerden bilcekler entel olduğunuzu…
•Kapılar ve pencereler pembe renkte olmak zorundadır - Kanada - Kanata Güzel bi uygulama destekliyorum
•Ağaca tırmanmak yasaktır - Kanada - Oshawa Kanada’da kiler ağaca tırmanmayı bilmiyor demekki.
•Bank Street’te pazar günleri dondurma yemek yasaktır - Kanada - Ottowa Niye dondurma yiyenleri başka bişey mi sanıyolar hıhıhı
•Yong Caddesi’nde ölü atları pazar günü sürüklemek yasaklanmıştır - Kanada - Toronto Pazar gününün dışında serbest, caniliğe bakarmısınız. Pazar kilise günü ya.
•Kadınların toplu taşıma araçlarında çikolata yemesi yasaktır - İngiltere İnsanın canııı çekiyorrr çikolatayı yanlış anlamayın.
•Tropikal balık satıcıları hariç Kadınların halka açık yerde üstsüz gezmesi yasaktır - İngiltere - Liverpool Hemen tropikal balık satıcılarını ziyarete gitmeliyim görüşürüz.
•Etek giyen erkekler tutuklanır - İtalya Tutuklanmasın assınlar direk
•Pazar günleri balık avlamak yasaktır - İskoçya Dinlerinden dolayı almış oldukları bi karardır heralde.
•İnek sahiplerinin sarhoş olması yasaktır - İskoçya Düşündüm düşündüm aklıma hiç mantıklı bi sebep gelmedi
•Kapınızı çalıp sizden “klozetinizi isteyen birini” içeri almak zorundasınız - İskoçya O klozet istemek değil, lavabonuzu kullanmak isteyen biri. İçeri almazsınız sokağa şeyedecek. Çevreci bi anlayış çaktınnn
•Pazar günü çamaşır asmak yasaktır - İsviçre Ne tür çamaşır asmak acaba
•Çocukların sigara satın alması yasak, içmesi serbesttir - Avustralya Satın alamadıktan sonra nasıl içecekler. Satınalmaları serbest, içmeleri yasak olsun. Bakkalcılarada çocuklara sigara satmayı yasaklatın, tamamen karman çorman olsun
•Patikada sağ elinin üzerinde amuda kalkarak yürümek yasaktır - Avustralya Dikkat edin sağ el diyor. Sol elle erkeksen yap diyor
•Kentucy eyaletinde de ayni erkekle 4 kez evlenip boşanmak yasaklanırken, Michigan'da kadının saçı kanunen kocasına ait sayılıyor. Ayrıca aynı eyalette arabada sevişmek de yasaklar arasında bulunuyor.
•Pazar günleri pembe pantolon giymek yasaktır - Avustralya - Victoria Yine dini bişey gibi geliyo.
•Araba kullandığınız zaman gömlek giymek zorundasınız - Tayland Bu ne lan. Demekki Tayland da çok gömlek satıyolar.
•İndiana eyaletinde, maymunlara sigara içirilmesi ve tiyatro saatinden 4 saat öncesine kadar sarımsak yenilmesi yasak.
•İç çamaşırsız gezmek yasaktır - Tayland Yorum yapmıyorum artık
•Metroda sakız çiğneyen tutuklanır - Singapur Way be
•Little Rock kasabasında caddede öpüşenler hapisle cezalandırılırken, California'da Pasifik kıyısında kelebekleri rahatsız etmek, San Francisco'da kirli iç çamaşırıyla arabanın camını silmek, kilisede günah çıkartırken ağlamak yasak...
•Kuaförde saç kurutucusunun altında uyuyan kadın ve salon sahibi para cezasına çarptırılır - ABD - Florida Way salaklar.
•Hollywood Bulvarı’nda 2 binden fazla koyun varsa araba kullanmak yasaktır - ABD - Hollywood Koyunları tek tek saymalısınız, 1, 2, 3, 1999, 2000, 2001 ha …tir
•Sanık sandalyesinde ağlamak yasaktır - ABD - Los Angeles Ağlarsa ne yapcaklar merak ediyorum İnsanların duygusal hareket etmelerini engellemek amacıyla uygulanmış bir yasaktır heralde.
•U dönüşü yapmak yasaktır - ABD - Teksas Onlar hep düz vites.
•West Virginia'da doktorlar, yanında başka biri olmayan bayanlara anestezi yapamazlar.
•Evde içki içmek yasaktır - ABD - Indiana Dışarıda serbest
•Birisinin arkasından konuşmak ve dedikodu yapmak illegaldir - ABD - Indiana Bunu sevdim.
•Berberlerin çocukların kulağını kesmesi yasaktır - ABD - Indiana Yuh artık.
•Böcekler dahil hiç bir canlının öldürülmesine izin verilmeyen ABD'nin Arkansas eyaletinde kocanın karısını ayda bir dövmesi normal karşılanırken, birden fazla dövmesi yasaklanıyor.
•Texas'ın Utah bölgesinde kuşların otobanlarda yol önceliği var.

alıntı