İlaçların Bir Sonu Yokmu?

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
uzun zamandır böbreklerimdeki kum sebebiyle ilaç kullanıyorum. özellikle kış aylarında yürümekte bile zorluk çektiren ağrılar sebebiyle doktoruma başvuruyorum ve adlarını artık ezberlediğim ilaçları veriyor ilaçlar etkili kullandığım sürece ağrı kalmıyor şikayetim olmuyor ama ilaçlar bittikten sonra yeniden ağrılar başlıyor doktoruma sorduğumda yeniden ağrı olursa yeniden gelip yeniden bu ilaçları alacaksın dedi ilaçları sevmiyorum ve daha bu yaşta sürekli ilaç kullanmak istemiyorum ağrılarım dinsinde istiyorum baska bir yolu yokmu kesin çözüm yokmu bu rahatsızlık için. ki ilaçlar gerçekten çok kötü sabah erken saatte kokusu berbat ilacı suyla karıştırıp içmek kadar kötü bir şey olamaz

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Geçmiş olsun. Gerçekten çok acı verir böbrek taşları. Bazı bünyeler nedeni açıklanamayan bir şekilde böbrekte, safra kesesinde taş üretir. Bu taşlar hareket edince dayanması zor bir ağrı yapar. Sizin de muhtemelen taş oluşma nedeniniz bulunamayacaktır ama araştırılmalı. En olumsuz durum bu taşların kanalı tıkayarak böbreğe basınç yapması ve böbreği bozması. Böbrek taş ya da kum unun büyüklüğü ve yeri tespit edilmeli (ultrasonografi, İVP vs) ve takip edilmelidir. Günlük sıvı alımını ve bedensel aktivitenizi arttırmalısınız. Üroloji doktorunca takip edilmelisiniz. İlaçlar maalesef dönem dönem zorunlu olabiliyor..