• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İlk Soru Benden Olsun

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Sanırım şimdi yazmamda bir sakınca yoktur, doktorumuz geldiği zaman cevaplandıracaktır. Belki geldiği anı yakalayamam :P

Bir tanıdığımda saç derisinin bölgesel şekilde kurumasından kaynaklı kepek problemi var. Ama bu kepek sorunu kalıcı değil. Saç derisi bölge bölge kuruyor ve sadece o kısımlar kepek oluşumu yapıyor. Denize gidildiği an deniz suyu iyi geliyor ve bir süre kepeklenme sorunu yaşanmıyor.

Çözümü ve tedavisi için önereceğiniz birşeyler var mı?

Şimdiden teşekkürler..

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Hem mantar tedavisinde hem de mantardan korunma amaçlı kullanılan şampuanlar var. Eczanlerde bulabilirsiniz. Kullanım şekline gelince haftada bir iki kez yıkanması durumunda faydası olacağını umuyırum. Ancak bu tür problemlerin çok çeşitli nedenleri olabileceği için mutlaka bir doktora görünmenizde fayda var.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Çok teşekkürler bilgilendirme için. Birşey daha soracağım. Mantar ise nedeni ne olabilir? Stres neden olur mu?

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Mantarın nedeni özellikle nem ve cildin doğal yapısındaki bazı bozukluklardır. Stres vücut direncini düşürdüğü için tüm hastalıklara olduğu gibi mantara da neden olabilir. Mantar olmaksızın mantara benzer bazı cilt lezyonları da görebilir.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bir tane daha var. Günaşırı baş ağrısı problemi yaşıyorum. Aslında bu ağrı baş ağrısından ziyade göz ağrısı gibi. Başımın sol tarafı gözümden itibaren komple ağrıyor. Acaba gözümün ağrısı mı başıma vuruyor yoksa başımınkimi gözümünkine kestiremiyorum. Sebebin göz bozukluğu olduğunu düşünüp doktora gittim. Fakat gözümde herhangi bi problem olmadığını söyledi. Neden kaynaklanıyor olabilir. Fikriniz varsa aydınlatırsanız sevinirm

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Bir tane daha var. Günaşırı baş ağrısı problemi yaşıyorum. Aslında bu ağrı baş ağrısından ziyade göz ağrısı gibi. Başımın sol tarafı gözümden itibaren komple ağrıyor. Acaba gözümün ağrısı mı başıma vuruyor yoksa başımınkimi gözümünkine kestiremiyorum. Sebebin göz bozukluğu olduğunu düşünüp doktora gittim. Fakat gözümde herhangi bi problem olmadığını söyledi. Neden kaynaklanıyor olabilir. Fikriniz varsa aydınlatırsanız sevinirm
Selam tekrar.Grip aşısına karşı bir allerjiniz yoksa yaptırabilirsiniz.Allerjiniz üzerine bir etkisi yoktur.Baş ağrısı probleminiz gözünüzden kaynaklanmıyorsa büyük ihtimalle Gerilim Tipi baş ağrısı yada Migren olabilir.En sağlıklı olanı Nöroloji doktoruyla görüşüp mümkünse beyin ve boyun tomografisi çekilirse olayın kesin nedeni belli olacaktır.Ama bence Gerilim Tipi baş ağrınız var.Tomografi sonucuda büyük olasılıkla normal çıkacaktır.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Yaklaşık 3-4 gündür her sabah uyandığımda ensemden başıma doğru giren ve zonklama şeklinde ağrılar oluyor. Belli bir süre sonra ilaç kullanmadan geçiyor. Nedeni migren olabilir diye düşündüm ama öylesine dayanılmaz bir acı değil. İnternette de yüksek tansiyon olabilir demişler ama benim tansiyonum genellikle düşük olur ve de yüksek tansiyon yaşında değilim :P Nedeninin ne olabileceğini belirtirseniz sevinirim