• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Firefox Problemi

Frontpage ile yapmış olduğum sitem Microsoft internet explorer tarayıcı ile sorunsuz çalışmaktadır.
Site Firefox ile açıldığında, resimler kalitesiz, hareketli gifler hareketsiz gözükmekte ve linklerin çoğu çalışmamaktadır. Yani site Firefox tarayıcıda sınıfta kalmıştır.:@
Konunun uzmanlarından acilen yardım ve çözüm beklemekteyim. İlgi ve yardımlarınıza şimdiden teşekkür eder bayramınızı en içten duygularımla kutlarım.
Saygılarımla.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Web sitenizi tasarlarken her iki tarayıcıda da izleyiniz. IE'nin desteklediği bazı özellikleri FireFox desteklemez. Bunları tasarım aşamasında her iki tarayıcı ile önizleyerek bulabilirsiniz.

Siteniz sanırım sadece FrontPage ile değil Word ile de düzenlenmiş. Bu da Firefox'taki görünüm sorununa neden olabilir. Ayrıca Microsoft Word ile site tasarlamak mantıklı değildir. Hairici gereksiz kodlar eklenmesine neden olur. Baştan FrontPage ile tasarlayın.

Web sitenizi tasarlarken her iki tarayıcıda da izleyiniz. IE'nin desteklediği bazı özellikleri FireFox desteklemez. Bunları tasarım aşamasında her iki tarayıcı ile önizleyerek bulabilirsiniz.

Siteniz sanırım sadece FrontPage ile değil Word ile de düzenlenmiş. Bu da Firefox'taki görünüm sorununa neden olabilir. Ayrıca Microsoft Word ile site tasarlamak mantıklı değildir. Hairici gereksiz kodlar eklenmesine neden olur. Baştan FrontPage ile tasarlayın.

Sayın Yorumsuz;
Düzenleme esnasında uzun metin sayfalarının Word den aktarıldığı düşünceniz doğru olmakla birlikte sıkıntı o metinlerde değil standart, altı çizgili yazı biçimindeki linklerde oluşmakta, resim üzerine verdiğim linkler ise sorunsuz çalışmaktadır.
Tasarım sırasında her iki tarayıcıda da deneme fikri tecrübe gerektirmektedir, oysa bu site benim ilk tasarladığım bir uygulama olduğu için bu şıkkı düşünememiştim.
Bu olayla Microsoft internet explorer'ın niçin Firefox'a göre ezici bir çoğunlukla kullanılmakta olduğuda ortaya çıkmış oluyor.
İlgi ve önerinize teşekkür ederim.
Saygılarımla

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Son bir ek olarak Opera'da bile denemeniz gerekir. Çünkü Opera da bazı JS lerde sorun çıkarabilir ve farklı bir görüntü ortaya çıkabilir.