• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Emziren Anneler için Bir Kaç önemli bilgi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Emziren anneler bu dönemlerinde bebeklerinin gelişimi açısından yedikleri ve içtikleri besinlere çok dikkat etmesi gerekmektedir. Böğürtlen gibi meyveler de ise galaktagog etkileri olduğu için anneler böğürtlen meyvesini tükettikleri zaman sütlerinin fazlalaştığını fark edeceklerdir. Yani emziren anneler gönül rahatlığıyla böğürtlen meyvesini tüketebilirler.

Emziren Anne Burger Yiyebilir Mi?​

Vücudunuz bebeğinizi korumak ve beslemek eşsiz bir döngüye sahiptir. Emziren annenin aklında oluşan soru ise benim yediğim burger sütümde bulunur mu, böyle bir şey söz konusu olamaz. Burger gibi yiyeceklerin içinde bulunan zararlı maddeler yüzünden bu dönemde tüketilmesi pek önerilmez.

Emziren Anneler Bulgur Yiyebilir Mi?​

Kuru bakliyatlar ve bulgur süt salınımı artırması ile bilinen besinlerdir. Ancak gaz problemi teşkil edebilir. Eğer sizde ve bebeğinizde gaz problemi yoksa haftada 3-4 gün bulgur ve bakliyat tüketebilirsiniz. Bulguru bazı yemeklerin içinde de bulundurabilirsiniz.

Emziren Anne Ton Balığı Yiyebilir Mi?​

Emziren annelerin bebeklerinin sağlığı ve gelişimi için balık tüketmelidir. Çünkü folik asit ve omega bebeğin sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca ağır metal veya civa içeren ton balıkları gibi balıkları emzirme dönemlerinde süte geçeceği için kesinlikle tüketmemeniz gerekmektedir. Ton balığı yerine diğer balıkları tercih etmelisiniz.

Emziren Anne Bitter Çikolata Yiyebilir Mi?​

Emzirme dönemlerinde anneler tatlılara da ihtiyaç duyarlar. Bitter çikolata tüketmeniz ise sütünüzün kalitesini bozmaz. Bebeğinizin sindirim sistemine zarar vermez. Rahatlıkla bitter çikolata tüketebilirsiniz.

Emziren Anne Yeşil Biber Yiyebilir Mi?​

Emzirme dönemlerinde annenin asitli, acılı ve baharatlı besinleri yememesi önerilir. Bu gıdalar çünkü hem sizde hem de bebeğinizde mide rahatsızlığına sebep olabilir. Ama aşırı kaçmadan yeşil biber tüketebilirsiniz.

Emziren Anne Somon Balığı Yiyebilir Mi?​

Emzirme dönemlerinde balık tüketmek gereklidir. Fakat balığın cinsi de bir o kadar önemlidir. Cıva içeren balıklardan uzak durulmalıdır. Ama somon balığı, sardalye, hamsi, uskumru gibi balıkları rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Emziren Anne Cips Yiyebilir Mi?​

Sindirimi zorlaştıran, bebekte gaz yapan ve sağlığınız açısından zararlı olan besinleri tüketmemeniz gerekmektedir. Bunların başında da cips gelmektedir. Hazır ve paketlenmiş bu tarz sağlıksız besinlerden emzirme döneminde tüketmemeniz gerekir.
 
Top