• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

ilginç çiçeklerle tanışmaya hazır mısınız?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Dans Eden Kızlar

Dans eden kızlar çiçeğinin bir çok çeşidi mevcut...
Yabanarısı Orkidesi (Ophrys bomybliflora) Ana vatanı Singapur olan ve binlerce yabani türü bulunan orkide (Latincesi Orchidaceae) çiçekleri, İngilizler tarafından Singapur’dan tohumları alınarak tüm Dünya’ya dağıtılmıştır..
rwpgrDK.jpg

Bu küçük güzellikler en nadide çiçeklerden biridir ve bulunması oldukça zordur. Elbiseli dans eden kadın görünümlü çiçekleri sayesinde bu ismi almıştır. Dans eden kızlar, göz hizasında muhteşem çiçeklerin tadını çıkarabileceğiniz asılı saksılara dikmek, muhteşem bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bu çiçek, dokundukları her yere kök salabilirler. Eğer tohumunu bulabilirseniz, mükemmel bir iç mekan bitkisi olabilir.

Dans Eden Kızlar

Kundaklanmış Bebekler

Bu çiçeğin, çok tatlı kundaklanmış bebeklere benzeyen görüntüsüne hayran kalacaksınız. Gören herkesi şaşırtmayı başaran sevimli çiçeklerinden gözlerinizi alamayacaksınız.
1777 – 1788 yılları arasında 10 yıllık Kolombiya andes seferleri sırasında keşfedilmiş, 1798 yılına kadar da sınıflandırılmamıştır. Bu çiçekler, bitkinin çiçeklenme aşamasında kısa bir süre bir bebeğin kundaklanmış şeklini almaktadır.
EbdrW9s.jpg

Yarasa Bitkisi

Bu bitki, diğer çiçekler arasında en sıradışı olanıdır. Siyah küçük çiçekleri yarasanın yüzünü andırdığı için bu ismi almıştır. Çiçeğin bıyığa benzeyen yaprakları da çok fazla uzar , hatta bazen yere kadar uzanır. Bu tuhaf mucizevi çiçek görülmeye değer çiçekler arasındadır.
 Yarasa Bitkisi

Çinli Siyah Yarasa Çiçeği (Chinese Black Bat flower) Yarasalar gerçekten ürkütücü yaratıklar... Hernasılsa bir şekilde doğada yarasaya benzeyen çiçekler de türüyor. Bunun neresi yarasa derseniz cevabı
TDVp21A.jpg

Nadir bulunan türlerden biri olan Yarasa Çiçeği, özellikle yarasa şeklindeki çiçekleri ile farklı bir görünüme sahiptir.Latince ismi tacca olan, sıcağı seven bir bitki türüdür.
QlNiRNw.jpg

Ceset Çiçeği - Titan Arum

Ceset Çiçeği Amorphophallus Titanum veya Ceset Çiçeği, Dünya’nın en kötü kokusuna sahip olan bitkidir. Ortalama 10 yılda bir açar. Yaklaşık 2,5 metre uzunluğunda ve 1-2 metre çapındadır.
DfCxPPF.jpg
Kokusu 1 kilometre uzaklıktan duyulabilir. Bu kötü kokusuna rağmen binlerce turist tarafından botanik parklarında ziyaret edilmektedir.
Kötü kokması leşçi böcek ve sinekleri kendisine çekip polenlerini yaymasını sağlar.


Ceset Çiçeği - Titan Arum cerezforum

Tüm çiçeklerin atası olarak tanımlanan bu özel çiçek, üç metre yüksekliğe kadar büyüme özelliğine sahiptir. Ayrıca bitki krallığında en kötü kokuyu yayan çiçek olarak
da bilinir. Bu özelliğinden dolayı evde besleme fikri pek de cazip değildir.

Deniz Zehir Ağacı

Deniz Zehir Ağacı

Bir amigo kızın ponponuna benzeyen çiçekleri oldukça ilgi çekicidir. Mide bulandırma boyutunda olan tatlı kokuları sebebiyle daha çok güveler ve yarasalar arasında popülerdir.

Sevimli Arı Orkideler​

Jhj678d.jpg

Bu mutlu küçük adam görüntüsü, adını gülümseyen bir arıdan almıştır. Yayılma süresi çok yavaş olduğu için nadir görünmektedir. Arı orkidelerini başarılı bir şekilde büyütebilmek için özen gösterilmelidir. Bu orkide göründüğünden daha akıllı olabilir. Çiçekleri kendi kendine tozlaşır, ancak çiçeğin rengi ve şekli dişi bir arıya benzer ve bu durum da erkek arıları kendisine çekmeyi başarır. Kendisine çektiği erkek arılar çiftleşmeye yönelir, böylece tozlaşma süreci hızlanır.​
 
Son düzenleme:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Çin Kırkma Çiçeği

Çin Kırkma Çiçeği

Çin, Japonya dolaylarında yetişen tuhaf mı tuhaf bir bitkidir. Görüntüsüne inanmak çok güç ama bu bitki topraktan bu şekilde çıkıyor. Bu bitkiyi topraktan çıkarken gördüğünüzü bir düşünsenize… Görüntüsü adeta küçük bir insanı andırıyor.

Bebekgözü Bitkisi (
RPQdBhz.jpg

Doll's Eye Plant) Anavatanı Kuzey Amerika olan otsu bitki Ranunculaceae familyasından olup, botanik ismi C.Pachypod’dır.
Çok yıllık bitki olup 50 cm. den fazla uzayabilir
0P7Zn9A.jpg

İyi drenajlı, tam gölge ve zengin tınlık topraklarda iyi yetişir. Beyaz kısımlarındaki siyah yerlerin yenilmesi halinde ölüme yol açabilir.

Şeytan Tırnağı
Şeytan Tırnağı

Bitkisi (Phyteuma) Şeytan Tırnağı, Çançiçeğigiller (Campanulaceae) familyasının Phyteuma cinsini oluşturan 40 kadar çok yıllık bitki türünün ortak adı.
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Papağan çiçek

( Impatiens Psittacina ) Pek çok kişi hala bu çiçeğin varlığından şüphe duysa da çok nadir bulunan bir çiçekten bahsediyoruz. Tayland’da yetişen papağan çiçeğinin nesli tükenmek üzere ve ülke dışına çıkarılması yasaktır.
mMIYIMo.jpg


Şayet bu çiçeğin varlığından emin olmak istiyorsanız, Tayland’ın Manipur, Hindistan ya da Burma’ya bir seyahat planlamanız gerekecek. Çiçeğe yandan baktığınızda size uçmakta olan bir papağan gibi görünür.

Papağan çiçek


Lithops Weberi Çiçekli taş

lzIaZPi.jpg

( Lithops Comptonii ) Çiçekli taş adını hiç duydunuz mu* Evet bu çiçek yaşam taşı olarak bilinen Lithops Weberi’den başkası değil. Lithops weberi, en sert çevre koşullarına uyum sağlayan ve kuraklığa karşı dayanıklı bir bitkidir.

SUy3Gzu.jpg

Güney Afrika kökenli bir bitki olan bu beyaz veya sarı papatya, taş gibi görünen yapısı ile olağanüstü görünüyor.
 

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Durmuyor muyum yaa sen benim kadar masum sakin birini nerde gördün 🤣🤣
Aklıma geldi sen adamın dibisin hocam 😂😂
dur la geliom şarkı yolluycam Sana yazana kadar çaldı gitti 🤣
1 haftadir şeytana abisi buyur gel cerezforuma biraz stress atarsın ne o devamlı cehennem ateşi dediki oraya hayatta gelmem
Dedim o niyeymiş
Ne derse begenirsiniz🤣
Oraya artık uğramam orda @Tatlı Cadı var🤣🤣🤣🤣
 
Top