• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Güleriz ağlanacak Halimize....

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Ya çok güleceksiniz...ya da umidiniz eksilecek...

İzlemeyenler vardır herhalde.

Bakınız üniversite mezunu bir bayan ne yanıtlar veriyor!... İzlerken emin olun gülmek aklıma bile
gelmedi. Sadece ümitsizliğe kapıldım.... Bizi yetiştiren öğretmanlerimizin ellerini, ayaklarını öpsek
yeridir. Ama bu gençlerin bir kusuru yok. Bu bizim ve bizden önceki kuşağın, 12 Eylül kâbusunun
eseridir. Oooff ki of... Tarih bilgisi böyle, dil bilgisi 'oha oldum' düzeyinde... Elbette tüm gençlerimiz
böyle değil ama bunlar çoğunlukta... Çok yazık...

Saygılar.

Bizzat, dün akşam izlediğim bi olayı aktarıyorum, kesinlikle tek kelime mübalağa yok... belki
izleyenleriniz de olmuşur...kanal değiştirirken tesadüfen (19.02.2008) FOX TV deki ŞANSA BAK gözüm
takıldı ve izlemeye başladım..Sunucu Ahmet Çakar, Yarışmacı 35 yaşında, üniversite mezunu bir
hanım....

SORU : Adının anlamı 'güzel atlar diyarı' olan antik kentimiz aşağıdakilerden hangisidir?

A. Efes

B. Truva

C. Kapadokya

D. Bergama

YARIŞMACI : - Çok emin değilim ama... at çağrışım yaptı, Truva olabilir...

A.Ç: : (müstehzi ve muzip bir yüz ifadesi) - Ne kadar kolay bir soru demi? ... at ve Truva... hemen
anladınız...

YARIŞMACI : - Zaten ben gezdim oraları, Truva Atını gördüm...

A.Ç : - Yani, B Truva mı diyorsunuz... doğru cevap olarak? ... dönülmeyen yola girelim mi ?

YARIŞMACI : - At dediğine göre öyle olduğunu düşünüyorum... girmişti askerlerimiz(!)...

A:Ç: : (şaşkınlıktan salaklaşmış bir ifadeyle) - Askerlerimiz mi???...

YARIŞMACI : - Evet... tahtadan bir at yapıp, içine saklanmışlar...

A:Ç: : - Hangi savaşta oluyor bu ?

YARIŞMACI : - Çanakkale Savaşı !!!

A:Ç: : (dumur) - Bizim askerlerimiz mi saklandı Truva Atına??? ... Çanakkale Savaşında MI???...

YARIŞMACI : - Yaa, tabii bizim askerlerimiz sayılmaz aslında... Osmanlıydı o zaman ama... Benim de
dedem şehit olmuş Çanakkale de...

A:Ç: : (sinirlleniyor) - Tamam tamam... şimdi burada bizim askerlerimizi.... neyse... cevabınız Truva mı
yani ?

YARIŞMACI : - Evet Truva...

A:Ç: : ( Tükürür gibi bakarak) - Dönülmez yola girelim mi?...

YARIŞMACI : - Gireliimmm...

BİİPPP..... YANLIŞ YANIT.

YANIT : Kapadokya...

YARIŞMACI : - Allah Allaa... Filmini de izlemiştim Truva nın... Askerlerimiz Truva Atına saklanmıştı...
Hatta, Bred Pit oynuyodu...

VALLA DÜNYANIN EN GÜZEL KOMEDİSİNİ İZLESEM BU KADAR GÜLMEZDİM...

dağcı

Üstat
inanmıyorum ya ciddi olamzsın yeşim ben A:Ç nin programını izlemem ama bu kadarıda olmaz ya :D koptum valal tam bir komedi olmuş :D

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
o yarışmanın ciddi bir bilgi yarısması olduğunu sanmıyorum bir kaç kez rastgelmiştim ve o kadar çok saçmalıyorlarki bilmemek ayıp değildir ama bu kadarda aptala yatılmaz diye düşünüyorum.