Hayat kadehse eğer, aşk da kadehi dolduran şaraptır

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

Kadın şarap gibidir, yıllar geçtikçe olgunlaşır ve kalitesi artar, sadece içilmesi bile ayrı bir keyif verir.​

Erkek dediğin; rakı gibi asil, adaplı, ağır. Kadın dediği; şarap gibi, klas, zarif, kibar olmalıdır.​

Yıllanmışlığın güzelliği dört şeyde kendini gösterir; yakmak için bekletilmiş odun, içmek için yıllanmış şarap, güvenmek için eski dostlar, okumak için de eski yazarlar en iyisidir.​

Sen kafayı bulmak için şarap içersin; ben ise bir sonraki şarap beni kendime getirir diye içerim​

Her gece aklım dalar gider engine. Ağlarım, inciler dolar eteğime. Sevdalıyım, şarap dayanmıyor bana, kafam baş aşağı çevrik bir tas mı ne!​

Biz kimleriz diye sorma, biz hayata boş vermişlerdeniz. Bize hayat nedir diye sorma, biz hayat deryasında yüzenlerdeniz. Bizi arama lüks meyhanelerde, bulamazsın. Biz dost şarabı içenlerdeniz. Bize dost, arkadaş nedir diye sorma, biz onlar için ölümüne gidenlerdeniz.​

Sana şarap vereceğim, iç ama sarhoş olma. Sana bir gül vereceğim, kokla ama soldurma. Sana kalbimi vereceğim, sev ama incitme!…​