Iste gercek MEHMETCIK

wien06

V.I.P
V.I.P
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan Jandarma Er Recep Karaca'nın askere gitmek için kalbinin delik olduğunu sakladığı ve vatani görev yaparken şehit olduğu öğrenildi.

Görev yaptığı Şırnak'ta geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı GATA'da yaşamını yitiren Gebzeli Jandarma Er Recep Karaca'nın, askere gidebilmek için kalbinin delik olduğunu söylemediği ortaya çıktı. Organlarının tamamı ailesi tarafından bağışlanan Recep Karaca'nın cenazesi Gebze'de gözyaşları arasında toprağa verilirken, ağabeyinin de İstanbul'da asker olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Gebze Yavuz Selim Mahallesi'nde oturan ve kalbinin delik olduğunu bildiği halde askerlik yapabilmek için bunu gizleyen Recep Karaca, 7 ay önce askere alındı.

Aslen Giresunlu olan Karaca, Şırnak'ta Verimli Sınır Karakolu'nda vatani görevini yaptığı sırada nöbete giderken kalbindeki rahatsızlığı nedeniyle düşüp başını çarparak beyin kanaması geçirdi.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi alına alınan Er Recep Karaca'nın, tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, beyin ölümü gerçekleşen Recep'in organlarının başkalarında yaşaması için bağışlama kararı aldı. Bu karar üzerine Recep Karaca'nın karaciğer, böbrek ve korneaları alındıktan sonra cenazesi toprağa verilmek üzere Gebze'ye gönderildi.(internet haber)

Yukarida yazilan yaziyi okudugumda bir TURK olarak hem üzüldüm hemde cok gurulandim.Iste biz boyle(Gerci icimizde sahte raporlarla askerden kacanlar azda olsa var) bir milletiz VATAN deyince bizim icin ne anne baba nede cocuk hic birinin onemi kalmaz cunku bilirizki bu vatan üzerinde sanli bayragimiz dalgalandigi surece ailemizde rahat olacaktir.
Bu olay yukarida parentez icinde yazdigim kisilerede ibret olur.SEHIDIMIZE ALLAHTAN rahmet diler kederli Ailesinede bol sabir dilerim.

NE MUTLU TURKUM DIYENE...

EsteLya

Aktif
Öncelikle sana tsk ederim bizimle bu haberi paylastigin için.
Sana katiliyorum Wien06 hem duygulandim hemde gururlandim , insallah asker kacaklari ve sahte rapor alanlar bu Mehmetcik'den örnek alirlar.

wien06

V.I.P
V.I.P
Asil ben sana tesekkur ederim.Inanki bu aci olaydan alinacak o kadar cok ders varki insallah bazilarinin(Mazeretsiz olarak askerden kacanlarin)akillari baslarina gelmistir.