• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Gelin beraberce burçların aşka ilişkin tutumlarına ve burçlar arası uyuma göz atalım

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

KOÇ: “Dürtüsel âşık”

Aşk hayatında bağımsız hareket etme ve otonomi ihtiyaçları ön plandadır. Bundan dolayı karşı tarafın onları mümkün olduğunca özgür bırakması ve sıkboğaz etmemesi gerekmektedir. Koç kişisi başlangıçlar bağlamında çok yetenekli ve arzulu olmakla birlikte, ilişkinin devamını sağlama konusunda çok istekli olmayabilir. Uç noktada “maymun iştahlı” olabilir.
Aşk hayatında adeta “ben buradayım” demek ve sürekli kendini ortaya koymak isteyecektir. Baskın olmadığı bir ilişkinin içinde huzursuz hissedecektir. Ancak ilişkilerinde arzu edilen istikrarı elde edebilmesi için, hep “ben” demek yerine “biz” demeyi öğrenmesi gereklidir. Bundan dolayı, bazen ilişkilerinde empati sorunları devreye girse bile, karşıt burcu olan Terazi burcundaki kişiler ile kendini tamamlanmış hissedebilir. Terazi kişisinin uzlaşmacı, uyumlu ve dengeli yapısı Koç enerjisine karşı adeta bir panzehir işlevi gösterecektir.
Hava grubundan olan İkizler ve Kova kişileri ile de kalıcı bir birliktelik yürütmesi mümkündür, çünkü bu kişilerde arzu ettiği heyecanı ve özgürlüğü bulacaktır. Dinamik, eğlenceli ve coşkulu olan Yay ve Aslan kişileri ile ilişkileri de uyumlu ve istikrarlı olacaktır.
Ancak Boğa, Başak, Balık ve Akrep burcu mensupları ile ilişkisini sürdürmesi oldukça zordur. Boğa ve Başak kişilerini fazla sahiplenici ve soğuk, Balık ve Akrep kişilerini ise fazla duygusal ve tutkulu bulacaktır. Dolayısıyla kısa sürede ilişkiden sıkılacaktır. Yengeç ve Oğlak kişileri ile ilişkilerinde ise, çatışmalar ve stres devrede olacaktır. Yengeç kişisinin ait olma ihtiyacı, Koç kişisinin otonomi ihtiyacı ile uyumsuzdur. Oğlak kişisinin sabrı ile Koç kişisinin çabuk sıkılma özelliliği arasında ise tezat vardır.

BOĞA: “Sahiplenici âşık”

Stabilite ve maddi emniyet ihtiyacı oldukça ön planda olan Boğa kişisi, rasgele ilişkiler içinde yer almak istemez. Oldukça seçici davranmayı ve dengesiz kişilerden mümkün olduğunca uzak durmayı tercih eder.
Duyusal hazlar onun için, cinsel uyum da öncelikleri arasında yer alacaktır. Bu yüzden partnerinin cinsel cazibeye sahip olmasını ister. Ancak oldukça sahiplenici bir yapıda olduğu için, partnerinin aşırı sosyal ve flörtçü bir yapıda olmasını tercih etmeyebilir. Onun sadece kendisine ait olduğundan emin olmak ister. Bu garantici ve kıskanç yapısı, karşı tarafın bazen ilişki içersinde boğulmasına sebep olabilir.
Özel hayatında istikrar ve huzur arayan Boğa kişisi için karşı tarafın güvenilir olması son derece önemlidir, eğer emniyet ihtiyacı karşılanmazsa ilişkiye devam etmesi neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden havai özellikleri olan İkizler, Terazi ve Kova kişileri ile ilişki yürütmesi oldukça zordur. Özellikle Kova kişisi ile arasında ciddi çatışmaların ve güç savaşlarının devreye girmesi mümkündür, çünkü Kova kişisinin özgürlük ve değişim ihtiyacı ile Boğa kişisinin sahiplenme ve tutarlılık ihtiyaçları birbirleriyle uyumsuzdur. Ateş grubundan olan Koç ve Yay burcu kişileri ile ilişki yürütmesi de oldukça zordur, bu ilişkilerde ciddi krizler devreye girebilir. Aslan kişisi ile ilişkisinde ise, güç savaşları, meydan okuma ve inatlaşma ortaya çıkabilir.
Oğlak ve Başak burcu kişileri ile ilişkilerinde arzu ettiği istikrara ve huzura kavuşabilir. Su grubundan olan Yengeç ve Balık burcu kişileri ile de arzu ettiği uyumu, sadakati ve tutarlılığı elde edebilir. Akrep kişisi ile ilişkisinde ise, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati kurma bağlamında zorlanabilir. Çünkü Akrep kişisi dönüşüm, Boğa kişisi ise stabilite odaklıdır.

İKİZLER: “Meraklı âşık”

Öğrenme, merak ve iletişim kurma ihtiyaçları ön planda İkizler kişisi, aşk hayatında da entelektüel bir kişi ile beraber olmak ister. Karşı tarafın fiziksel özelliklerinden çok esprili, zeki, sosyal ve eğlenceli olması onu cezp eder. Aksi takdirde İkizler kişisi, çok hızlı bir şekilde mevcut ilişkiden sıkılarak, “çitin öteki yanındaki çimleri” merak etmeye başlayacaktır.
Hava elementi ile ilintili olan İkizler kişisi, aşk hayatında aşırı duygusal derinlik arayışında değildir, ilişkisinde daha çok zihinsel uyaranlara ihtiyaç duyar. Bu yüzden partnerinin aşırı duygusal ve romantik olması onu rahatsız edecektir. Dolayısıyla, su grubundan olan Yengeç ve Akrep kişileri ile ilişki yürütmesi oldukça zordur. Balık kişisi ile ilişkilerinde ise, ciddi çatışmalar devrede olacaktır.
Toprak grubundan olan Boğa ve Oğlak kişileri ile olan ilişkileri de yürümez, çünkü İkizler kişisi sahiplenme, ciddiyet ve mesafe gibi kavramlara yabancıdır. Bu tarz ilişkileri sıkıcı ve monoton bulacaktır.
Hava grubundan olan Kova ve Terazi kişileri ile ilişkilerinin oldukça rahat akacağını söylemek mümkündür. Kova kişisi ile ilişkisinde arzu ettiği heyecanı, Terazi kişisi ile ilişkisinde arzu ettiği uyumu yakalayacaktır. Ateş grubundan olan Koç ve kişileri ile de ilişkileri olumlu olacaktır, ancak Yay kişisi ile ilişkisinde tamamlanmış hissetmesine rağmen, empati kurmakta zorlanacaktır. Zira Yay kişisinin soyut bilgi edinme ihtiyacı ve de maceraperest yapısı ile İkizler kişisinin somut bilgi edinme ihtiyacı ve aşırı riskten uzak duran yapısı arasında uyumsuzluk vardır. Ancak Yay kişisinden sezgilerine güvenmeyi ve olaylara daha geniş perspektiften bakmayı öğrenmesi mümkündür.

YENGEÇ: “Çekingen âşık”

Yengeç kişisi, aşk hayatında koşulsuz sevgiyi arar. Bununla birlikte, reddedilme korkusu çok yüksek olduğu için, kabuğundan çıkması ve kendini aşkın kollarına bırakması zaman alacaktır. Ancak kendisini duygusal olarak emniyette hissettiğinde, utangaçlığını yenerek karşı tarafa duygularını belli etmeye başlayacaktır.
İlişkilerinde romantizm ve duygusal paylaşım oldukça ön plandadır, bu yüzden su grubundan olan Balık ve Akrep burcu kişileri ile mükemmel bir uyum yakalayabilir. Toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişileri ile ilişkilerinde ise arzu ettiği duygusal emniyeti ve istikrarı elde edebilir. Ancak Oğlak kişisi ile ilişkisinde tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunları devreye girebilir. Yengeç kişisinin koşulsuz sevgi ve ait olma ihtiyacı ile Oğlak kişisinin koşullara bağlı olarak sevmesi ve duygusal mesafesi arasında uyumsuzluk vardır. Ancak Oğlak kişisinden duygusal destek olmasa bile harekete geçebilmeyi öğrenmesi mümkündür.
Hava grubundan olan İkizler ve Kova kişileri ile ilişkilerinde uyuşmazlık ve krizler devrede olacaktır, zira hava grubundaki burçların rasyonel ve duygusallıktan uzak davranışları, Yengeç kişisinin duygusal ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzaktır. Terazi burcu ile ilişkisinde ise, güç savaşları ve duygusal stres devreye girebilir.
Ateş grubundan olan Yay ve Aslan kişileri ile ilişkilerinde de uyuşmazlık vardır. Koç kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar ve gerilim devrede olacaktır, zira Koç kişisinin tek başına hareket etme ihtiyacı ile Yengeç kişisinin ait olma ihtiyacı birbiriyle uyumsuzdur.

ASLAN: “Eğlenceli âşık”

Aslan kişisi, aşk hayatında takdir görmek ve kendisinin özel olduğunu hissetmek ister. İltifat etmeyi seven, romantik ve eğlenceli bir partneri olmasını arzu eder. Ayrıca yanındaki kişinin hem iyi görünmesini hem de iyi bir sosyal statüye sahip olmasını tercih edecektir. Beraberce insan içine karıştıklarında adeta “ışıldamak” ve bolca eğlenmek isteyecektir.
İlişkilerinde sosyalliği ve popülerliği ön planda tuttuğu için, hava grubundan olan İkizler ve Terazi kişileri ile birlikteliğinde mutlu olacaktır. Kova kişisi ile ilişkisinde ise, tamamlanmış hissetmekle birlikte, zaman zaman empati sorunları yaşayacaktır. Kova kişisinin aşırı özgürlük ihtiyacı ile Aslan kişisinin sahiplenme ihtiyacı arasında uyumsuzluk vardır. Yine de bu iki kişinin birbirinden öğreneceği çok şey vardır.
Ateş grubundan olan Koç ve Yay kişileri ile birlikteliğinde ise oldukça uyumlu olacaktır. Bu ilişkide arzu ettiği heyecanı, coşkuyu, sosyalliği ve dinamizmi yakalayacaktır.
Su grubundan olan Yengeç ve Balık kişileri ile ilişkisinde, oldukça zorlayıcı etkiler ve uyumsuzluk devrede olacaktır. Bu kişileri fazla edilgen, bağımlı ve anlaşılmaz görecektir. Akrep kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar, inatlaşma ve güç savaşları devrede olacaktır.
Toprak grubundan olan Boğa, Başak ve Oğlak kişileri ile ilişkileri de uyumsuzdur. Bu kişilerin garantici, maddiyatçı ve monoton yapısı onu tatmin etmez. İlişkisinde arzu ettiği heyecanı ve eğlenceyi bulamaz.

BAŞAK: “Becerikli âşık”

Başak kişisi, aşk hayatında sadeliği, güvenilirliği, sadakati ve rasyonaliteyi ön planda tutar. Pratik, dürüst, yetkin, üretken ve net olmayan kişilerle bir arada durmak istemez. Mütevazı bir yapıda olduğu için, çok gösterişli kişilerden de uzak durmayı tercih eder. İlişkisi mantığı ile çelişmemeli ve bir amaca hizmet etmelidir. Öylesine vakit geçirmek ve kendisine uygun olmayan kişilerin peşinden koşmak, Başak kişisine göre değildir.
Aradığı güveni, sadakati, sadeliği ve istikrarı elde edebileceği için, Boğa ve Oğlak kişileri ile ilişkileri oldukça rahat ilerleyecek ve hayat arkadaşlığına dönüşecektir. Su grubundan olan Yengeç ve Akrep burcu ile olan ilişkisinde ise, duygusal derinlik bağlamında bazı sıkıntılar çekse de, aradığı uyumu, sadakati ve sadeliği bulacaktır. Balık kişisi ile ilişkisinde ise, kendini oldukça tamamlanmış hissedecek, ancak bazen empati sorunları yaşayacak ve ikilemde kalacaktır. Çünkü Başak kişisinin gerçekçiliği ile Balık kişisinin hayalperestliği arasında uçurumlar vardır. Ayrıca Balık kişisinin net olmayan duygu, düşünce ve davranışları, Başak kişisini rahatsız edecektir.
Hava grubundan olan Terazi ve Kova kişileri ile ilişkisinde, ciddi krizler, uyumsuzluk ve tutarsızlık devrede olacaktır, çünkü bu kişilerin aşırı sosyal, dışadönük ve havai yapıları, Başak kişisine uygun değildir. İkizler kişisi ile ilişkisinde ise, tartışmalar ve çatışmalar devrede olacaktır.
Ateş grubundan olan Aslan ve Koç kişileri ile ilişkilerinde de uyumsuzluk vardır, çünkü bu kişilerin sürekli ön planda olmak isteyen yapısı Başak kişisinin mütevazı ve geri planda durmayı seven yapısı ile örtüşmez. Yay kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar devrede olacaktır. Yay kişisini fazla maceraperest ve hayalperest olarak algılayacaktır.

TERAZİ: “Uyumlu âşık”

Terazi kişisi için ilişki kurmak adeta nefes almak gibidir, çünkü ilişkiler yoluyla kendini tanır ve bütünlüğe ulaşır. Bu yüzden bir ilişkisi bittiği zaman derhal yeni bir ilişkiye başlaması ve kendisi ile olan ilişkisini ihmal etmesi mümkündür.
İlişkilerinde estetik değerler, denge, uyum ve uzlaşma ön planda olacaktır. İletişim ve sosyalleşme ihtiyacını kendisi gibi hava grubundan olan İkizler ve Kova kişileri ile ilişkilerinde tatmin etmesi mümkündür. Ateş grubundan olan Aslan ve Yay kişileri ile ilişkisinde ise, arzu ettiği popülerliği, dinamizmi, heyecanı ve coşkuyu elde edebilir. Koç kişisi ile ilişkisinde ise, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, bazen empati sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Koç kişisinin bağımsız hareket etme ve otonomi ihtiyacı ile Terazi kişisinin birlikte hareket etme ve bağlılık ihtiyacı arasında uyumsuzluk vardır. Ancak Koç kişisinden kendi istek ve ihtiyaçlarını daha net ve doğrudan ifade etmeyi öğrenmesi işine yarayacaktır.
Su grubundan olan Balık ve Akrep kişileri ile ilişkilerinde ise krizler ve uyumsuzluk devrede olacaktır. Bu kişilerin aşırı duygusal derinliğe sahip olması, tutkuları ve kıskançlığı vb. Terazi kişisini rahatsız edecektir. Çünkü Terazi kişisi ilişki odaklı olsa da rasyonel bir yapıdadır ve aşırı duygusal derinliğe sahip değildir. Yengeç kişisi olan ilişkisinde de, ciddi anlamda duygusal stres, güç çekilmesi ve çatışmalar ortaya çıkacaktır.
Toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişileri ile ilişkilerinde; uyumsuzluk, monotonluk ve empati eksikliği devrede olacaktır. Oğlak kişisi ile ilişkisinde ise; çatışmalar ve güç savaşları devrede olmakla birlikte, arzu ettiği uzun, kalıcı ve istikrarlı birlikteliğe kavuşabilir.

AKREP: “Tutkulu âşık”

Akrep kişisi ilişkilerinde derin paylaşımlar içersinde olmak ister. Çok derin, sahiplenici, tutkulu ve paylaşımcı olduğu için, asla yüzeysel ilişkilerden keyif almaz. Partnerinin sadece ona ait olduğunu bilmek, sadakatinden emin olmak ister. Çok güvenmediği sürece, ona karşı açık ve net olmayacaktır.
Su grubundan olan Yengeç ve Balık kişileri ile ilişkilerinde, arzu ettiği duygusal derinliği ve uyumu yakalayabilir. Toprak grubundan olan Başak ve Oğlak kişileri ile ilişkilerinde, arzu ettiği güvenilirliği ve sadakati bulabilir. Boğa kişisi ile ilişkisinde, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Boğa kişisinin sahip olma ve stabilite ihtiyacı ile Akrep kişisinin elimine etme, bırakma ve dönüştürme ihtiyaçları arasında uyumsuzluk vardır. Cinselliğe önem vermekle birlikte, Boğa kişisinden farklı olarak sadece duyusal hazlar peşinde koşmayacak, ancak bütünleştiğini hissettiği kişilerle beraber olmak isteyecektir. Ancak Boğa kişisinden kriz deneyimlemeye takıntılı olmamayı, ilişkilerinde daha fazla huzur ve istikrar yaratmayı öğrenebilir.
Hava grubundan olan İkizler ve Terazi kişileri ile ilişkisinde, uyumsuzluk ve krizler devrede olacaktır. Bu kişileri yüzeysel ve havai olarak algılayacak ve arzu ettiği derinliği bulamayacaktır. Kova kişisi ile ilişkisinde ise, inatlaşma ve güç savaşları devrede olabilir. Ancak beraberce değişme ve ilişkiyi dönüştürme imkânı yakalayabilirler.
Ateş grubundan olan Koç ve Yay kişileri ile ilişkilerinde de, uyumsuzluk ve empati eksikliği devreye girebilir. Bu kişilerin doğrudan ve net iletişim tarzı Akrep kişisinin ketumluğu ve gizemli yapısı ile uyumsuzdur. Aslan kişisi ile ilişkisinde ciddi çatışmalar ortaya çıkabilir.

YAY: “Maceraperest âşık”

Yay kişisi ilişkisi vasıtasıyla dünyayı keşfetmek, ufkunu genişletmek ve varoluşunu anlamlandırmak ister. Bundan dolayı beraberce gelişebileceği, seyahat edebileceği, ortak değerleri ve hayat felsefesini paylaşabileceği bir partneri tercih eder. İlişkinin monotonlaşmasından, kendini tekrar etmesinden ve onu küçük bir dünyaya hapsetmesinden rahatsız olacaktır.
Aradığı dinamizmi, heyecanı ve aksiyonu kendisi gibi ateş grubundan olan Koç ve Aslan kişileri ile ilişkilerinde elde etmesi mümkün olacaktır. Hava grubundan olan Terazi ve Kova kişileri ile ilişkilerinde ise, beraberce sosyalleşme, seyahat etme ve iletişim kurma bağlamında uyumu yakalayacaktır. İkizler kişisi ile ilişkisinde ise; kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, bazen empati sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Yay kişisinin felsefi ve soyut bilgiye yönelimli tutumu ile İkizler burcunun somut ve bilgiye yönelimli tutumu uyumsuzdur. İkizler kişisini yüzeysel ve takıntılı bulabilir. Ancak İkizler kişisinden daha gerçekçi olmayı ve kabul edilebilir oranda risk almayı öğrenebilir.
Su grubundan olan Yengeç ve Akrep kişileri ile ilişkilerinde; uyumsuzluk ve empati eksikliği ortaya çıkabilir, çünkü bu kişilerin duygusal derinlik arayışı ve içedönük yapısı ile Yay kişisinin heyecan arayışı ve dışadönük yapısı örtüşmez. Balık kişisi ile ilişkisinde ise; güç çekişmeleri ve çatışmalar devreye girebilir, Balık kişisini bağımlı ve fazla edilgen bulacaktır.
Toprak grubundan olan Boğa ve Oğlak kişileri ile ilişkilerinde, krizler ve monotonluk devreye girebilir. Bu kişilerin tutarlılık ve stabilite ihtiyacı Yay kişisinin heyecan arayışı ile uyumsuzdur. Başak kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar otaya çıkabilir.

OĞLAK: “Ciddi âşık”

Oğlak kişisi; ilişkilerinde ciddiyet, kalıcılık ve sadakat arar. Oldukça mükemmeliyetçi ve şekilci oluğu için, partnerinin statüsü ve görünümü onun için önemlidir. Ciddiyetsiz, sadakatsiz ve başarısız kişilerle bir arada olmak istemez. Oğlak kişisine göre ilişkinin olmazsa olmazı ise, dürüstlük ve netliktir. Belirsizlikten ve yalandan hiç hoşlanmaz.
Aradığı dürüstlüğü, sadakati ve netliği kendisi gibi toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişilerinde bulması mümkündür. Bu kişilerle ilişkileri oldukça rahat yürüyecektir. Su grubundan olan Akrep ve Balık kişileri ile ilişkisinde ise; arzu ettiği sadakati, uyumu ve kalıcılığı yakalaması mümkün olacaktır. Ancak Oğlak kişisinin duygusal mesafesinden, bu ilişkide duygusal iletişim bağlamında bazı sorunlar devreye girebilir. Yengeç kişisi ile ilişkisinde ise; kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Yengeç kişisinin duygusal bağlamdaki talepkarlığı ve dramatize edilmiş duygusal tepkileri, Oğlak kişisini rahatsız edecektir. Ancak Yengeç kişisinden kendini ve başkalarını koşullara bağlı olmadan sevmeyi, empati kurmayı ve şefkat göstermeyi öğrenmesi mümkündür.
Ateş grubundan olan Aslan ve Yay kişileri ilişkilerinde uyumsuzluk ve empati eksikliği devreye girecektir. Bu kişilerin dışadönük, cüretkâr ve aşırı coşkulu yapısına uyum sağlamakta zorlanacaktır. Koç kişisi ile ilişkisinde ise; çatışmalar ve güç savaşları ortaya çıkacaktır.
Hava grubundan olan İkizler ve Kova kişilerinde arzu ettiği akılcılığı bulmakla birlikte, kalıcılık ve ciddiyet bağlamında sıkıntı yaşayacaktır. Terazi kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar ve güç çekişmesi olmakla birlikte, kalıcılığın ortaya çıkması mümkündür.

KOVA: “Marjinal âşık”

Kova kişisi; ilişkilerinde heyecan ve sıra dışılık arar. Birlikteliğinde entelektüel uyum ve arkadaşlık ön plandadır. Özgürlüğünü kısıtlayan, aşırı sahiplenici, sıradan ve kıskanç kişilerden uzak durmayı tercih eder.
Aradığı entelektüel uyumu, sosyalliği ve arkadaşlığı kendi grubundan olan İkizler ve Terazi kişilerinde bulması gayet mümkündür. Bu kişilerle hem sevgili hem de çok yakın dost olabilir. Ateş grubundan olan Koç ve Yay kişileri ile ilişkisinde ise; arzu ettiği heyecanı, dinamizmi ve farklılığı bulabilir. Bağımsız hareket edebildiği ve hayatı keşfedebildiği bir birliktelik yaşayabilir. Aslan kişisi ile ilişkisinde ise; kendisini tamamlanmış hissetmekle birlikte empati sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Aslan burcunun sahiplenici yapısını, bencilliğini ve sürekli takdir görme isteğini itici bulabilir. Ancak aynı zamanda Aslan kişisinden daha cana yakın ve sıcakkanlı olmayı öğrenmesi mümkündür.
Su grubundan olan Yengeç ve Balık kişileri ile ilişkisinde; krizler ve ciddi düzeyde empati sorunları devrede olacaktır. Bu kişilerin duygusal bağlamda aşırı talepkar ve bağımlı oluşu, Kova kişisini rahatsız edecektir, çünkü o duygusal açıdan mesafeli ve soğuktur. Ayrıca mantığı duygudan önde tutmayı tercih etmektedir. Akrep kişisi ile ilişkisinde ise; ciddi çatışmalar ve güç savaşları devreye girebilir. Akrep kişisinin aşırı tutkulu, sahiplenici ve takıntılı yapısı Kova kişisini rahatsız eder. Ancak her ikisi de ilişki vesilesiyle dönüşmeyi başarırlarsa, kalıcı bir birliktelik ortaya çıkabilir. Toprak grubundan olan Başak ve Oğlak kişileri ile ilişkisinde; uyumsuzluk ve sonu gelmeyen krizler devreye girebilir. Bu kişileri sıradan, fazla garantici ve sıkıcı olarak algılayabilir. Boğa kişisi ile ilişkisinde ise; inatlaşma ve güç çekişmesi devrede olacaktır. Boğa kişisinin tutarlılık arayan, garantici ve değişime kapalı yapısı ile Kova kişisinin heyecan arayan ve değişim odaklı yapısı uyumsuzdur.

BALIK: “Fedakâr âşık”

Balık kişisinin ilişkilerinde teslimiyet, fedakârlık, koşulsuz sevgi ve karşılıklı bağımlılık ön plandadır. Adeta partneri ile arasındaki sınırların tamamen çözülmesini ve tek bir kişiye dönüşmelerini arzu eder. Bu yüzden bireyselliği ön planda tutan, özgürlükçü ve duygusal açıdan soğuk kişilerle bir birliktelik yürütmesi çok zordur.
Aradığı duygusal bağı, uyumu ve koşulsuz sevgiyi kendi grubundan olan Yengeç ve Akrep kişileri ile ilişkisinde bulması mümkün olacaktır. Bu kişilerle derin duygusal paylaşımlarda bulunabilir. Toprak grubundan olan Boğa ve Oğlak kişileri ilişkisinde ise; arzu ettiği sahiplenilmeyi ve emniyeti elde etmesi mümkün olacaktır. Başak kişisi ile ilişkisinde ise; kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte empati sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Başak kişisinin detaycı, gerçekçi ve duygularını kontrol etmeye odaklı yapısı ile Balık kişisinin bütüne bakan, hayalperest ve aşırı duygusal yapısı arasında tezat vardır. Ancak Başak kişisinden daha gerçekçi olmayı ve duygularını dizginleyebilmeyi öğrenmesi mümkündür.
Ateş grubundan olan Koç ve Aslan kişileri ile ilişkisinde; uyumsuzluk ve ciddi empati sorunları devreye girebilir. Bu kişilerin bencilliği ve kırıcılığı Balık kişisine itici gelecektir. Yay kişisi ile ilişkisinde ise; güç savaşları ve çatışmalar ortaya çıkabilir. Yay kişisinin aşırı özgürlükçü ve bireyselliği ön planda tutan yapısı ile Balık kişisinin bireyselliği aşarak bütünleşmek isteyen yapısı uyumsuzdur. Hava grubundan olan Terazi ve Kova kişileri ile ilişkisinde; ciddi krizler devreye girebilir. Bu kişilerle ilişkilerinde aradığı duygusal derinliği bulamaz. İkizler kişisi ile ilişkisinde ise; güç çekişmesi ve çatışmalar ortaya çıkabilir. İkizler kişisinin bireyci ve yüzeysel yapısı ona itici gelecektir.
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

TERAZİ: “Uyumlu âşık”

Terazi kişisi için ilişki kurmak adeta nefes almak gibidir, çünkü ilişkiler yoluyla kendini tanır ve bütünlüğe ulaşır. Bu yüzden bir ilişkisi bittiği zaman derhal yeni bir ilişkiye başlaması ve kendisi ile olan ilişkisini ihmal etmesi mümkündür.
İlişkilerinde estetik değerler, denge, uyum ve uzlaşma ön planda olacaktır. İletişim ve sosyalleşme ihtiyacını kendisi gibi hava grubundan olan İkizler ve Kova kişileri ile ilişkilerinde tatmin etmesi mümkündür. Ateş grubundan olan Aslan ve Yay kişileri ile ilişkisinde ise, arzu ettiği popülerliği, dinamizmi, heyecanı ve coşkuyu elde edebilir. Koç kişisi ile ilişkisinde ise, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, bazen empati sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Koç kişisinin bağımsız hareket etme ve otonomi ihtiyacı ile Terazi kişisinin birlikte hareket etme ve bağlılık ihtiyacı arasında uyumsuzluk vardır. Ancak Koç kişisinden kendi istek ve ihtiyaçlarını daha net ve doğrudan ifade etmeyi öğrenmesi işine yarayacaktır.
Su grubundan olan Balık ve Akrep kişileri ile ilişkilerinde ise krizler ve uyumsuzluk devrede olacaktır. Bu kişilerin aşırı duygusal derinliğe sahip olması, tutkuları ve kıskançlığı vb. Terazi kişisini rahatsız edecektir. Çünkü Terazi kişisi ilişki odaklı olsa da rasyonel bir yapıdadır ve aşırı duygusal derinliğe sahip değildir. Yengeç kişisi olan ilişkisinde de, ciddi anlamda duygusal stres, güç çekilmesi ve çatışmalar ortaya çıkacaktır.
Toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişileri ile ilişkilerinde; uyumsuzluk, monotonluk ve empati eksikliği devrede olacaktır. Oğlak kişisi ile ilişkisinde ise; çatışmalar ve güç savaşları devrede olmakla birlikte, arzu ettiği uzun, kalıcı ve istikrarlı birlikteliğe kavuşabilir.

;))
 

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör

OĞLAK: “Ciddi âşık”

Oğlak kişisi; ilişkilerinde ciddiyet, kalıcılık ve sadakat arar. Oldukça mükemmeliyetçi ve şekilci oluğu için, partnerinin statüsü ve görünümü onun için önemlidir. Ciddiyetsiz, sadakatsiz ve başarısız kişilerle bir arada olmak istemez. Oğlak kişisine göre ilişkinin olmazsa olmazı ise, dürüstlük ve netliktir. Belirsizlikten ve yalandan hiç hoşlanmaz.
Aradığı dürüstlüğü, sadakati ve netliği kendisi gibi toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişilerinde bulması mümkündür. Bu kişilerle ilişkileri oldukça rahat yürüyecektir. Su grubundan olan Akrep ve Balık kişileri ile ilişkisinde ise; arzu ettiği sadakati, uyumu ve kalıcılığı yakalaması mümkün olacaktır. Ancak Oğlak kişisinin duygusal mesafesinden, bu ilişkide duygusal iletişim bağlamında bazı sorunlar devreye girebilir. Yengeç kişisi ile ilişkisinde ise; kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Yengeç kişisinin duygusal bağlamdaki talepkarlığı ve dramatize edilmiş duygusal tepkileri, Oğlak kişisini rahatsız edecektir. Ancak Yengeç kişisinden kendini ve başkalarını koşullara bağlı olmadan sevmeyi, empati kurmayı ve şefkat göstermeyi öğrenmesi mümkündür.
Ateş grubundan olan Aslan ve Yay kişileri ilişkilerinde uyumsuzluk ve empati eksikliği devreye girecektir. Bu kişilerin dışadönük, cüretkâr ve aşırı coşkulu yapısına uyum sağlamakta zorlanacaktır. Koç kişisi ile ilişkisinde ise; çatışmalar ve güç savaşları ortaya çıkacaktır.
Hava grubundan olan İkizler ve Kova kişilerinde arzu ettiği akılcılığı bulmakla birlikte, kalıcılık ve ciddiyet bağlamında sıkıntı yaşayacaktır. Terazi kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar ve güç çekişmesi olmakla birlikte, kalıcılığın ortaya çıkması mümkündür.

ya bu resmen beni anlatmis :-))
bunlarin hepsi var bende
 
Top