• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Foruma anket nasıl eklenir??

sherry

V.I.P
V.I.P
Foruma anket nasıl eklenir?? Sanırım bir örnek üzerinde anlatmak görsellik açısında daha iyi olur. Daha önce oluşturduğum "hangi bölgedensiniz?" isimli anketi hazrılarken (ankete ulaşmak için <<<TIKLA>>>) yaptıklarımı anlatayım.

Önce forumdan anketlerin bulunduğu bölüme geliyoruz ve yeni konu butonuna tıklıyoruz. Burada konu başlığı olarak "Hangi bölgedensiniz" yazdım. Mesaj olarak yine aynı cümleyi yazdım. daha sonra konuyu aç butonuna basamadan aşağıdaki diğer seçenekler bölümünden anket aç başlığı altındaki "Evet anket açmak istiyorum" seçeneğini onaylıyorum. Hemen altında kaç seçenekli olacağını yazıyorum. Default olarak 4 geliyor duruma göre değiştiriyoruz. Ve Konuyu aç butonuna tıklıyorum. Bu defa karşıma anket seçeneklerini yazacağım bir sayfa geliyor. Burada seçenekleri yazıyorum. Ben bu bölümde her bir bölgenin ismini yazdım. Son olarak onaylıyoruz ve anket oluşuyor.