• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Instagram'da Güvenlik Açığı Bulduklarını İddia Eden İki Türk Liseli Genç, 10 Bin Dolar Talep Etti

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

Lise son sınıf öğrencisi iki genç, Instagram'da bir güvenlik açığı keşfetti. Gençler, buldukları güvenlik açığı için kendilerine 50 dolar teklif edildiğini ancak 10 bin dolar istediğini ifade etti.


Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre Arda Kılıç ve Mert Ergün isimli iki lise öğrencisi, Instagram'a ait iki güvenlik açığı buldu ve durumu Instagram'a bildirdi. Buldukları açık için kendilerine 50 dolar teklif edildiğini söyleyen iki genç, rakamı komik bulduklarını ve 10 bin dolarlık ödül isteklerine cevap alamadıklarını söyledi.


Lise son sınıf öğrencisi Arda Kılıç, Instagram'ın ayarlar kısmından yaptığı bir işlemle şikâyet etme butonunun işlevsiz hale geldiğini arkadaşı Mert Ergün'e anlattı. Öğrencilerin iddiasına göre Mert Ergün ise Arda Kılıç'ın yaptığı işlemin tersini yaparakfarklı bir açık keşfetti.

10 bin dolar ödül istediler​

instagram, instagram logo

İddiaya göre Mert Ergün'ün bulduğu açık, başkalarının kendi profilini görüntülemesini engelliyor ancak kendisi yorum yapma, gönderi beğenme ve profilleri inceleme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.
Sputnik Türkiye'nin İHA'dan aktardığı habere göre Instagram, gönderdiği e-postada iki gence teşekkür etti ve "Güvenlik açığını daha detaylı olarak teknik ekibimize ilettiğiniz takdirde 50 dolar ile ödüllendirileceksiniz" dedi. Gençler, Instagram ekibinin kendilerini aradığını, teklif edilen ödülü komik bulsalar da buldukları açığı Instagram yetkililerine söylediklerini dile getirdi.
Mert Ergün ve Arda Kılıç, İHA'ya yaptığı açıklamada "Bulduğumuz iki açığı da detaylı bir şekilde anlattık ve yakın zamanda gelecek olan yeni bir güncellemeyle bu açıkları kapatacaklarını söylediler. Açığı anlattıktan sonra bize sunulan teklif yerine 10 bin dolar teklif sunduk ancak bize herhangi bir yanıt vermediler" ifadelerini kullandı.

Alıntı
 
Top